nu danseaza :(

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns axia spune:



M-ai omorat !
Si eu care ziceam de al meu ca are doua defecte :
Nu are simtul umorului si nu danseaza.

Nu danseaza = nu stie sa danseze = nu da in vant sa danseze
Daca poate, evita cu entuziasm, dar daca il starnesc se straduieste si el cum poate, cum zicea o fata de pe un picior pe altul.

Eu cred ca la un chef oarecare, un tip care danseaza profesionist devine automat centrul atentiei si posibil sa nu-i placa. Mai mult ca sigur ca tu - desi iti place la nebunie sa te zbantui, nu dansezi dupa nici o regula, ci doar asa cum iti suna tie muzica. Adica te simti bine si te distrezi nu-ti numeri pasii. Asta o fi un fel de profanare pentru el......zic si eu.
In orice caz, mi-ai placut la faza asta

Eu zic sa dansezi singura si sa te simti bine, iar el in camasa in care se supara, tot in aia se dez-supara, pana se obisnuieste.
Nici ideea cu exersatul n-are ce sa strice......mai stii cum dati din una in alta si capata omul asocieri.....tentante.



Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

quote:
Originally posted by Elise

Iar de atunci, deci de 5 ani.... am mai dansat de vreo 10 ori, maxim.

Elise



Pai, Elise, stati bine! Sotul meu m-a dansat de vreo 3-4 ori IN BUCATARIE!!! Si atat! Si imi tot spune ca spera ca si peste 10 ani tot asa sa dansam in bucatarie... Sper ca ti-am ridicat moralul.


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Pai nu-s chiar pe dinafara, zic eu....
S-a straduit maica-mea sa ma duca la lectii de dans, plus citiva ani de balet... s-a mai lipit cite ceva.

E adevarat ca nu dansez la fel de bine ca el, da' pot sa invatz.
Oricum, am de gind sa il stressez.
Hai ca pina acum n-am avut timp, dar acum am.

De fiecare data cind vine acasa seara, ii las juma de ora sa manince si dupa aia "exersam"... ca tot vroia sa exersam.... o sa se sature!



Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

elise, esti totala! am ris de numa...
al meu ar vrea da' nu prea il ajuta talentu', adica e varza, da' se chinuie ca sa-mi faca mie pe plac. noroc cu fii'mea ca e nascuta dansatoare si am cu cine tzopai la petreceri si nunti:))) aaaa, daca as dansa cu altcineva , d'aia se inversuneaza si tot insista

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

elise, am ras cu lacrimi!

nu stiu ce solutie exista la problema asta, decat eventual insistenta pe termen lung. pana la urma va ceda.:))

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Elise, scosesi mama mobila din living?
Mai al meu are alta chestie, chiar daca il induplec intr-un final, daca indraznesc sa-mi scape vreun zambet gata dansul cica rad de el. Si chiar asa e, dar daca e asa dulce cum se penduleaza ca un barzoi ce sa-i fac? Si daca indraznesc sa insist la un simplu vals chiar se supara. Ce-or avea dom'le?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Da, am scos o mare parte din mobila din living, motiv pt. care m-am certat cu cainele vreo 2 ore (am pus mobila...pe teritoriul lui, ca n-aveam unde).
SI rezultatul a fost un caine imbufnat si un sotz cu aceeasi expresie, iar eu printre ei toata seara.
Nu m-a bagat nici unul in seama.

Insa, asa cum spuneam, trebe sa perseverez.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci spune:

Elise, ia incearca cand mergi la o petrecere sa iesi pe ringul de dans, indiferent de mutrele lui!
Atentioneaza-l de acasa ca ai de gand sa te simti bine si pt asta va tb sa dansezi.
Nici al meu nu danseaza, dar eu danssez de-mi rup opincile. Nici nu mi-am pus problema daca ii convine sau nu. Mai iese si el din cand in cand, se satura sa tot stea la masa, nici bautor nu este si nici gurmand.
Al meu asa a inceput sa danseze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

quote:
Originally posted by aschiutza
Al meu sot, saracul, isi da cu toata bunavointa. Adica se tine scai de mine toata noaptea si danseaza leganat de pe un picior pe altul si io trebuie sa stau linga el pe ring... Nici o sansa sa ma invite unul care danseaza ca lumea.


Si al meu la fel... Mai nou, l-am tarat la cursuri de dans, aseara am avut a treia lectie. Dupa primele 5 minute se uita deja la ceas, cascand. Dar pana la urma a rezistat, de dragul meu (sau mai degraba, de gura mea!) Sper sa reziste tot modulul, ca daca nu, i-am zis, ma duc si singura!

Elise, tu esti o norocoasa ca ai asa un profesionist. Nu mai ramane decat sa il convingi sa "iasa la rampa", sunt convinsa ca gasesti tu o metoda, doar de aia suntem femei!
In alta ordine de idei, dulce foc catelusul tau! chiar si asa, bosumflici!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

quote:
Originally posted by Elise
Nu m-a bagat nici unul in seama.

Ma omori cu zile , e atat de expresiv saracul catel... Mai dar tot te-a bagat putin in seama, vaz ca si-a ridicat o urechiusca.
Marci, metoda cu atentionatul de-acasa am aplicat-o eu si s-a soldat cu o privire crunta si cu replici gen "ei atunci du-te singura eu oricum n-am chef sa merg"
Amely bafta sa rabde pana la sfarsit sotiorul!
Mai fetelor cam cat costa cursurile astea de dans? I-as propune sa vad ce zice.


Mergi la inceput