Mamici de sept-oct 2006 (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Am terminat maratonul pe care l-ati scris ieri. Am incercat sa creez si un subiect nou ... vai de capul meu, sunt complet pe dinafara.

Incerc sa-mi amintesc cui voiam sa-i mai raspund cate ceva:

Puffy, ti-am zis cu drag Dna Puf ca mi-am adus aminte de un post de-al tau de cand ai fost la doctor (hihihi). Sper ca piticul sa fie bine acum, sa ne spui ce-a zis doctorul.

Ingereasa, felicitari, sa-ti traiasca flacaul si sa te refaci repede.

Oana, iti tin pumnii (cam tarziu) si te asteptam cu vestile bune.

Ionica, frumoasa camera bebelinei ca si toate pozele tale. #4 de ani, ai? pai unde-i tii? Va astept in Australia.
Uite mai jos link-ul cu "povestea":

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55613&whichpage=6

MUltumesc ptr felicitarile primite de la o multime de fete. Aseara eram un pic euforica ptr ca am mai incheheiat ceva.

Gripo
, fata draga ti-as fi raspuns daca aveam habar. Dar eu sunt la prima nastere si nu prea am idee ... adica sunt plutista rau.

Ma inscriu si eu in clubul cracanatelor.

Si eu mai vreau un bebic dar dupa 2 ani. Ionica-i tare curajoasa daca il vrea asa repede.

Hai ca va las ca ma doare spatele de cat efort am depus sa descopar subiectul asta nou (pacat ca nu avem emoticonul ala de pe yahoo care se tavaleste de ras ... asa rad eu de mine acum).

PS de ieri am o multime de contractii nedureroase (sau ceea ce cred eu ca-s contractii).




Catalina, 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Off Doamne Catalina, povestea ta este frumoasa acum fiindca ai avut succes,ma bucur pentru voi, sa va dea Dumnezeu sanatate la toti trei.

Din nefericire tot endometrioza ma tinut infertila timp de 8ani de zile,stiu prin ce ai trecut,parca ma vad pe mine si pe sotul meu.
Eu ramaneam insarcinata ,endometrul era prea subtire si nu se putea instala .Am facut doua laparo si cu asta basta,acum de aceea vreau sa trec repede la treaba,cum spune si omul meu" acum merge fabrica tre sa dam randament la cai ani am pierdut "!

Din fericire la mine a fost doar alarma falsa,evident autosugetia!

Pitica mea este super bine plasata,la monitorizare nu mi-a iesit nici o contractie, colul este super inalt ,inchis si fara urme ca ar vrea sa se deschida asa repede!!

Deci astept nastere naturala cu epidurala

In seara asta am fost la un restaurant indian si am mancat pentru trei,ma simt ca si un purcelus,ma dor toate cele!

Va urez o dimineatza placuta si sa aveti grija de bebeii din burtici!



+36SOPHIA
http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

quote:
Originally posted by Nokia
au aparut scutece (Pampers) care indica daca bb a facut kaka sau pipi.


Eu zic ca, la cum miroase, nici nu mai trebuie sa iti indice ceva daca a facut kk Mai degraba ar fi nevoie de scutec care sa iti arate daca e ud de pipi.


poze Alexandra
(3 mai 2006)
www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Calgary&mid=4771&cid=13012" target="_blank">album , alte poze , 9 luni si-o zi - 37 sapt :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Buna dimineata somnoroaselor!

Ce complot aseara! Era prea devreme la 1 pt bufnite si s-au pus pe vorbit de la 2 incolo ...bravo...

Tasia, eu de fel nu dorm ...dupa 5-6 dim ma ia si pe mine somnul si ma lasa "balerina" sa respir...Aaaaa plus ca mai este si sotul care sforaie si reteta e completa ...

M-am trezit cu o foameeee, adevarul e ca ieri nu prea am mancat mare lucru...ma duc sa ma indop cu zacusca pana va treziti.


Sandra 33+ burtik + poze

inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

mini_me....esti o scumpica.....multumesc mult pentru raspuns....mie mi se umfla cam de pe la 4 luni si toata lumea m-a speriat...acum cred ca e ceva normal....eu am fost plinuta dinainte si acum am mai pus vreo 9 kg...asa ca e greutate....
Tie de pe la cate luni ti se umfla?.....sa stii ca am sa incerc reteta ta.....multumesc inca odata....
Fetelor....sunteti pe ultima suta de metrii......ce frumos....mai aveti un pic si va puteti tine bebei in brate....

alexandra 28 + cu
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

NEATZA

MINNI, inca n-am nascut, dar dureri tot mai am, dar foarte rar.

