Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Am uitat sa precizez ca are si diaree dar febra nu.



ali
poze IARINA(16.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

!!!
Azi niciun sarbatorit?

Ieri nu am mai intrat caci am iersit cu Marco si pe urma m-am intalnit cu prietenele si Clau a fost baby-sitter. s-a descurcat de minune.
Marco incearca de cateva zile sa se ridice in 4 labe. aseara mi-a zis Clau ca a reusit, dar a picat repede.

Am trecut datele in tabel, imediat il pun pe net.


Ati scris atat ca nu mai stiu la care ce voiam sa zic, dar mai citesc inca o data si completez.

Bee felicitari pt. dintisor si pt. program!!!
Si eu m-am luat dupa tine si am inceput sa-i dau lui Marco sa guste din ce mancam noi. ca se uita la mine si casca gura, si mie mi-e mila de el. Dar nu-i place intotdeauna si se stramba ingrozitor.
Dana mersi de actualizare. sunt dulci printesele tale. si eu mai vreau un bb, dar cum Marco a zis mama prima data, abia astept sa vedem daca vine o surioara. dar peste vreun an sa ne gandim....
L-am vazut si pe Andrei Razvan al Acinei. frumos baietel.
Moni ma bucur ca ai ajuns la mani, pedi, mai trebuie sa facem si asta din cand in cand.Sper sa fie bine Dienuta si sa nu mai faca febra.
Janina te inteleg, nici eu nu mai pot sa stau acasa. pe zi ce trece sunt tot mai crizata. dar acum vine nunta, pe urma vacanta, pe urma vreau sa merg cu marco in Italia, pe urma vin sarbatorile si cred ca dupa ce face 1 an. La firma nu ma mai intorc, as vrea sa fac ceva pt. noi, dar nu stiu ce. nici bani nu prea avem acum, de aceea trebuie sa mai astept.
Bee, Janina rochia nu mi-a venit inca, eu incep sa ma crizez. din start stiu ca voi avea 2 barbati frumosi langa mine,nu conteaza daca ma eclipseaza pe mine.
Ioana felicitari pt. progresele lui Razvan. acum sa te ti, ca in fiecare zi face cate ceva nou.
Silvi sa iasa caninii cat mai repede si fara dureri.
Anasebe pai daca tu mori de caldura...eu.....nu mai zic. dar parca azi nu e asa de cald.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:


buna fetili,am sosit si noi de la mare bronzati si cu doi dintisori,david a avut norocul de i-au iesit amndoi odata , marfa nu?

Ieri am facut si vaccinul de 6 luni, am plans mult, dimineata a facut si temperatura si bineinteles marait.apropos de scutece noi folosim libero maxi si sunt super.
anasol si david(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Anasol...de unde ai aparut si tu, draguto??
alt bb din iasi...hai ..se mareste gasca si cu moldoveni!!!

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:


de cand eram insarcianat va citeam dar nu am avut curajul sa scriu, acum gata, hop si io.voi dati iaurt la bb-i(facut de casa)sau e prea devreme?
anasol si david(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Anasol Noi dam deja iaurt cumparat!

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu
www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete
poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Anasol bine ati revenit acasa. asteptam pozele de la mare!!
Si eu ii dau de mult iaurt la Marco, doar ca nu ii prea place si-l combin cu piure de fructe. Multe, multe fructe si iaurt mai putin.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

dragele mele fete... am rosit cand am citit ca vreti al doilea bebe... eu ma gandesc la asta de mult timp, am vorbit chiar si cu moasa, dar cum la noi a fost vorba de o declansare cu cezariana la final, ni se sugereaza "calduros" sa incercam la un an de la prima nastere. in schimb eu sunt hotarata. peste o luna bruno trec epe mancare diversificata, deci nu numai san, si deci eventualele riscuri de avort spontan le reducem considerabil. ce-mi p^lace e ca si sotul e de acord, chiar foarte de acord, asa ca probabil vom merge in vacanta in septembrie si... daca e sa fie, va fi, de nu, perseveram:)) bruno a venit foarte greu, asa ca... ne asteptam la "lungi asteptari dezamagitoare".

in plus, am avut o noapte umana: s-a trezit regulamentar de 4 ori, dar l-ampacalit cu suzeta si n-a "comentat", deci a mancat numai la 2 si la 7 dimineata:) iupiiiiiii! unde mai puneti c-a dormit vreo 3 ore de dimineata:))

va pumpizez:))


miri_mik, fericit mamik si bebe bruno, pestisorul auriu (28.02.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/miri_mik/album?.dir=/16fb&.src=ph
http://www.dropshots.com/miri_mik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Fetelor, merci frumos pentru felicitari si urari. Sper sa fie totul ok cu analizele alea, ca astea ar fi ultimul hop, dupa care gata.
BEE, relocarea va fi in toamna daca totul e ok cu analizele, in octombrie sau noiembrie, sa vedem. Bebe a iesit din greva foamei, multumim frumos de intrebare, acum papa si diversificat, suntem in perioada fructelor. Bravo Anukai pentru cate face, pentru mersul de-a busilea si vioiciune, al meu e un puturos, momentan se leagana in patru labe dar cam atat.
Noi nu mai putem de cald, of, de s-ar termina odata caldurile astea.
Fug sa pun rufe la spalat.



Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Poze Yodi si familia lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:


ce fel de iaurt cumparat ,de la danone?
am pus poze de la mare
anasol si david (06.01.2006)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/album?.dir=/90ccre2

Mergi la inceput