Popcorn

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna Paula !
Eu cred c-o sa fiu Gica-contra, dar la fel ii dadeam floricele pana acum vreo 3 lunisoare. Ii dadusera niste prieteni in parc si d atunci tot cerea, noi ii dadeam cam o data la 3 zile. Nu s-a innecat, nus-a zgariat nimic, insa m-a apucat pe mine paranoia. Eu sunt sigura ca isi pot strica bunatate de dintisori abia rasariti si de aceea am impus intregii familii sa nu-i mai ia. Si punct.
Cred ca accidente se pot intampla i de la pufuleti, de pilda nepotica mea era sa se innece rau de tot cu un pufulet care i se lipise de cerul gurii in spate samd... cred ca doar pt ca "le face placere" nu merita.... si chiar daca imi cere de cate ori trecem pe acolo ii spun ca au voie doar copiii mari. Pe de alta parte, recunosc ca=i iau pufuleti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Singurul pericol este ca se poate ineca. Altfel floricelele nu reprezinta un risc pentru sanatate.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

si baietelului meu ii plac la nebunie dar ma feresc sa-i dau toata floricica,ii dau numai partea albicioasa.cunosc o persoana care a ajuns cu copilul la operatie pt ca ii intrase o cojita in gingie intre 2 maselute,copilul nu a zis nimic ca l-ar deranja,s-a inflamat gingia si a facut puroi.asa ca au ajuns la cutit!

18,KEN(1nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Pe aici se consuma mult popcorn si din cind in cind aud de copii care au murit inecati. Ultima data era un copil de patru ani, la cinematograf cu parintii.
Si daca le place copiilor, nu merita riscul. Nu e un aliment important pentru ei.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

la fel spun si eu ca fetele din usa... nu se merita riscul cu asa ceva pana la 4 ani , nu e un aliment asa de important si mai pune si viata piticului in pericol...
Iar de alune mi-a spus medicu la fel, dupa 4 ani, acelas motiv ... se pot inneca cu ele.. si inca unu, alunele provoaca ff multe alergii la copii.

Sanatate si numai bine



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato

Mergi la inceput