Steamer / dispozitiv de fiert la abur

Steamer / dispozitiv de fiert la abur | Autor: Winnie

Link direct la acest mesaj

Stiti cumva pe unde prin Bucuresti as putea gasi un asemenea dispozitiv?

Am vazut in catalogul "Quelle" unul, dar nu am curaj sa cumpar de la ei....

Multumiri

Cris si -lina Balerina (19.11.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu am vazut la Carrefour steamer. Incearca, ar trebui sa mai fie.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Steamer au Moulinex si Braun,cu cate 3 compartimente, doua de legume si unul de orez, separat. uite aici cum arata: www.domo.ro/produs.php?id=P:1070" target="_blank">Steamer Moulinex
si www.altex.ro/?domeniu=Electrocasnice%20Mici&gama=Fierbatoare%20apa&subgama=NA&model=FS20" target="_blank">steamer Braun
edit ca sa zic ca poti gasi in orice magazin mare de electrocasnice, inclusiv in cora, carrefour, etc.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Winnie spune:

Va multumesc mult pentru raspunsuri

Am dat un search pe google dar mi-a gasit numai balarii

Si la cat de desteapta sunt nu m-am gandit sa caut si pe la firmele de electrocasnice...

Va pup!





Cris si -lina Balerina (19.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana210773 spune:

Eu am cumparat acum trei saptamini din Selgros . Este Braun si a costat 2.200.000 lei vechi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

eu am o oala de la tefal , este super, legumele numai la abur le fac, sunt mult mai bune la gust asa, de cand am luat ii fac legumele baietelului meu numai la abur si papa de rupe, plus ca se fac imediat, in 15 min fierbe apa si in 6-7 min sunt gata legumele,

eu am luat oala pt ca pot face si ciorbica , mancarica etc in ea



Adriana si bb Cezarica 23 Aprilie 2005

Cezar,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by adrianafedorca

eu am o oala de la tefal , este super, legumele numai la abur le fac, sunt mult mai bune la gust asa, de cand am luat ii fac legumele baietelului meu numai la abur si papa de rupe, plus ca se fac imediat, in 15 min fierbe apa si in 6-7 min sunt gata legumele,

eu am luat oala pt ca pot face si ciorbica , mancarica etc in ea

Ce fel de oala ? O pui pe aragaz direct ? Nu stii vreun link, cum arata ? Si cit a fost ? Poti sa te uiti pe www.tefal.ro si sa-mi spui care este ?!


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

din pacate oala nu am luat-o din romania pt ca nu am gasit-o mi-a adus-o o prietena din belgia, ii zice clipso control , se pune direct pe aragaz, a fost 150 euro si arata asa

http://www.tefal.com.tr/tefal/products/product/index.asp?category_id=100&dept_id=120&sku=U00007

Adriana si bb Cezarica 23 Aprilie 2005

Cezar,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

http://www.tefal.es/tefal/All+Products/Cookware/Pressure+cookers/Products/Clipso+Control/Clipso+Control.htm

sau aici in spaniola


Adriana si bb Cezarica 23 Aprilie 2005

Cezar,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau07 spune:

Cris, oala de fiert pe aburi care se pune pe aragaz am si eu. Sunt de fapt doua vase: in cel de jos se pune apa si deasupra se aseaza vasul cu gauri in care pui legumele sau ceea ce vrei sa pregatesti la aburi. Ar trebui sa se gaseasca si la Bucuresti.

Claudia si Alexandra ( 8 iunie 2004)
--------------------------------------------
Poate ca, pentru lume, tu esti o persoana
Dar pentru anumite persoane tu esti toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

clau07 eu am vrut musai de la tefal, si n-am gasit in bucuresti, stiu ca mai au cei de la zepter dar sunt muuult mai scumpe si nu stiu nimic despre ele




Adriana si bb Cezarica 23 Aprilie 2005

Cezar,minunea mea

Mergi la inceput