Sarbatoritii de iulie-august 2004 (194)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, Maria!
alice cre` ca esti rupta-n doo...cine e deea? ca nu m-am prins
papa, macar iesi buna? pupam gagicile cu puf galben

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza
Carmencito, io-s Deea. ceteste de ziua trecuta fazele lu Pat.
Papa ai facut reteta aia cu poolish? sa-mi zici si mie cum iese, da?
Robi beton faza cu impartasitu'....am putea face un top zic eu!
sper ca sunteti mai bine amandoi.
Dana-ema esti ok? sper ca nu te mai doare cucuiu'.
Danule wooooah 100 de borcane de zacusca....cool! si eu fac multe gemuri dar la noi se si mananca de numa'.
Mitzu e buna ideea lu' Papa cu ascunsul ghetelor! do it!
Gabi in octombrie cand vin in Buc zici sa-ti aduc dulcetzi?
din seria "copilul' si marea" va relatez faza proaspata de dimineatza: vinerea il ducem la ai mei si ii zic de fiecare data sa isi aleaga ce jucarii vrea sa ia cu el. ce credeti ca si-a luat??? colacul-masina! ca el vrea plici-plici. asa ca maine....sper sa fie vreme de plaja.
sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Neatza!
La multi ani, Maria!

Roxa, sper ca nu vb cu mine despre zacusti. Io stiu ca Monica facu 100 borcane de zacusca. Io mi's cea mai mare lenesa posibila la capitolul gemuri, compoturi, conserve. Stau si ma intreb: esti sigura ca Deea e de la mama ta? n-o fi de la tine? Sau pat nu stie inca?

Pe zi ce trece ma conving ca Vicu vrea la gradi. Cand plec dimineatza se agatza de gatul meu si imi spune alintat: "cupii". Tre' sa incep sa caut unde sa-l duc si e cam tarziu... Vad io.
Ma'c la treburi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Io's fericita! Am gasit zugrav/reparator de balcon...Cum ii ziceam lui Papa, omului ii trebuie tare putin sa fie fericit.
Si pe onoarea mea ca decat mi-a reparat balconul...de la apartament....nimic mai mult!
Nu conteaza ca a lucrat ieri si mai poate sa vina de luni, important e ca l-am gasit...:)
Papadico, sanatate la papusi...Paine din aia normala, la care pui drojdia lasi juma de ora la dospit si apoi se coace painea, nu merge?! 8-10 ore!? Cum e mana!?

O zi exceptionala sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Aaa...da...io eram aia cu 100 de borcane de zacusca...:)...Vrednica rau!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

mina este ca gogoasa, ca sa zic asa Nu atata de gustoasa cat atata de pufoasa :P
painea a iesit frumoasa, aspectoasa. e miss painea da mi-e frica sa maninc din ea. mai bine o sun pe soacra-mea sa-mi dea reteta ei de paine la tzest ca vazui pe caiet c-a uitat sa mi-o scrie.
mitzule cumparasi sandale? cauta o pereche identica cu prima pfuaaa asta e deja insulta ce-ti spui io acuma:))) iti da soacra un ignore cat casa poporului.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

puah am gresit, scuze Cristal....tu erai vrednica!
Danule succes la gasit gradi! mama e Deeaa ca pe ea a inceput sa o strige asa...varianta este Diiiaaaa! (ca o cheama Claudia)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Am fost vrednica......Acu's numa' pofticioasa!
Nu cred ca ma mai apuca asa curand (sa mananci zilnic zacusca...oricat ar fi ea de buna ti se ia!!)

Papadico, bandajeaza bre mana sa nu muste careva din ea! Nu ma putui abtine sa nu "ma dau in spirite de gluma"...da' stiu ca matale nu te superi.
Sanatate si mai mananca si paine de la brutaria nemteaca f'o cateva zile pana trece mana, ca n-o fi foc...:)

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

de la bakerei maninc ma. nu m-am dilit chiar intr-atita incat sa fac paine zilnik. fac prajituri! asta, painea, era doar de moft:-)



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

Liliana -polux cred ca deja o intrece pe "sorusa" caci zic si eu sa invat copilul sa spuna cum il chema si ce varsta are. Si incep:

Eu: cum te cheama?
Edi: pauza
Eu : te chiama edi ia zi si tu
Edi: "eda"
Eu: si cati ani ai?
Edi: ana "data" (gata)
Eu: ai 2 ani
Edi: Ana "data"


Adica eu il intreb de ani si el crede ca intreb de sorusa care o cheama Ana cum sa-l fac sa priceapa ce sunt "ANI" si ca nu e acelasi lucru cu numele Anei. Am incercat sa-i spun eu am 33, tati 36, ana 6 dar el tot Ana "data" zice.


Cine ma trece si pe mine in lista mamicilor cu data de nastere??? 28 nov. 1972


Dupa ce am citit despre mama si soacre .... am inteles ca nu sunt singura pe lume la cap. asta

Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 6 ani jumate - Edi 2 ani
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=546687000

Mergi la inceput