Sfat: pot sa mai astept cu consultatia?

Sfat: pot sa mai astept cu consultatia? | Autor: livia72

Link direct la acest mesaj

Buna, fetelor

Sunt la a doua sarcina si dupa calculele mele sarcina intra in saptamana a 18-a. La primul copil am nascut cu dr. Badiu de la Municipal si m-am gandit sa procedez similar. Problema este ca nu l-am prins decat la o consultatie pana acum. Am fost in iulie la el, mi-a recomandat eco de 12 sapt la Iosup si am facut-o (nu sunt probleme) si trebuia sa fac triplutest la 16 sapt., dar am renuntat. Tot in sapt a 16-a trebuia sa aiba loc al 2-lea consult la CMU si m-au sunat sa-mi spuna ca are operatie si nu se mai tine nici o programare, iar reprogramarile sunt peste o luna. Acum, intrebarea este: daca astept urmatoarea programare trec de 20 sapatamani, nu am nici analize de sange sau urina facute, si, nu stiu, eco de la 20 de saptamani se poate face mai incolo?
Fetele care sunt la dr. Badiu: cum ati procedat ca sa-l vedeti la Municipal? Va-ti dus pur si simplu acolo, l-ati sunat? Stie cineva cand il gasesc acolo?

Multumesc mult,

Livia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

livia, eu am patit ceva similar cu badiu anul trecut, dar cu o sarcina mica-mica..pe care pana am ajuns la programarea la el am pierdut-o ..eu am gasit pe cineva tot la municipal, dar mai putin aglomerat
pentru intrebarea cu ecografia de la 20 de saptamani (morfologica, nu?) iti pot spune insa ca e ok sa o faci si putin mai incolo, pe la 21-22; mie asa mi-a zis iosup dupa ecografia de 12 sapt, ca nici eu nu pot ajunge in sapt 20 la eco

vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

livia72:Mergi la medicul de familie k si el iti poate recomanda analizele pe care trebuie sa le faci si chiar ti le da gratuit.Sunt destul de importante si nu cred k ar trebui neglijate.Eco morfologica poti face intre 20-24 sapt,dar in periada asta ar trebui facut un echo normal sau o consultatie pt a vedea cum stai cu colul si cu placenta. Eu am mers si la alt medic atunci cand nu era liber al meu, dar ma linisteam pt o perioada de timp pana imi venea randul la consultatie.Mult succes!

Madalina 24+
cuburtika aferenta,

Mergi la inceput