de ce insala barbatii?

de ce insala barbatii? | Autor: ariana31

Link direct la acest mesaj

stim cu totii ca infidelitatea e veche de cand lumea ,fiind prezenta atat la femei cat si la barbati.
tot la fel de bine se stie ca barbatii sunt cei care detin majoritatea .

conform sondajelor unul din sase barbati implicati intr-o relatie stabila isi insala partenera!!

va sperie stirea asta ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Onetzica spune:

Poti sa traiesti toata viata cu spaima asta? Daca el are inclinatii spre asa ceva, o face. iti spun din experienta. Si nu pot sa spun ca mi-am neglijat casnicia sau sotul sau ca nu am incercat sa salvez cand era de salvat casnicia mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

dupa parerea mea omul este un 'animal poligam'. 1,6% nici nu mi se pare mult. sincer, cunosc prea putine perechi care de-a lungul timpului sa nu fi avut probleme legate de fidelitatea unuia dintre parteneri.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Oho, sunt multe pareri si speculatii pe tema asta. Se spune ca din "constructie" femeia este monogama si barbatul este poligam. Indiferent care e adevarul, eu zic ca nu trebuie sa traiesti cu teama proverbialului "drob de sare"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Nu stiu care mai este raportul barbati/femei pe glob, dar acum cativa ani era 1:5
Deci probabilitatea ca un barbat sa gaseasca mai multe femei cu care sa aiba relatii este mult mai mare decat a femeilor.

E pur matematica, nu o kestie genetica :P


Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Field_mouse spune:

Si ce poti sa faci? Daca e sa te insele, tot te inseala. Si mi se pare penibil sa-l suni la fiecare 10 minute "unde esti? cu cine esti?" etc. (am o prietena din astea).

Sunt 1001 de motive pt infedelitate, de ce sa bati capul sau sa stai cu frica? Barbatul poate sa aiba o sotie ideala si tot sa-i fuga ochii dupa toate fustele, deci, personal, nu cred ca femeia (de fapt, nu conteaza, femeia sau barbat, ca se intampla cu ambele parti) poate sa controleze ceva.

Cum, de altfel, nu poti sa te feresti, sa zicem, de un accident - normal, ca trebuie sa fii atent, una-alta, dar ai de unde sa stii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Eu cred ca omul a fost creat monogam. In afara de asta, nu ma intereseaza de ce barbatii insala fiindca nu toti insala si fiindca nu ma priveste ce fac altii in general, pe mine ma intereseaza o singura persoana in special. Dar nu m-a stresat niciodata acest gand. Si sincer, eu nu cred ca exista cineva care sa insele fara un motiv. Ca nu e scuzabil sub nici o forma asta e altcineva, dar motive exista intotdeauna.



If you don't stand for something, you'll fall for anything.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

sa raspund la intrebarea din titlu: pentru ca este alta!! Nimic altceva in plus nu trebuie. Si daca tot si-o doreste sa o faca, o va face. Si nu e musai pt ca raportul este de 1:5-barbati/femei ca te poate insela nu numai cu o alta ci si cu un...altul...asa am auzit si io!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu nu cred ca barbatii insala mai des decat femeile.
Ar trebui sa ne intrebam de ce isi inseala omul partenerul de viata?

Uita-te la " Cheaters" si vei vedea cate femei isi insala iubitii/sotii si mint cu nerusinare. Ba mai mult, cele mai multe sunt intretinute de partenerii pe care ii insala cu atat nonsalanta....




Si ca sa raspund la intrebarea ta, raspunsul este Nu, nu mi-e frica, deoarece il cunosc si stiu ca mi-e fidel.
Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Eu am facut un sondaj printre fostii colegi si le-am aflat criteriile de selectie si motivul:

criteriu: are p...a? E superba!

motiv: pana si soarecele se plictiseste de aceeasi gaura.

Trist si cinic, da asta e

V

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

quote:
Originally posted by joxy

Nu stiu care mai este raportul barbati/femei pe glob, dar acum cativa ani era 1:5
Deci probabilitatea ca un barbat sa gaseasca mai multe femei cu care sa aiba relatii este mult mai mare decat a femeilor.

E pur matematica, nu o kestie genetica :P


Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!



Asa raport 1:5 male la female sa tot fie.
In Afganistan poate.

Mergi la inceput