Ecografie mamara - medic bun

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Ella, stiu unde este fundatia Renasterea pentru ca am fost cu mama. Nu stiam insa cat de buni sunt la ecografii.

Mama la cat timp este recomandabil sa isi faca mamografie (sau ecografie) daca are 67 de ani? Ultima a facut-o acum 1 an si jumatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetica spune:

Buna Val,
iti recomand din tot sufletul sa te duci la Dr. Mihai Lesaru
Eu am fost la Spitalul Fundeni, dar am auzit ca mai este si la Medicover.Si la spital sa sti ca e ok, e curat, au aparatura de ultima generatie.....iar el e super ok.
Eu am fost de doua ori , odata in 2005 si anul acesta prin iunie.
Nu stiu sa-ti dau un nr de tel, dar pot sa-ti spun ca eu am fost intr-o luni de dimineata, l-am prins f. ocupat si m-a programat pt joi la 9.
Daca vrei sa nu platesti, trebuie sa iei de la dr. de familie anexa 12(parca). Nu mai stiu sigur daca e nr 12, dar doctorul tau de fam. stie sigur.E un formular pe care ti-l completeaza dr. de fam si poti sa o faci gratis, altfel platesti parca 500.000 lei.Nu e un capat de tara....dar daca se poate, de ce nu!!
Stiu f. multe persoane care au fost la el si de ani de zile sunt f. multumite.
Hai ca nu te mai tin, mult succes,multa sanatate si mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Brunetica am sunat intre timp la Medicover si mi-au spus sa sun din nou pe 21 august pentru luna septembrie (august era plin). La Medicover este ~90 RON.

La Fundeni se respecta programarile pentru ca altfel prefer sa merg la Medicover. La Fundeni unde anume este de gasit? La ce sectie?

Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

eu zic sa astepti pana in sept, sa te duci la medicover, este foarte civilizat iar Dl Dr f bun. nu mai e mult pana in sept...

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Andreea ai dreptate. Nu este cazul sa ma zgarcesc acum. La cati bani am cheltuit pana acum chiar ca ar fi absurd.

Si daca este de gasit la Institutul Oncologic, sub nici o forma nu ma duc acolo. Am niste amintiri foarte dureroase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetica spune:

Buna Val,
Scuze ca nu ti-am raspuns pana acum, dar am fost f ocupata.
Ma...ce sa zic, hai sa-ti spun cum a fost la mine:luni dimineata cand am fost era cam aglomerat.(4-5 persoane...).Nu asta a fost problema ca as fi asteptat,dar mai avea nu stiu cate punctii, cate operatii...atunci l-am intrebat cand pot sa-l gasesc mai liber ?si-a consultat agenda si a zis, joi la 8.30 poti?am spus da si la ora stabilita eram la spital.pe la 9.15-9.30 eram gata.Eu zic ca nu e un capat de tara daca stai o ora la spital, rezolvi si problema, nu costa nimic si ce e mai imprtant nu dupa cateva luni (cum se intampla la medicover)ci dupa 3 zile.
Ca si conditii..sa sti ca eu sunt o tipa care caut in general cele mai bune conditii.Daca mai este vorba si de sanatate...atunci nu ma dau inlaturi de la nimic, indiferent cat ar costa.(si crede-ma ca am trecut prin operatii...tratamente....chiar si fiv am inceract anul trecut).Crede-ma arata super la fundeni.Nu te mint cu nimic.Singura diferenta e ca nu te asteapta o asistanta ca la medicover.....cu zambetul pe fata, dar poti singura sa-l gasesti pe dr., fara probleme.
In fine, tu esti singura care hotarasti.
Asta este parerea mea......
Te pup , sanatate, si astept vesti de la tine
Promit sa fiu mai promta cu raspunsurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Multumesc mult Brunetica. Inteleg ca este la Fundeni nu la IOB? La serviciul de radiologie sau unde anume?


Si eu m-am cam saturat de medici si investigatii. Urmeaza sa fac o HSG si sunt destul de speriata ca am auzit tot felul de pareri. Stiu ca la urma urmei este diferit de la persoana la persoana dar tot imi este teama.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetica spune:

scuze val, am uitat sa-ti scriu unde este de gasit dr. Lesaru in Fundeni.
Cand vi de pe pod de la fundeni, prima intrare pe partea dreapta este la institutul oncologic, a doua la clinica particulara(cara nu-mi vine acum cum se numeste) si urmatoarea intrare este in fundeni pe unde trebuie sa intri tu.La poarta este un paznic, da-i 10.000 lei si iti arata el corpul de cladire unde trebuie sa te duci.Acolo este la parter dar nu chiar la intrare mai in spate.Gasesti tu o asistenta pe-acolo sa o intrebi unde este sectia de radiologie , respectiv dr Lesaru.
Sper ca ai inteles.Ideea e ,ca pe oriunde ai intra in Fundeni , cauti sectia de radiologie.
Te pup.papa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetica spune:

si eu am facut HSG anul trecut la sp. Giulesti.A fost ok.Doctoritele sunt super, iti dau un supozitor.....si in cateva min esti gata.Doare, dar suportabil.Ca o durere de ciclu mai accentuata un pic.Acolo in schimb nu pot sa-ti spun ca este f curat.Daca aveam de ales nu faceam acolo.Dar a trebuit pt ca dr cu care am facut fiv este acolo....si tot asa .Nu fi speriata ca trece f, repede.Ce auzi pe la usa este mult mai rau decat ti se intampla tie.Crede-ma
te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Brunetica merci pentru incurajari si informatii. Eu urmeaza sa fac HSG-ul la spitalul CFR 2. Cred ca intr-adevar ar trebui sa nu mai citesc despre cum s-a simtit fiecare pentru ca pana la urma este diferit de la persoana la persoana. Am vazut ca sunt fete care au fost OK si fete care au lesinat.

Eu mi-am facut mai demult o cauterizare de rana pe col despre care auzisem ca este nasol rau si crede-ma ca am simtit o durere cat se poate de suportabila.

Asa incat nu ma mai gandesc si gata. Oricum sunt obisnuita cu niste dureri foare mari la ciclu.

Ai idee unde as putea`sa imi fac niste dozari hormonale de incredere?

Pupici

Mergi la inceput