ROXANAE, merci mult, ce sa mai discutam, cred ca pana la urma o sa-mi dau eu seama cand o fi, ca nu se poate sa nasc si sa ratez momentul in acelasi timp.

37+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata burtici.

Am reusit sa adorm pina la urma pe la 4 si ceva.

Nokia vasusem ca esti pe forum dar nu stiam pe undeasa ca am iesit.

POZE

Monica 38 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

hm, vad ca si voi ati avut probleme cu durerile ieri.. pe mine m-au apucat contractiile dureroase pe la 8 seara, dar nu erau regulate, asa ca am luat un no spa si am stat in pat. Pe la 10 a fost groaznic, pe la 11 credeam ca plec sa nasc. Dupa inca 2 ture de nospa si un scopantil am reusit sa adorm pe la 1 noaptea. Si doctorul meu care e in concediu saptamna asta... Cred ca incep sa ma panichez. La echo sunt programata tot saptamana viitoare...Nici nu stiu ce sa fac. Mi-e sila sa ma duc iar la spital, sa imi faca injectii cu no spa si diazepam, sa dorm ca vita pe mine si gata.. Simt ca ma apuca o usoara stare de turbare. Ah, plus ca mi s-a "inmultit" brusc secretia vaginala, dar e incolora. Ma gandesc ca poate am facut o minune de candida dupa tratamentul cu antibiotic de saptamanile trecute, sora-mea zicea ca daca e sa se rupa ceva, nu picura, curge. In fine.. mai astept cateva ore dupa care daca nu ma simt bine, ma duc la spital. Sa ma hacuiasca acolo cine o fi.. ca n-am apucat sa stabilesc cu doctorul cine sa ma vada cat e el plecat

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Ceau fetelor!!

Felicitari tuturor mamicilor pentru copilasii ce-i tin acum in brate !!!!!!

Trebuie sa recunosc ca de citit va citesc pe nerasuflate in fiecare zi....nu conteaza ca e dimineata sau seara.
Scriu foarte rar si acest lucru din cauza ca nu mi se pare ca am ceva destul de important pentru a fi "spus"...respectiv "scris",dar acum chiar consider ca va pot calma putin.
Am vazut ca apar multe povestiri legate de nastere si vroiam sa va linistesc putin....serios ca nu e asa greu cum se spune....drept dovada eu nici nu-mi mai amintesc foarte bine cum a fost si am nascut fara epidurala.
Durerile sunt mai accentuate in ultima parte a travaliului dar nu sunt continue iar de la urcarea pe masa eu una nu am mai simtit absolut nimik , si nu sunt chiar asa insensibila la durere credeti-ma.......si toata operatiunea a mai durat aproximativ o ora ca sa blocat bble in col.Ca sa se inteleaga mai bine....internarea sa facut la ora 9 dimineata (sapt 41 fara contractii fara nimik), la ora 12 mi sa pus perfuzie pt declansarea travaliului.In jur de ora 4 au inceput contractiile foarte dureroase iar la ora 18 am nascut.
ca si concluzie fiti tari ca nu e chiar asa negru "dracusoru" cum se spune .

Cat despre ruperea apei ma intrebam si eu cam cum e chiar ieri cand am si ajuns la spital crezand ca sa produs marele eveniment.....se pare ca a fost o alarma falsa si mai sta bb la locul lui.

Contractiile sunt de mai multe feluri asa cum au mai scris si alte fete pe aici .Sunt contractii care se simt cuprinzand doar burtika si sunt contractii care incep de la spate si se intind spre burtika.Eu am al doilea tip de contractii in fiecare seara si iau no-spa.

Sanatate multa multa la toate burticile si mult curaj.



Roxi 36+ (Dragos Andrei ) si Rares Stelian 9. april.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Eu nu stiu care sint contractiile dureroasemomentan.
Mi se contracta burta mai in fiecare zi sau cind ma foiesc in pat de pe o parte pe alta..dar nu cred sa fi avut din alea dureroase.
Ce te doare de fapt ?Spatele m-a mai durut nu pot sa zic ca nu.Daca nu fac diferenta intre ele

Fetele care prin programul TV Euforia...acum sint exercitii Pilates pt gravide dar cred ca este cam tirziu pt noiCred ca erau bune la inceput.

POZE

Monica 38 sapt

Mergi la inceput