foliculii periferici se mai formeaza dupa instalar

foliculii periferici se mai formeaza dupa instalar | Autor: claui

Link direct la acest mesaj

Buna seara! Fetelor am si eu o intrebare pt voi> Astazi am facut o eco abd si mi s-a spus ca am foliculii periferici sub 10 mm resp sub 5 mm. Rushii au intarziat 2 zile si eu credeam ca sunt deja insarcinata, insa dr a spus ca inca nu se poate vedea la eco abd, sa imi fac test de sarcina. Daca as fi totusi insarcinata, as mai avea foliculi periferici??

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

buna,

da, ai putea avea foliculi, nu stiu daca neaparat periferici. eu am avut si mai am niste foliculi mici (sub 3mm) dupa o stimulare cu clostilbegyt, dar am ramas si insarcinata intre timp. dupa ce am nascut am fost sa-i verific si mi s-a spus ca atata vreme cat am menstruatie regulata si nu am dureri abdominale, nu este nici o problema, convietuim mersi acolo :) daca insa menstruatia intarzie sa apara fara sa fiu insarcinata, trebuie sa-i reevaluez. asadar as zice sa fii "cu okii" pe ei si pe menstruatie si daca observi ceva neobisnuit sa mergi la medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claui spune:

tia, multumesc de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claui spune:

tia, spui ca exista legatura intre foliculi si intarzierea menstruatiei?? desi am luat si 5 zile duphaston, imi intarzie menstr de 5 zile. si nu sunt insarcinata..daca mai ai vreo inform suplimentara cu priv la foliculi, da-mi si mie te stire, te rog. maine seara plec in concediu si nu prea mai am cand sa fac sapaturi.

Mergi la inceput