Ce poti face cu 10000E-investitii,idei de afaceri

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

In urma unui deces in familie imi venise ideea de a cumpara locuri de veci urmand ca in timp sa le vand (anul trecut 1loc veci=14mil, acum 1loc veci=25mil), dar suna tare sinistru!



Eu, la 23 de ani, vroiam sa ma lansez in afaceri! Vroiam sa-mi fac o firma funerara! Normal, n-am reusti, ca s-a opus famila, m-au tratat ca pe o nebuna! Va spun ca le merge bine firmelor de acest gen! Dupa ce ai un eveniment neprevazut constati ca trebuie sa te descurci bine si rapid(in cateva zile) si dc nu ai apela la o firma specializata.

Asa ca e sinistru pana o patesti, caci dupa, din experienta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

bursa. cea din romania.


---------------------------------------
common sense is not really so common

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Un cimitir pentru animalutze o exista?

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

exista,elise...,dac vrei detalii 'off' iti dau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

nasha, ma gindeam ca idee de investitie.... animalutzele mele sint bine sanatoase.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

m-am exprimat gresit? iarta-ma...da,ca idee de investitie ma refeream...exista un cimitir de animalute despre asta ma refeream la detalii...in rest sa ne traiasca animalutele ca amindoua sintem iubitoare de animale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

cred ca aleg varianta 5: calatoresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

bursa!
O investitie buna sunt si imobiliarele dar ce cumperi de 10.000E?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by Creola

bursa!
O investitie buna sunt si imobiliarele dar ce cumperi de 10.000E?

Poze





Cumperi un teren ieftin, intr-o zona salbatica, cu relief accidentat, pe care nu-l vrea nimeni pentru constructii si organizezi turnee de paintball pentru oameni cu bani.
Sau daca esti si mai insistent, organizezi tabere izolate pentru cei ce doresc sa slabeasca in conditii spartane ( gen tabara militara..)
Iti faci un site pe net sa te stie lumea si voila! Ai pus-o de business.

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

De 10.000 Euro poti cumpara foarte bine "inome trust" (http://en.wikipedia.org/wiki/Income_trust), "mutual funds" (http://en.wikipedia.org/wiki/Mutual_fund), etc (mii de scuze da´sincer nu stiu cum sa le traduc in Ro) care investesc in petrol, gaz, metale pretioase, banci, imobiliare. Poti sa imparti suma in 4 - de ex - si sa-ti alegi tot felul de combinatii. Daca reusesti ca media veniturilor de la investitiile facute sa fie aprox 10%/an fara a face investitii mult prea riscante - nu-i rau. Nu investi toata suma doar intr-un singur "income trust" sau "mutual fond". Verifica profitabilitatea acestora pe ultimii 5-10ani inainte de-a investi. N-ar fii rau daca ai avea un consilier financiar sa te sfatuie.

Mergi la inceput