FIV 81

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Din pacate nici azi nu am facut rost de metotrexat,am fost la Gilulesti mi-a facut eco se vede dar nu a vazut si cord.Eu i-am zis ca daca nu are cord nu se poate elimina singura si mi-a zis ca nu.Voi ce stiti ati auzit cazuri cand s-a eliminat singura? Stiti cumva pe cineva care poate sa-mi faca si mie rost macar de o fiola de metotrexat? Va multumesc mult si Dumnezeu sa va ajute sa nu treceti niciodata prin asa ceva.

Cristian - 31 mai 2005 "CEL MAI DULCE PRINT"
Cristian din burtic pana la un anisor
Cristian mot si chelut,poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia123 spune:

Buna fetele,

Am inteles ca mai multe dintre voi vor face FIV la Giulesti in Septembrie. Dupa ce m`am documentat putin pana la urma cred ca voi face in Octombrie. Asa este? Tratamentul se incepe la 20 zile de la prima zi de menstra?? Voi aveti deja schema de tratament?? Eu am foarte fericita ca am depus dosarul si am crezut ca in Septembrie reusesc sa fac si tratamentul si implantul. Dar in conditiile in care tb sa treaca 20 zile inseamna ca trebuie sa astept pana in Octombrie.
Hai va rog sa ma lamuriti si pe mine... Saunt la prima incercare si nu stiu mare lucru..
Multam,
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns first_carmen spune:

Buna!

Sunt noua pe aici, dar va urmaresc de ceva timp. (Sper sa scriu unde trebuie!) Nu am reusit sa gasesc ceva legat de tratamentul efectiv pe care trebuie sa-l faci pentru un FIV. Adica cite injectii trebuie facute pe zi si cind. Am intrat in "afacerea" asta fara sa stiu foarte multe. Intradevar ar trebuie sa-mi spuna doctorul. Este in concediu acum iar ce am aflat pina acum nu-mi este indeajuns. O sa-mi fac o programare mai tirziu dar pina atunci as vrea sa ma pun in garda si sa intreb poate ceva care nu mi-ar fi trecut prin cap sa intreb. Poate sa ma ajute cineva, poate niste linkuri catre subiecte pa care din neatentie le-am omis sa le citesc.

Multumesc mult,
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia123 spune:

Buna Carmen,

Se pare suntem in aceeasi situatie. Tu unde urmeaza sa faci FIV? Cel putin asa suntem doua nelamurite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia123 spune:

Buna Carmen,

Se pare suntem in aceeasi situatie. Tu unde urmeaza sa faci FIV? Cel putin asa suntem doua nelamurite...Eu sunt la Giulesti si dupa calculele mele se pare ca FIV`ul il voi face in Octombrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Buna. Eu am facut FIV la Giulesti in aprilie, din pacate nereusit. Din cate imi aduc aminte am inceput cu diphereline cate 1 pe zi la aceeasi ora cred ca o luna( sau 3 sapt nu mai retin)in umar, apoi am continuat cu menogon si purergon toate la aceeasi ora. In final in jur de o luna dureza tratam cate o injectie pe zi( cel putin la mine asa a fost). Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Multumesc fetelor pt camentariile la analizele mele.Am vrut sa fiu sigura pt ca dr mei sunt toti in concediu.
Claudia in sept inainte de CM te programezi la echo, la D-na Geta si atunci ti se prescrie schema de tratament. Nu toata lumea face acelasi tratament nici ca perioada , nici ca medicamente. Nu stiu ce e cu cele 20 de zile care zici tu, lamureste-ma. Eu am facut 3 FIV si la nici unul nu am avut acelasi tratament. Ce nu iti este clar intreaba si noi te ajutam. Ai fost inainte de concediu lor la vreun echo? Ti-au dat sa iei AC?Cu cine faci FIV la Giulesti?
Carmen citeste cam tot ce scrie la inceputul capitolului si apoi intraba concret.
Oana si Adelia tinem pumnii in continuare sa fie cu ochisori
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Denisa, vad ca nu ai activat PM.
Daca nu ai facut rost, pot sa-ti dau adresa unei farmacii care are in stoc si este in strada Pajura - sector 1.Iti trebuie reteta.
Mai mult ca sigur ca si alte farmacii au ( de ex. 2NA din spatele magazinului Unirea).
Nu cred ca e bine sa astepti.
Nu inteleg, cum te lasa dr. sa pleci ?!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Oana, Adelia, v-ati linistit de tot? Nici un semn nu ne mai dati? Noi suntem inca cu pumnii stransi si va dorim reusite.

Cristinici
, eu am avut toxo. Stiu doar ca una inseamna daca ai avut in trecut si cealalta daca ai in prezent dar nu mai stiu care e. Iti tin pumnii sa fie de bine.

Fetelor care sunt analizele ce trebuie facute din secretie? Mie mi le-a facut la clinica la TM si cei de la CJ le-au luat de bune, dar habar nu am ce analize mi-au facut. As vrea sa le fac din nou dar pe care?


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Monica eu din secretie am facut:chlamydia, mycoplasma si ureaplasma.

Anto

Mergi la inceput