de ce insala barbatii?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

suntezti dragutzi rau, dar sa stitzi ca cel putzin 50% daca nu mai mult este si la mine apropiat de realitatea si normalitatea maritala, numai ca eu am zis sincer ce mi-ar placea sa aiba "barbatul perfect", nu am mentzionat nici o clipa ca nu ash avea nici farama de ce ash visa sa am

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

Cu sinceritate itzi spun ca de oferit nu am minik de oferit, eu sunt eu si daca ma potzi cunoaste ca barbat potzi fructifica tu calitaztile mele. In functzie de cat ceri sau cat speri de la mine si imi comunici, eu am vointza sa itzi fac pe plac, in limitele mele. Mi-este greu sa fac o evaluare pertinenta si sa zic ca ofer cutare sau cutare ca poate tu chiar nu ai nevoie de asha ceva, insa incerc sa nu dau ceea ce stiu sigur ca infurie, scoate din sarite, irita sau deranjeaza in mod deosebit (gura mare, cicala, lantzuri, istericale, dureri de cap la semne de pofta carnala si nu in ultimul rand infidelitate). Imi vad cu consticiozitate cat pot eu de bine de indatoririle de femeie: sa fiu gospodina in continua perfectionare, mai mult sau mai putzin cu succes, o mama cat mai buna, o femeie cat mai buna la pat (ca asha se cuvine daca vreau sa-i fiu veshnic in ganduri), o camarada si o sustzinatoare la greu, o compatimitoare la nervii creatzi de altul, o buna ascultatoare, deshi poate mi se drapeleaza prin ce a trecut el in ziua respectiva, la o adica mereu dornica sa il rasfatz, sa incerc sa-l fac sa se simta important, sa-l imping de la spate sa se autodepasheasca, si sa fiu pregatita sa-l determin sa meraga mai departe cand e pe punctul de a renuntza.

In rest nu stiu, incerc sa ma mentzin in forma, imi schimb look-ul cat mai des, de ingrashat nu am shanse nici daca vreau, eu ma chinui sa nu ajung piele si os, deshi cam asha sunt, si incerc sa-l primesc acasa cu bratzele deschise, surazatoare, cu o masa calda, sa-i invatz obiceiurile, sa-i respect comoditatea dupa ore obositoare de munca si stress. Se mai incearca uneori sa nu-l stresez cu ale mele obositor de mult.

Eu incerc... in rest daca si reushesc o consider victorie personala.

Astea se presupun pentru zilele de armonie, insa problemele de zi cu zi la care se mai adauga si abateri de la lista inshiruita mai sus la care cu greu se conformeaza "saracutzul" dau errori grave de bootare, asha ca nu procesam cum trebuie normalitatea, si ne mai enervam, mai inatziem cu masa, cand intra pe usha ne mai gaseshte cu o incruntatura, ecou al discutziilor neprincipiale cu soacra sau a surmenajului datorat excesului cumintzenie manifestat de bebe care se mai si imbolnaveshte sau sparge prin casa..si nu tocmai lucrurile tale... ci ale soacrei, sau ale lui.

Ashtept de-ale barbatzilor pretentzii si sunt convins ca nevasta perfecta e o "docritza" sexi cu tzitzi mari, picioare lungi, cu mijlocel tras printr-un inel, si deja ma depasheshte, va las pe voi baietzi, nu de alta dar sa intzelegem cat de departe suntem de ce visatzi voi...sunt sigura ca avetzi imaginatzie si unele lucruri necesita perdea.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Mersi de raspuns, Diana. Tipul de barbat "perfect" si de femeia "perfecta" descrise de tine intra in ramele streotipului. Fiecare dintre noi e un unicat, personalitatea individului nevand a face prea mult cu modele de urmat impuse de societatea de consum sau fantezii ce au ca baza basmele din copilarie.





_
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
_
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by dianaintruder

multe puncte de vedere pertinente.
Ymcar, scuze ca nu am fost destul de atenta si am facut asemenea gafa privind ce esti, femeie sau barbat. Masculinitatea ta sa stii ca ulterior a razbatut si m-a convins pe deplin, nu esti un exemplar degradat de societate, esti chiar unul reushit tocmai ca te-ai adaptat conditziilor de mediu.

diana



Pai tocmai asta este ca nu prea m-am adaptat. M-am adaptat cam asa cum se adapteaza pitigoiul la viata de colivie.


My life stinks

Mergi la inceput