la ce ati renuntat pt iubire?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

am renuntat amindoi la toate planurile pe care le aveam pina ne-am cunoscut...
A renuntat fiecare la relatia anterioara (relatii cu ceva ani in spate... ).
Eu am renuntat la un job pe alt continent - pe care mi l-am dorit foarte mult, dar atunci nu mai conta.
El a renuntat la familie... si asta e o decizie majora.

De fapt, nu stiu daca poti sa spui ca faci un sacrificiu: nu pierzi, deci nu renunti ci schimbi, si cind iubesti intotdeauna schimbul e avantajos pentru tine, indieferent ce se vede din afara....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Raspund nu in numele meu ci in numele barbatului meu,
care barbat a renuntat pentru iubire la a trai in tara lui...
A ales tara mea pentru ca eu nu as fi putut altfel....
Pana in prezent, eu inca nu am renuntat la nimic...
Doar am riscat un scandal cu mama care nu a fost, la inceput, de acord cu relatia mea cu un "strain".
Actualmente, barbatul meu asteapta ca eu sa renunt - pentru iubire - la a mai locui in Bucuresti ....
Inca nu m-am hotarat....

Laura mama lui Dimitrakis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Eu am renuntat la facultate...si acum trag ponoasele !Atunci am crezut ca asa e cel mai bine.La noi este o vorba:capul face,capul trage!

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

cu tot respectul, mie subiectul asta imi pare "material didactic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

demnitate, orgoliu, prieteni, familie, zambet, fericire....dar mi-a trecut!!!

Pozeeee

Mancarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

scuze, sunt off topic: Laura, sa fii tu aceea? ne-am intalnit cumva in Hb, saptamana trecuta, la ziua lui Marius? Daca nu, imi cer mii de scuze. daca da, da-mi un mail, un PM, ceva, mesaj pe yahoo (ID: luana7312@yahoo.com)

la ce am renuntat? in general la nimic.
de cand a aparut sotul meu.. la multe, dar nu as spune ca am renuntat, "le-am lasat sa se duca". am renuntat la bridge, din lipsa de timp si aparitia altor prioritati, la .. la multe altele, dar nu lucruri majore. cred ca, de fapt, am renuntat sa mai fiu asa individualista!!! dar el este un om minunat, intr-atat incat in fiecare zi ma simt norocoasa ca-mi este alaturi!


Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc#8230;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaa1 spune:

buna
am renuntat la toata viata mea dinainte pentru a-mi construi o viata noua alaturi de el... suntem incepatori abia 3 ani impreuna, deocamdata necasatoriti ,dar dornici de a fi impreuna.
el a renuntat cel putin momentan la posibilitatea unei vieti mai bune peste hotare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Sacrificiu e foarte mult spus.
Nu simt ca as fi renuntat la ceva de dragul lui. Nu cred ca trebuie sa renuntam la ceea ce iubim in general numai pentru a face pe plac persoanei iubite, sa ajungi sa-ti calci in picioare orice dorinta pentru partener. Intr-o relatie ambii trebuie sa daruiasca fara sa aiba simtamantul ca fac un sacrificiu. Sa fie ceva natural. Si daca o relatie nu te schimba in bine, parerea mea este ca persoana respectiva iti dauneaza.




If you don't stand for something, you'll fall for anything.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

eu as renunta pt iubirea adevarata la
-culoarea parului
-kilograme in plus
-la tara sau orasul in care m-as afla
-la job
-la tigari ( asta era valabila pe vremea cand fumam )
-la anumite haine, parfumuri, cosmetice etc care i-ar displacea


Nu as renunta la
- familie
-prieteni
-cariera pe viata
- dorinta de a face un copil
- la principii morale - adica nu as fura pt el , nu m-as prostitua pt el, nu m-as droga pt el etc

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Nu am renuntat la nimic..cred ca atunci cind reusesti sa iti gasesti perechea potrivita toate lucrurile merg de la sine! Tot ce iti propui se realizeaza , nu trebuie sa renunti la nimic din ce te caracterizeaza -trebuie sa fii tu insati!Devii mai frumoasa capeti o stralucire anume ,simti ca infloresti din interior-iar timpul trece peste tine fara sa lase urme.Eu cind ma gindesc ca am aproape 10 ani de convietuire ...nici nu simt cind au trecut..parca a fost ieri!
Daca ar trebui sa renunt la ceva anume ptr. iubirea mea?Nu ,daca e cua adevarat a mea ma place asa cum sint eu UN INTREG SI CU DEFECTE SI CU CALITATI!

Mergi la inceput