Sarbatoritii de iulie-august 2004 (195)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Leeloo, multam ..si io pe lista da's mai mica si pana crestem...hehehe
Las ca o sa va turuie Stefanut de o sa-l rgati sa taca...:))

Io's zoamba...De abia ma bagasem in pat la 12 az'noapte si s-a trezit Maria in urlete, mi-a vomitat pe fatza......Eram ca o curca beata cu okii inchisi si cu gura inchisa cautand baia...hahaha
Dupa care s-a trezit din ora in ora in maraieli...Imi venea sa o arunc! Azi dimineata la 7 (ca pe la 5 am cedat nervos si am pus-o cu mine in pat) ma tragea de nas "gata! gata!" sa ma trezesc...:)

Ieri am lipsit de la apel motivat, imi amortise creierul de frig!
Am terminat de reparat balconul. (am citit cand ai intrebat Olivia, dar nu aveam noutati de pe frontul de vest..:)) Trebe sa vina nenea sa monteze si geamurile la termopane si apoi sa-i chem pe aia cu parchetul si gata, i-am facut Mariei loc de joaca la aer pentru zilele ploioase.
Si cum sunt cu pititcul adanc infipt, normal ca toata noaptea visez numa perdele, lustre, canapele, covoare...hahaha...E grav!...:)))

Roberta...hehehe..las' ca raceala trece, iompresia artistica ramane!...:)))
Ai deja baiat mare!...:)

Olivia, Philip si Anca, super fain pe la voi p'acolo...Ma bucur ca piticii se simt bine la gradinita.

Ma duc sa mai citesc...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Neatza!

La multi ani, BOBO! Monica, sa-ti creasca mare fecioru' si sa iti implinesti toate dorintele!

Despre dormit: Vicu nu mai adoarme decat cu mine. Nu pot sa fac nici u targ cu el, pentru ca nu vrea. Si, in plus, de o bucata de vreme, se trezeste nopatea, se da jos de pe canapeaua lui si vine la mine in pat. Fara scandal, fara mormait. Ma impinge mai incolo, il invelesc si adoarme. Daca il duc la loc in patul lui, revine dupa o perioada A fost o perioada candisi cara cu el si catelul si pernuta Acum a renuntat.

Olivia, am gasit o gradi, dar saptamana asta am avut un program infernal si n-am apucat sa merg sa o vad. In principiu as vrea sa-mi iau o juma de zi libera si sa merg acolo. E aproape de casa, e noua si accepta copii de la 2 ani.

Andries, iti inteleg frustarea. Cand cautam bona pentru Vicu meu, am oferit 3 milioane jumate - 4 pentru perioada de proba (asta insemna cam o luna de program redus (5 ore), cu supraveghere si pentru acomodare. Si mi s-a raspuns de la agentie ca nu poate pune oferta aia, ca pentru banii astia nu se deplaseaza nimeni. Asta acu un an. Si, in plus, imi trimeteau tot felul de bunicutze, pe la 60 de ani, cand eu specificasem clar o limita de varsta. Ca deh, cica la 45 de ani femeia lucreaza, nu sta acasa. Si totusi am gasit-o pe Doina, pensionata medical, care mai statuse 3 ani la o familie, interna. A crescut fetitza de la 2 saptamani. Asa ca...

Cam asta e. Ma'c la treburi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Cristalina-Monica, nu uitasem sa te trec pe lista gravidutzelor noi-noutze, dar Andries deja te amintise, asa ca le scrisesem doar pe celelalte ! Ma bucur ca v-ati terminat de reparat balconul ! Si pupici Mariutei cea nazdravana, mama mea, da stiu ca nu se incurca fata !!!
Mitzu, ai grija de tine !! Si mie mi-a comandat al meu sotz galuste cu prune, dar stiu cit muncesti la ele, asa ca i-am promis ca fac praji cu mere in schimb !!!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

LA MULTI ANI, BOGDANEL! Sa fii sanatos si sa cresti mare!




