Dr Indiana Pelin

Dr Indiana Pelin | Autor: Valentina_D

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,

M-am hotarat sa deschid un subiect nou....despre dr Pelin.
Sunt pacienta dumneaei de 3 ani si mi-a fost alaturi in momente grele. Am incercat sa merg si la alti medici, din diverse probleme...dar nici unul nu mi se pare atat de comunicativ si optimist...este un adevarat psiholog.
Asa ca..fac ce fac...si ma intorc la dr.Pelin! Singurul lucru care nu imi place este ca isi duce nasterile la Giulesti...spital cu reputatie nu tocmai buna.
Urmez un tratament pentru amenoree secundara....si vreau sa devin mamica...Acest OM ma incurajeaza extraordinar de mult!
Daca i-ati fost paciente sau ati nascut dr Indiana Pelin, va rog, as vrea sa imi impartasiti experientele...eu o vad ca pe un om extraordinar...voi cum o vedeti?

Va pup,
Vali

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Uite aici si raspunsul meu mai vechi:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46580


Intre timp s-a nascut si Mara.... E medicul meu de suflet si o super doctorita. Eu i-am spus o data, ca as naste cu ea si pe camp... am avut si am incredere in ea ca OM si MEDIC. Nu e un nume dar mie mi s-a potrivit f bine. Si e un f bun psiholog, intr-adevar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Valentina_D spune:

Multumesc Claujro

Am citit opiniile...ma ajuta!
Dar de actualitate...mai poate cineva spune ceva de acest minunat MEDIC si OM???
La cat de bine se poarta...m-am simtit datoare sa ii deschid acest subiect pe forum. IL MERITA DIN PLIN!
Claujro, da-mi voie sa te copiez un pic.. daca as ramane insarcinata, si cu acest medic am incredere ca voi ramane...'as naste cu ea si pe camp'!!!!!!!!! Frumos ai spus si adevarat!La ce bun ca mergi la medici cu faima si renume....daca pentru tine nu sun t potriviti!!!!
Anul trecut, cand sarcina mi s-a oprit din evolutie...cu dureri insuportabile si contractii ca la nastere am fugit la cabinetul dumeanei! M-a tratat ca pe propriul copil....a suferit alaturi de mine...a plans in momentul interventiei(pentru ca mie nu imi venea sa cred ca se termina) si mi-a spus: 'Vali,data viitoare il facem...si facem si doi si trei...numai sa faci analizele!"
Si asta am facut acum!Mi-am facut analizele recomandata...par a fi bune....vreau bebeeeee!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannielas spune:

nu am mai intrat de mult timp pe aici pentru ca nu mai am timp sa stau pe net...eu am 2 fete mari, de 4 ani jumate si de 3,care au inceput gradinita.
eu am dat cautare pe google pt a o cauta pe doctorita indiana pelin din alte motive...sa zic un pic personale...
m-am cunoscut cu dansa acum multi ani, prin 94 - 95 cred si am cunoscut-o si ca medic si ca prietena si mi-a placut tare mult.din pacate prin 98-99 am pierdut legatura cu dansa si de atunci nu am mai vorbit...stie cineva unde este cabinetul ei?sau un nr de telefon de acolo?
ca eu ma misc cu greutate de acasa din cauza fetelor ( eu stau cu ele )
va pup si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Dico-Med: tel. 413.91.45



Claudia, mamica de baietel 2 ani si 9 luni si de fetita 1 an

Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaTo spune:

Buna,

ma bucur ca citesc numai lucruri bune despre Dr. Pelin... In curand voi naste cu ea si .... ce sa spun, fiind prima nastere am cateva emotii
am insa incredere in ea si sper sa fie totul OK.

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Nastere usoara si bebe sanatos si mancacios si sa revii sa ne povestesti cum a fost!





Claudia, mamica de baietel 2 ani si 9 luni si de fetita 1 an

Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinast spune:

Am nascut acum 7 luni cu dna. dr.un baietel mult asteptat. Si eu am avut o sarcina oprita in evolutie in 2001, dupa care 4 ani nu am mai ramas gravida. In 2005, am facut inseminare cu dna dr Moisa (la recomandarea dnei dr Pelin) si am ramas din nou gravida. Cele 9 luni au fost extrem de obositoare pt mine deoarece ma temeam de o noua pierdere, dar dna. dr. Pelin a fost alaturi de mine, m-a incurajat si mi-a redat increderea. Acum nu pot decat sa-i multumesc pentru mandretea de baiat si pentru bucuria din casa noastra. In privinta spitalului Giulesti am convingerea ca sunt altele mult mai daramate si mai infecte, cred ca tot ce conteaza este sa ai un doctor bun in care sa ai incredere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Valentina_D spune:

Ce vesti bune de la tine adinast!
Sa dea Domnul sa simt si eu bucuria asta.
Ma straduiesc sa raman insarcinata din nou si utlima posibilitate este inseminarea..asa cum mi-a spus doctorita, tot cu d-na doctor Moisa. Eu tot sper sa nu ajuns acolo.....poate totusi se prinde.
Sa iti traiasca baietelul si sa va bucurati de el!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinast spune:

Multa bafta Valentina si sa dea Domnul ca dorinta ta sa devina realitate cat mai curand. Ai incredere si totul se va rezolva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavesa spune:

ma bucur sa aud numai lucruri bune despre acest dr .... si eu sunt multumita de ea, bine nu am fost decat de doua ori la cabinet la ea, dar imi place f mult de dsansa si sper sa nastem impreuna.
Noi avem acum 33 saptamani

Mergi la inceput