Cat timp se fierbe ficatul?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Ficatul este o glanda anexa a tubului digestiv. Secreta bila care are rol in digestia alimentelor....de unde pana unde depozit de substante toxice.....si mai ales medicamente. Aste sunt baliverne....de la tanti frosa

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005
www.dropshots.com/new.php?userid=125123&cdate=20060818&cimg=0" target="_blank"> Mateea la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

mie mi-a zis dr. sa-i dau ficat 1-2/sapt.
prima data cand l-am dat l-am fiert cu legumele impreuna 1 h...si mancarea nu a a vut gust bun. Copilul n-a mancat. De fapt, nici mie nu mi-a placut. Blehhhh.
Azi i-am fiert separat ficat in lapte cu apa 1 5 min si l-am pisat amestecandu-l apoi cu legumele ...a fost sehr gut!!!!
a ramas si pe maine, l-am pus la frigi. N-are nimic nu daca ii dau din el maine? Nu e pisat e asa intreg. legumele le-am pus la borcan separat de ficat.
-------------------------------------------------------------------
io n-am auzit de chestia cu depozitatul de substante toxice.....hai sa nu exageram.

Eu am luat de la Billa ficat proaspat si l-am portionat in pungulite. Si de acolo ii dau. Asa am facut si cu carnea de vitel si pieptul de pui

PRAJITURI

Veronica si Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

O fi putin toxic, cel putin asa se spune, dar doar nu mananca un kg!! Cum sa-i faca rau 2 ficatei pe saptamana??!! Asta am citit-o intr-un subiect deschis pe DC, ceva de genul "Sa nu dati ficat la copii", dar eu nu sunt de acord. Se spune ca nici gravida sa nu consume PREA MULT...nu DELOC.

Ioana

Mergi la inceput