Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Mira, sa-ti traiasca si tie mica crestina, am vazut pozele, selin e o dragutica, iti vine sa o mananci, cu parutul ala al ei bogat si in rochira acee parca e o papusa.Sory ca ai intampinat dificultati cu job-ul, chiar ma bucuram ca ai gasit ceva in domeniul tau. Sper sa se rezolve.
Am uitat sa va spun ca azi am mai tras o tura de mervi cand am vazut ce e incendiu in Halkidiki, Grecia, unde mergem noi, am dat telefoane, am studiat harti, am cautat peste tot stiri sa vad si eu unde arde domnule Pana la urma se pare ca nu unde mergem noi, nu stiu ce va fi, sper sa nu se duca la naiba vacanta noastra, pe care o astept de 4 luni...
Alain s-a potolit si se joaca in premergator asa ca mai merg si eu sa recitesc mai atent ce s-a postat. In legatura cu premergatoarele, pentru cele care vreti sa cumparati, neaparat reglabile pe inaltime, cu baza mare jos, sa nu se rastoarne si sa nu se poata da bebe cu capul de pereti si cu 8 roti sa aiba mobilitate..de e greu sa alegi si o limuzina de asta...


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Maraki, am vazut pozele cu Algelo, e un scumpic mi-a placut f tare poza cu el in cazan, pare f artistica.F dragute si atentii pentru participanti.
Mirela, imi pare asa de rau ca nu mai scapi o data de faza asta, nu te supara ca te intreb dar nu sunt cam incompetenti medicii aia, ca mi enu mi se pare normal sa nu-ti traca de atat vreme, pupicei de la noi.
Ali, cu premergatorul regula e sa pui copilul cand sta in picioare singurel, sa nu-si forteze incheieturile.Noia m scos si covorasele din camera ca agata in ele, acum se poate da in voie, vine si bucatarie dupa mine cu el.
Moni, vazut pozele de la Moneasa, super simpatica Diana si peisajele sunt super.
cuscra Nicole, vad ca Dariuta tot mai papa cate ceva, bravo iei, o sa-i spun lui Alain poate i se face rusinica si mananca si el. este un site f bun cu retetde mancaruri si conserve "culinar.ro" da cautare pe google ca nu cred ca ma lasa sa-l scriu aici cum trebuie.
Multumesc d-lui Alain ca m-a lsat sa va scriu si merg sa-l pregatesc de plimbareala ca se apropie ora ... si a inceput sa se agite.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Abia acum am observat ce monolog am bagat....

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hello, hello, am tras si un pui de somn in familie...
SILVI mersi ,nu prea sunt cine stie peiosaje in poze,ca n-am prea facut trasee,cu Diana,iti dai seama...Si dupa ce s-a facut asa cald,am cam evitat sa iesim asa des,ziua,ca la soare era nasol si acolo...
Si apropo de mancare,uite ce-am patit chiar acu cu Diana,in domeniul culinar!Ca sa iti dai seama mai bine a papat dimineatza laptic de la tzatza pe la 5, un mar cu o piersica si vreo 5-6 biscuiti pe la 10,la amiaza (pe la 13) un borcan de 200 g de curcan cu mazare si pe parcurs suc de grape cu lamaie (n-a mai vrut laptic pe la 15 decat putin).Si acu vine Ghita sa ii dea un iaurtzel Danone,ceva multifructe,acrisor,ceva ce n-a mai papat pana acum.O ia ,o pune in carutz,deschide sticlutza si ii da o linguritza.Atunci isi da seama ca ... e cam lichid si curge si ca mai bine sa il puna in bibe,deci se ia si merge in bucatarie.....Atunci ce crezi? A izbucnit Diana intr-un plans in hohote,de zici ca a cazut din carucior nu alta si a tot plans si s-a jelit pana s-a intors Ghita cu iaurtul!!!!!!!!!! Pe care l-a topit! Si nici macar nu era din ala buuuun de vanilie ,ca pentru ala l-a lovit pe Ghita peste maini odata,de nervi ca nu mai era - credea ca nu vrea sa-i mai dea (ce erau 2 cutiutze de-alea??? Nici pe-o masea!)
Nu stiu ce sa zic cu Alain Nici suc de mere,de morcovi nu-i place? Sa se obisnuiasca treptat si apoi sa ii dai piure de fructe,mai lichid...caise,piersici,banane...Dia era topita dupa ele!
Si cu toate astea uite ce piticutza e Dia si ce grasun Alain! Ii pica bine lapticul se pare!
Am vazut si ultimele poze(pe care nu le vazusem)vad ca e tare cumintzel Alain cand se joaca! Si Dianei ii place sa se joace cu linguritza si cu cana sau farfuria! Si are Alain niste ochi! Seamana pe tine bine si nu ma mir ca vrea doar cu mama,vad ca majoritatea flacailor sunt asa mamosi!

