Oligospermie(25)- putini da'(ne)buni!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns peterpan spune:

Am ramas mut de uimire citind ce i s-a intamplat lui barbye...
Daca stie cineva cum o putem ajuta (ma refer la cei care o cunosc si vorbesc cu ea) nu ezitati sa ne spuneti si noua. Orice !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

peterpan am vorbit acum cu ea .i'au adus rez la radiografii..nici o sansa de a mai merge..am incurazat'o..va anunt cum mai aflu ceva!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Buna, fetelor. Eu nu prea intru aici dar acum am nevoie de sfatul vostru....nu tine chiar de oligospermie problema pe care o "am", pentru ca este vorba de un nr. normal de dar care au o viteza mica. Poate imi spuneti, daca stiti, ce tratament naturist se face pentru asta (Branca Ursului este buna pentru asa ceva?) si la ce medic ar trebui sa mearga persoana in cauza...pentru ca urologul i-a zis ca nu prea e de domeniul lui. Va multumesc mult de tot.


Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Liana, este ingrozitor ce s-a intmplat!
Ingrozitor de nedrept si greu de acceptat si inteles!
Acelasi "De ce"?
Sunt in stare de soc de cand am citit ce ai scris.
Si, asa cum a mai scris cineva, face ca problemele nostre sa fie foarte mici si nedureroase.
Postez si aici ce am pus la Generale:

Fetelor, haideti sa mergem la spital s-o vizitam, pana va citi ea ce scriem aici o vom putea imbarbata cu prezenta noastra, sa vada ca nu am uitat-o si suntem cu toatele alaturi de ea!
Liana, la ce spital este? Program de vizite strict? La sfarsitul saptamanii este bine pt toata lumea?
Scrieti va rog cand puteti si eventual ne impartim in doua grupuri de vizite daca suntem prea multe sau in functie de programul fiecareia.
Haideti fetelor la ea are mare nevoie de noi, mergem s-o cunoastem si sa ne cunoasca, sa fim alaturi de ea macar cu o floare si un zambet!
Sa-I dea Dumnezeu sanatatea inapoi!


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

acum am vazut ca suntem in top 3, multumesc pentru clasare.. intr-adevar am reusit cu urmatorul rezultat (ma gandesc ca este important sa spunem si care a fost situatia)

16 mil
morfologie: 45% forme tipice
mobilitate: ok (nu mai stiu exact)
dozari hormonale: ok cu LH-ul la limita
diagnostic: oligoastenospermie moderata
tratamente: nu prea, branca ursului 3 luni, vit. A forte, naprasnic capsule

dar pe langa asta am avut si eu obstructie tubara bilaterala, am reusit dupa 3 ani de incercari luna de luna (exceptii: o luna cand sotul meu a fost plecat din tara si cand am facut FIV)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

of Doamne, e ingrozitor ce i s-a intamplat! Intradevar problemele mele palesc in fata unei asemenea suferinte.
Ma rog sa fie bine. Vestea ca nu va mai putea merge este devastatoare. Nici nu stiu cum o veti putea incuraja.
SUNT ALATURI DE EA CU TOT SUFLETUL

gabi

http://pg.photos.yahoo.com/ph/bunica164/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Si eu sunt bulversata de ceea ce i s-a intamplat lui Barbye...cred ca sunt 10 zile de cand scria ca are nevoie de un psiholog,ca abia asteapta sa se termine concediul...si ca o sa plece la mare...Ce ti-e si cu soarta asta...nici prin cap nu ne trecea ce avea sa se intample.Este atat de nedrept, prin cate a putut sa treaca intr-un timp atat de scurt...divortul si acum accidentul...Of,Doamne!E cumplit.Trebuie sa ai mare putere si tarie sa poti trece prin asa ceva .Ma rog si eu din tot sufletul pentru ea, pentru ca Dumnezeu sa faca o minune cu ea, sa poata merge din nou.Te rog,Doamne!!!!!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Este internata Bagdasar la et. 8, sectia neurochirurgie, salon 806


Tia eu nu am facut un top..am scris cum v'am descoperit..iar la vremea aia mi'am permis sa'l trec pe titelu nr1 pentru ca chiar atunci nastea Matza lui..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evoxina spune:

SPUNETI-MI CARE ESTE DIFERENTA DINTRE OLIGOZOOSPERMIE SI OLIGOSPERMIE.
EVOXINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

evoxina
1)In primul rand iti uram bun venit la noi in club !
2)Incearca sa scrii ci litere mici ca asa prevede regulamentul forumului
3)Sincera sa fiu nu prea stiu care este diferenta...in decurs de 3 ani de cand tot face sotul meu spermograme am trecut prin muuulte diagnostice ...pot doar sa-ti spun ca e mai bine decat oligospermie .
Asa ca un exemplu redau mai jos in ordine cronologica diagnosticele sotului mentionand ca ultimul este mult mai bun fata de primele:
Oligoastenoteratospermie severa
oligoastenospermie severa cu teratospermie
oligospermie severa
oligoastenoteratozoospermie
oligoastenozoospermie usoara
Nu va lasati doborati...am citit unde ai dat ceva valori ale spermogramei ca nu e chiar asa rea( altii stau muult mai prost si inca tot mai spera)!
Stiu ca e f. greu dar daca va doriti cu adevarat veti gasi resurse sa puteti merge mai departe! Incercati niste inseminari...


dany

Mergi la inceput