Hartuire sexuala?!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Persoana cu pricina lucreaza la firma si are si autoritatea necesara sa-mi faca foarte mult rau.Sefii vin doar in vizita si el este mana lor dreapta.Si asa cum a spus si Avalon este foarte ranchiunos.Glumele le poate face doar el si noi trebuie sa radem.Faptul ca sotul meu lucreaza la aceeasi firma nu l-a impiedecat absolut deloc pana acum.
Incerc sa ma comport normal desi sunt constienta ca problema nu se va rezolva de la sine.

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Shehe, ma steptam... mai rau de atat nu se poate, sa detina puterea in firma si sa depinda de el si jobul tau si al sotului. Nu prea ai de ales, decat sa te faci ca nu intelegi ce vrea, sa razi la glumele lui (proaste, banuiesc), sa faci pe gasculitza in speranta ca va pune ochii pe alta angajata mai 'cooperanta'... desi din experienta iti spun ca genul asta de dobitoc devine tot mai agasant cu cat il refuzi mai mult. I se pare 'prada' mai incitanta.

"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"
Tablitele de smarald ale lui Toth

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

si io zic sa faci pe una care nu pricepesi cu perseverenta ta ,draga mea o sa se sature!!!datoria oricarui barbat e sa incerce, daca are unde...in final se va plictisi,am trecut si io prin asta cind eram tinerica si dependenta de un servici si am rezolvat-o diplomatic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

Shehe, nu am trait asa ceva, deci sfatul meu poate fii prost.... dar ....

Cred ca nu trebuie sa ii ascunzi ceva sotului tau... decat sa introduci compromisuri in viata ta personala din cauza unei persoane care isi depaseste limitele pentru simplul motiv ca "poate sa taie si sa spanzure in firma la care lucrezi" mai bine schimbi serviciul!!!! Este enorm de greu sa pleci de la un servici sigur si care in plus iti si place dar cred ca este mult mai importanta viata ta personala!!!!!

poate sunt prea dura in aprecierea situatiei... stiu doar ca nu as mai putea sa imi privesc sotul in ochi daca i-as ascunde asa ceva...

iti doresc tot binele din lume si nu te supara p mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by Avalon

Shehe, ma steptam... mai rau de atat nu se poate, sa detina puterea in firma si sa depinda de el si jobul tau si al sotului. Nu prea ai de ales, decat sa te faci ca nu intelegi ce vrea, sa razi la glumele lui (proaste, banuiesc), sa faci pe gasculitza in speranta ca va pune ochii pe alta angajata mai 'cooperanta'... desi din experienta iti spun ca genul asta de dobitoc devine tot mai agasant cu cat il refuzi mai mult. I se pare 'prada' mai incitanta.

"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"
Tablitele de smarald ale lui Toth










Subscriu!

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Maria, si eu i-am spus sotului meu si raspunsul lui a fost clar: sa imi parasesc serviciul.
Nici eu nu i-as fi putut ascunde asta.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

crinuta, era singurul raspuns care ti l putea da un sot care te iubeste!!! O viata este prea scurta si o iubire sincera prea valoroasa ca sa merite a fii patata!!In doi cand ne iubim suntem cei mai puternici intotdeauna!!!! parerea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by Mariee

crinuta, era singurul raspuns care ti l putea da un sot care te iubeste!!! O viata este prea scurta si o iubire sincera prea valoroasa ca sa merite a fii patata!!In doi cand ne iubim suntem cei mai puternici intotdeauna!!!! parerea mea











Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

O sa incerc azi sa gasesc o rezolvare.Mai exista o persoana in firma care are ceva putere si mai este si ruda ca ei dar este si prietena mea.Ca daca astept sa-i vina mintile in cap...pot sa astept mult si bine.Situatia este delicata si chiar nu pot sa iau hotarari pripite.

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

OK, dar pana atunci il eviti cat poti.

Sa ne spui ce ai facut.

Mergi la inceput