trezire cu plinsete mai tot timpul

trezire cu plinsete mai tot timpul | Autor: cenia

Link direct la acest mesaj

As vrea sa stiu daca ati intilnit asemenea caz: copilul meu de 1 an si 5 luni aprox, se trezeste mereu plingind. si dimineata dar si dupa somnul de amiaza. se trezeste plingind, vorbesc cu el, il iau in brate si tot plinge. parca e zapacit si tot inchide ochii, plinge, se mariie daca il las jos se foieste, plinge uneori mai tare si foarte greu il impac.
DAca se trezeste citeodata fara sa plinga ma uit bine la el sa vad cum de s-a intimplat minunea. am crezut ca o sa ii treaca, dar asa face de mic. Isi revine greu dupa somn, nu are chef de nimic. Uneori nu vrea sa vorbeasca cu nimeni sta cu capul in jos.E normal? Stiu ca nu e foarte normal ...dar poate sunt cazuri similare
As dori si eu sa se trezeasca zimbind si sa aiba chef de joaca!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

si al meu se trezea urland mereu,dar dupa 1 an si 4 luni,parca s a mai potolit,acum se trezeste si incepe sa ne strige-mama,tata...dar inca are momente,mai ales dupa somnul de dupa amiaza,cand se trezeste urland...nici eu nu stiu exact motivele si ma tot gandesc c o fi visat urat,ca l or durea maselele si tot asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

si baietelul meu s-a tot trezit plangand cred ca pana pe la 4 ani cand a inceput sa mearga la gradinitza si se trezea dimineatza vesel si dornic sa mearga la gradinitza...fara sa planga ...apoi se mai trezea uneori "suparacios" din somnul de dupa amiaza...acum are 5 ani si totul este ok...dar am luat-o de la capat cu surioara lui care pana la 1 an si 6 luni nu se trezea niciodata plangand...acum insa a inceput sa o faca din ce in ce mai des...asteptam sa mai crestem si sa nu mai facem asa...speram noi mai repede decat fratiorul alex

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Si Alexandra mea se trezeste mai nou asa, si dimineata si dupa masa...mi-am zis ca o fi de la maselutze, dar citind ce au mai scris si fetele pe aici...incep sa ma intreb si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Pentru mine e ceva normal,fetita mea se trezeste mereu plangand,dar in momentul in care ma vede zambeste si e fericita.
Eu chiar nu inteleg de ce plange,nu am lasat-o niciodata singura,cum ii aud vocea sunt langa ea,cred ca nu a fost lasata singura nici 5 minute in cei aproape 2 anisori ai ei.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Cenia si Ioana se trezeste de obicei, nu intotdeuna, plangand. In special noaptea. Dar cand ne ducem la ea si o luam in brate se linisteste imediat. Cred ca plange fiindca se trezeste singura.

Adseana Ne e dor de tine si de Alexandra, mai treci pe la noi
Scuze pentru off-topic!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adjadyn spune:

fetita mea pe langa faptul ca se trezea plangand , adormea plangand...
eu cred ca la ea ii este frica de singuratate.nu putem dormi impreuna fiindca noaptea sar trezi de vreo 5-6 ori, iar dupa masa, la fel,,asa ca aproximez la ora cre se trezeste sa intru in camera si sa fiu langa e a..de cele mai multe ori cand intru in camera, e brusc in picioare, ..incepe sa maraie nitel, dupa care incepp sa ma stramb si sa ma joc cu ea sa uite de plans.de cele mai multe ori functioneaza.tin minte ca si eu cand eram copil , aveam o senzatie de singuratate de nesiguranta cand ma trezeam, asa si acuma-...cateodata..mai ales cand ma trezesc singura in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KSorana spune:

Deobieci bb se trezesc plingind pentru ca le este foame/sete.La copiii mai mari nu stiu.
Cenia ,nu ar fi mai bine sa consulti un pediatru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Fetita mea plinge daca intru in camera si o trezesc. Nu se trezeste plingind, dar e mai suparacioasa daca intru in camera la scurt timp dupa ce s-a trezit. O las citeva minute. Isi revine singura, usurel, apoi incepe sa se joace si abia atunci intru la ea. Atunci ride si e foarte fericita sa ma vada.
Avem aparat pt. ascultat (video nu mai vrea sa mearga) si deci stiu cind/cum se trezeste.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

poate plinge pentru ca este singur. incearca o jucarie de plus, pusa in pat. daca o vede cind s-o trezi poate se simte mai in siguranta.
succes!

POZE
www.dropshots.com/panda" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput