tumora rinichi-aveti cunostinta de asa ceva ?

tumora rinichi-aveti cunostinta de asa ceva ? | Autor: Melania 14

Link direct la acest mesaj

Nu stiu daca am postat unde trebuie dar poate ca moderatorii se vor ocupa de asta. Problema mea e urmatorea :sotul a fost diagnosticat cu tumora benigna de tip angiomiolipom la rinichiul stang.Solutia : operatia si indepartarea rinichiului.

Va rog daca a mai fost cineva in situataia asta ce e de facut?Adica azi era bine si maine direct operatie si asa de radicala.Nu exista un alt fel de tratament , naturist de exemplu ?sau nu se poate trai cu asa ceva mai ales ca nu-l deranjeaza si nici nu-i afecteaza functia renala ?A ajuns la medic de constiincios ce e pt ca putea linistit sa ignore faptul ca a avut o criza teecatoare de rinichi, ce a durat 1 zi si cu asta basta !

Va multumesc


Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Melania sunt cel putin 2 subiecte despre tumori dar numai despre cele maligne. Citeste la "tumoare pe creier" si la "ajutor - remeii pt metastaze" (e pe pg 2 cred) si o sa afli de nenumarate modalitati naturiste sau de alta natura. Ideea e ca cele beligne nu stiu daca se trateaza asa. Are mare noroc ca nu e maligna insa aveti grija mare in continuare. Poate ar trebui scosa asa cum v-a spus si medicul.

sanatate multa sotului tau!

Scuze trebuia sa scriu "remedii..."

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy062004 spune:

buna Melania,si un pt Crinuta,sant 2 subiecte postate chiar de Crinuta cu un subiect asemanator eu as vrea sa-ti dau mai multe detalii dar mai bine citeste tu cele 2 subiecte postate de Crinuta si ai sa vezi ce urmari pot fii,am scris si eu acolo referitor la o tumoare la rinichi era vb.de tatal meu.sfatul si parerea este sa faceti ce spune medicul daca a specificat ca este vb de o tumoare probabil este mare si a considerat ca numai prin op se poate rezolva,multa sanatate sotului tau si numai bine.

camy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Fetelor multumesc pt indrumari, se pare totusi ca e maligna si e localizata doar in rinichi. Acum urmeaza sa stabilim detaliile operatiei si parca inainte as mai vrea opinia inca a unui medic.Noi locuind in Arad suntem foarte aproape de Szeged si vom merge si acolo sa vedem ce- de facut.Acum tot raul inspre bine, norocul nostru ca am depistat-o si daca se extirpa rinichiul e totul OK.

Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Draga Melania, tatal meu a fost operat anul trecut in octombrie de tumora pe rinichi (maligna). El are 85 de ani si este stabilit in Germania. La fel, s-a simtit bine, nu avea nici un fel de simptome numai ca slabise. In urma ecografiei s-a vazut tumoarea, a facut si un RMN si l-au operat, i-au extirpat rinichiul
A fost OK vreo 6 luni dupa operatie, acum are metastaze pe ficat si situatia este foarte foarte critica. Am scris si eu la subiectul Crinutzei.

Va doresc mult succes la operatie si sanatate multa si curaj, sotul tau este tanar si altfel lupta organismul cu boala. Poate cine stie, nu este maligna tumoarea. Asta cred eu se poate vedea doar la biopsie. Si cu un singur rinichi poti sa traiesti zeci de ani, daca respecti niste reguli de viata.

Ingrid si Cristi 3 ani si 4 luni

Mergi la inceput