MONI care DIANA (01.01.2006)


ALBUME DIANA

http://www.dropshots.com/jerpelm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Apropo de semanat,acum toate neamurile mele zic ca Diana seamana leit pe mine cand eram mica! Cand era mai micutza mai ziceau ca semana si pe Ghita ,acu ciuciu
Si pe la Moneasa toata lumea zicea ca ce ochi mari si superbi are Diana (chiar daca sunt mai mult negri inca ).Vara-mea a zis aseara ca ce guritza mica are,cat juma' dintr-un ochi...dar cand a cascat Diana guraaaaa sa pape sau sa strige ,i-a trecut urgent comparatia ... ca are o guraaaaa Si cand zambeste are o gura pana la urechi

MONI care DIANA (01.01.2006)


ALBUME DIANA

http://www.dropshots.com/jerpelm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

sa mai scriu oleaca ca-i dani intr-o faza de cumintenie....
SILVI,cum sa ma supar mama,deja stiu ca sunt VARZA medicii de aici.or fi si buni,dar nu-i gasesc eu.
azi am fost la consulatul rom sa ma interesez cum pot veni in tara cu dani(vroiam in sept vreo 20 zile)si rezulta ca-mi dau titlu de calatorie pt el,dar nu ma mai pot intoarce cu el.pt ca in tara dureaza pe putin 2 luni sa-i scot certif de nastere rom si apoi sa-l includ in pasaport.asa ca m-am dezumflat toata si ne-au pierit visele de vacanta in romania.poate reusesc sa o trimit macar pe mama cateva zile...asta e daca nu am pile puternice...

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

ANAS,MONI,NICO,URSU,ati fost mortale cu colindatul vostru prin tari si mari...pai poate ajungeti si prim madrid,ca la ce dor de duca aveti nu va poate sta nimeni in cale
IRINAT,ce iritatie are bebelina,cu ce-i dai?cat despre faza cu mancarea te inarmezi cu calm si rabdare,ceva numarat si trece si asta...
de BOMBO ce mai stiti?
mai fetelor,mie nu mi-a venit cm pe luna asta,am 15 zile intarziere.mi-a venit doar o data de cand am nascut si gata.sper sa nu fie cu ochi,pt ca ne-am protejat de fiecare data

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIRELUS pai mai bine ai trage tu o tura in Ro,poate te fac bine astia aici,ca in Spania vad ca e jale!
Daca tot n-a fost activitate p-aici am pus la semnaturi pozele in albumul Moneasa si cateva "la 7 luni" .Le sterg pe alea din dropshots,sa am loc la filme.
GIOVA??? Cand ajungi in Timisoara?
Acu am trimis-o si pe Dia la plimbare ca se plictisise deja si o supara clar dintii
Si eu ... cam am de lucru,dar ciuciu chef,mai bantui pe net...
De conta ma apuc de maine,cica

Eu incerc s-o fac pe Dia sa zica "tata" ca s-a suparat Ghita ,pai cum doar mama si baba??? Dar cand ii zic "ta-ta" numai rade cu gura pana la urechi
Mai si am uitat sa ii pun pe traseu cu ea piscot doar suc si apa am pus.Ca saraca cum vede ca mananca pe traseu cineva (mai ales copii care rontzaie) se uita si tot face din buze Dar sper sa traga un pui de somn,totusi!


MONI care DIANA (01.01.2006)


ALBUME DIANA

http://www.dropshots.com/jerpelm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

HELLO SECTA,

Am venit si noi din vacantza de la cottage si ne pregatim de vacantza din mexic de pe 28 august.am pus si 2 filmuletze de la cottage si de la ziua ei ,noi la 7 luni si 5 zile avem 9,5550 si 72-73cm am facut vaccinul de meningita, mai mergem la control la 9 luni pt msuratori si verificari.

O sa ma un si poze cu noi dc apuc ca am de mers la medic pt stomacul meu maine ca iara am labit side facut bagaje si pe tata sa-l impachetez ca si el tot luni pleaca acasa.

Nu am apucat sa citesc, am scris sa stitzi ca suntemok.
Felicitri Cuscra si Mira pt botez.
Pup toate fetele si sper sa revin maiincolo sau maine.

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA ma bucur ca sunteti ok,distractie placuta si in Mexic! Unde ai pus poze? Caut acu!
MIRELA eu acu recuperez,vad filme si poze! Mai ce fain sta Dani pe ursul ala mare Si ce radeee!

MONI care DIANA (01.01.2006)


ALBUME DIANA

http://www.dropshots.com/jerpelm

Mergi la inceput