Carmenp pune-mi si mie data nasterii in lista 28 nov. 1972

Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 6 ani jumate - Edi 2 ani
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=546687000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

La multi ani, BOBO
Doamna Bibisor sa-ti traiasca flacaul!

cristale zi merci ca n-a vomat MAria pe covor



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La Multi Ani Bogdan!!

Deci cu bona/bonele/agentiile v-am explicat.

Cu oala e mai complicat in sensul ca face la oala, se cere singur, dar cateodata se ia cu joaca si face pe el pipi (adika scapa un pic cat sa ude chilotii, apoi isi aduce aminte ca ar trebui sa faca la oala si atunci tipa dupa oala, dar... tot trebuie schimbat).Noaptea ii pun pampers pentru ca el se trezeste la ora 9. Daca il trezesc eu la 7 si il pun pe oala, umple oala si pampersul e uscat, dar nu se mai culca la loc si bananaie prin casa ca o curca chioara si nu ma mai inteleg cu el deloc, deci prefer sa il las sa doarma si sa ii pun pampers.

Al meu copil doarme numai cu ta-su, cateodata dupa ce il adoarme sotul meu se intoarce in patul conjugal dar pe la 2 noaptea auzi un racnet de la Victor din camera "tatiiiiii" si s-a terminat, isi ia talpasita inapoi la copil. Cu mine nu vrea sa doarma. Bine ca i-am facut un ditamai patul de adult si au loc amandoi. Eu dorm bine mersi singura, nu ma deranjeaza nimeni... dar cateodata ma gandesc ca daca se intoarce roata si se razgandeste fi-miu si ma vrea pe mine? Ce ma fac?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Papa, nu rade mah...ca am zis mersi!...haha
A vomat ea si pe covor aseara, drept e, dar nu p'ala nou!

Bre, si are o chestie ca i se face scarba cand vomita....si urlaaaa, mah da' urla pana cand terminam cu stersul/frecatul/imbracatul de zici ca e alarma...Mi se zbarleste parul pe ceafa cand imi face asa...si cand ma ia si din somn e si mai fain!:))

Cu olita, eu nu pot decat sa ma inverzesc de invidie...Sta pe olita o ora si nimic, iar la 2 minute dupa ce ii pun pampers face foarte fericita in ei...:)...Asta e, la anu' cred ca scapam...

Alice, nu-i problema. Mi-am dat seama...:)...ma alintam si io p'acilea...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Io ma uit pe net la ce si cums e joaca ai mei acasa, cica muncesc, hehehe, Florin a pus iar camera web !! Venii si fratele meu cu fetita lui si se joaca amindoi copiii, mama-mama, ce fromos !!
Cristalina, !! Io una ma intreb cum o sa reusesti tu sa le faci pe toate mai tirziu, cind burtica o sa creasca !! Mai ales adormitul Mariutzei in brate ...


Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Nu trebuie sa te ingrijorezi pentru oala, se pare ca e foarte normal sa prefere pampersul, este ceva cunoscut, comod...al meu a facut super scandal, eu am fost drastica, am fost la piata, am cumparat vreo 20 de chiloti de 6 lei bucata de la taraba si i-am spus ca nu mai avem pampersi, avem numai chilotei. Saracul... urla si se tinea dupa mine prin casa si ii curgeau lacrimile si zicea "nu pune mami culoteii, nu culoteii, vreau pampers" (zicea pampers dar fara r) si a tinut chestia asta din martie anul asta pana la pasti cand s-a resemnat ca nu mai sunt pampersi. Si pentru noapte ii puneam libero de hartie, dar nu ii aratam pachetul, scoteam numai cate unul seara la culcare... doamne ce jale a fost. Mai greu a fost sa o obisnuiest pe bunica-mea (care statea atunci cu el) sa ii puna numai chiloti, ea zicea ca eu chinui copilul.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si noi ne inscriem pe lista pentru "la anu`" cu depemparsirea
Io nu am cand stresa cupilu` si astept sa renunte ea.



Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput