Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-12

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Nu am mai postat de ceva vreme, dar v-am urmarit tot timpul. Sper sa nu ma judecati prea aspru, dar am rugamintea sa ma scoateti de pe lista "tutunaristelor", caci acum am un alt medic care se ocupa de mine. Nu vreau sa spun ca Dr.T nu este un profesionist, dar eu am fost la el in ianuarie,i-am explicat ca ne dorim un bb si eu am un ciclu neregulat de cand ma stiu(exceptand perioada cat am luat AC, cand s-a reglat), mi-a facut echo,dar nu a vazut ca am ovare polichistice, chiar mi-a spus sa stau linistita, ca totul este ok. Poate ca era prea ocupat sa glumeasca cu asistenta in legatura cu o pacienta,nu tocmai tinerica,care isi dorea cu diperare un bb. L-am intrebat eu daca este cazul sa fac ceva analize si mi-a dat un biletel pe care erau trecute cateva. Asta a fost tot. Nu vreau sa judec pe nimeni, dar nu sunt eu vinovata ca are prea multe paciente sau ca este obosit.
Am vazut ca mai multe fete s-au plans ca au fost tratate superficial.....
Sper sa nu va suparati pe mine.
la toate si sa dea DD sa aveti cat mai repede bb-le dorit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Fetelor eu tot vad la subiect - ultimul mesaj postat de Alexia aseara insa nu imi apare decat cel postat de Cherry.

Imi pare rau ca ai avut o experienta nu prea placuta Cherry, ce sa spun, nu pot sa-i iau apararea dar exista momente cand stii cel mai
bine ce e pentru tine.

In alta ordine de idei, cam liniste pe aici, eu sunt linistita, astazi ma apuc sa fac o groaza de treaba prin casa, ovulatia a fost alaltaieri cu siguranta pt ca ma durea in partea dreapta (unde erau si foliculii cei marisori) cand ma asezam pe scaun iar de ieri nu ma mai dor. Asa ca probabil ca au facut poc si nu mai e presiune.

Va pup pe toate.

Clau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

Buna fetele,
Si eu am avut unele retineri cu privire la T. dar eu stiu ce vreau de la el si sper sa reusesc sa obtin asta; problema este ca eu cam stiu in mare parte ce am si care ar fi problema mea; eu de cand am fost prima data la el la consultatie i-am spus ca am probleme cu trompele si vreau laparo; in alta ordine de idei, daca nu aveam problema asta care necesita operatie poate ca nu as fi batut atata drum pana la Buc. In sfarsit, daca nu o sa imi faca, cred ca voi schimba si eu medicul.
Va pup pe toate.

Ariana1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Eh si eu tot pentru laparoscopie am ajuns la dr T. , dar el vrea luna aceasta sa imi monitorizeze ovulatia asa ca ...ii fac pe plac desi eu stiu ca am ovulatie, monitorizata de "n" ori la doctorul anterior.
Eu l-am ales pe dr. T. pur si simplu citind site-ul lui reclama si citindu-va parerile voastre, mi-am ascultat instinctul si am sperante ca el ma va ajuta...Totusi m-a deranjat la prima intrevedere cu el ca mi-a luat 500 000 si nu m-a consultat deloc, doar i-am spus "istoricul" meu cca 5 minute....sunt curioasa pe mai departe....Tare as dori sa imi povesteasca fetele care au facut laparo cu el ce rezultate au avut, daca se filmeaza si orice amanunt ar fi foarte important pentru mine.
Weeckend frumos tuturor!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

Kora si mie mi-a spus la inceput ca inainte de laparo imi face monitorizare, asa ca am facut 2 luni, dupa care mi-a zis ca daca nu raman gravi trecem la laparo; astept de vreo 2 luni sa deschida sectia (cica a fost in renovare); in legatura cu cei 500.000 lei pentru consultatie, sa stii ca si cu mine doar a stat de vorba nu m-a consultat, dar intr-un fel imi oare bine pentru ca oricum de fiecare data cand imi faceam un consult la doctor ma durea inauntru si era tare neplacut, asa ca m-a scutit de o situatie neplacuta; oricum la monitorizare cand baga sonda aceea am avut dureri; iar alti doctori care m-au consultat inauntru nu mi-au dat nici o rezolvare la problema mea.

Ariana1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ariana 1 si cum a fost la monitorizare in cele 2 luni?E totul ok?Ce parere are dr. T?Eu maine am prima monitorizare ( e ziua 10)Sper ca e gata sectia pentru a putea face laparoscopie.Eu nu mai vreau sa astept.Daca luna aceasta nu se intampla....vreau ca luna urmatoare sa fac laparo.Tu cand faci?
Multa bafta !!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salomea spune:

Va rog mult sa-mi spuneti si mie, stiti cumva unde e de gasit maine dimineata d-nul dr? Ar trebui sa ajung maine dimineata la monitorizare, ziua 8, si nu am reusit sa dau de asistenta sa o intreb unde il gasesc pe dr. Eu cred ca am sa ajung la elias, pe la 8, credeti ca o sa-l gasesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Salomeea- eu am inteles de la fetele de pe forum ca dr. T e plecat in Londra si astazi probabil se intoarce in Buc. Nu stiu sigur daca dimineata e la Elias, dar cu siguranta dupa masa e la cabinet.Nu poti face monitorizarea dupa masa?Eu m-am inteles cu asistenta sa sun maine sa imi zica la ce ora sa vin si unde ( ca era vorba sa se mute la noul cabinet care va fi pe langa Elias).
Multa bafta la monitorizare!!!!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Fetelor , chiar s-ar putea sa se mute cabinetul de maine , ca eu am programare maine la 6,15 si asistenta nu mi-a spus nimic , m-am programat vineri ?
Daca aflati ceva din timp , spuneti si mie , va rog.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

lauravoinicu - tot monitorizari?
Oricum eu iti doresc multa bafta si stai linistita, maine cum aflu ceva de dr. T. o sa scriu pe forum.
Pupici si dumineca placuta tuturor!!!

Kora

Mergi la inceput