dr. neuro-psiholog pediatru bun

dr. neuro-psiholog pediatru bun | Autor: lbelciug

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,
as dori sa consult un dr. neuro-psiholog pediatru bun pt a-i cere opinia intr-o probl. de compartament al baietelului meu de 1,5 ani. Va rog cine stie, imi poate face o recomandare impreuna cu datele de contact?
Multumesc.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Multumesc pt corectura, Adela.
Intr-adevar era corect "neuropsihiatru". Ma intereseaza o persoana care sa-mi spuna daca un anumit comportament pe care eu l-am remarcat la copilul meu este normal sau nu si daca e in directa relatie cu agitatia si insomnia manifestata uneori noaptea, alteori ziua.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Dr Iuliana Dobrescu - Sef Sectie Neuropsihiatrie infantila Sp. Obregia. O gasesti mai usor (dar si mai scump) la Centrul de Diagnostic si Tratament "Victor Babes", uite www.cdt-babes.ro/contact.php" target="_blank">aici

Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Axia, multumesc pt info. Am dat telefon, dar la Victor Babes consultatia e totusi prea mare: 100RON. Imi poti spune te rog, cum pot face o programare la Sp. Obregia?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Poti incerca si al Spitalul Gomoiu , din Piata Muncii. Era un doctor foarte bun, Andrei si nu mai stiu cum.... Are o rabdare extraordinara cu copiii si se pricepe foarte bine in ceea ce face.
Daca imi aduc aminte cum il cheama iti spun...BAFTA !!!!

eu
poze nunta

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Cristina, as aprecia tare mult daca ti-ai aminti numele intreg, mai ales ca dupa parerea ta e un dr f bun. Merci.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

lbelciug nu am idee cum ajungi la Dobrescu la spital, eu am fost intai la Victor Babes si ne-a chemat ea la spital.
Poti sa incerci pur si simplu sa te duci acolo la pavilionul 5, unde are cabinetul, la parter. Numai ca s-ar putea sa fie mai greu de intrat la spital. Poate cu trimitere de la medicul de familie.

La Gomoiu este o doctorita - Monica Safer (sefa sectiei), la care ajungi cu trimitere de la medicul de familie si nu te costa nimic. Este buna si ea si sufletista. Cabinetul este pe strada Rodul Pamantului. De la pasajul Muncii, pe langa biserca, pe langa o benzinarie, pe dreapta, intre 2 blocuri cu 4 etaje.

Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

ANDREI ZAMFIRESCU!!! Mi-am amintit!!1 Bafta multa!!! E un doctor super!!!

eu
poze nunta

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Cristina, multumesc! Am reusit sa fac programare la Sp. Gomoiu la dr. Zamfirescu.
In paralel, am incercat si la dr. Iuliana Dobrescu, insa de la spital am fost directionata catre cab. particular. I-am spus asistentei sefe ca nu-mi pot permite sa platesc 1 mil. taxa de consulatatie, la care ea mi-a spus ca nu-mi poate face programare in spital. Inteleg ca e o dr. super-aglomerata, insa este inacceptabil sa faca programari doar la cab. particular, atata vreme cat noi contribuim la asig. sociale si deci vrem un consult daca nu gratuit, macar la un cost acceptabil.
Va multumesc inca o data pt info.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Cristina, o ultima intrebare: dr Zamfirescu este specializat pe neuropsihiatrie, da? Adica nu e doar pediatru ca sa zic asa...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

am fost si eu la victor gomoiu,la dr zamfirescu,dar stiu ca acesta e specializat in ecografii transfontanelare,de cord...n am auzit cum ca ar fi neuro psihiatru...mie nu mi s a parut asa de bun,dar e o intreaga poveste...

Mergi la inceput