Nunta in Constanta (9)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Va citesc si eu! MAi aflu despre cate ceva, o sa fiu nasa la toamna si.... trag cu ochiul la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

si eu tot in toamna nasa.in octombrie.si eu mai trag cu ochiul pe la voi

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Hei, miresici din Constanta, unde ati fugit? Ati intrat in randul lumii, alt program, alte preocupari..... dar totusi nu ne parasiti, de la voi mai aflam cate ceva!

Am citit impresii in febra pregatirilor, dar, hai, si dupa!!! Cum vedeti dupa organizarea, ce ati fi schimbat, ce nu ati atins, ce nu ati repeta.....!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Bine v-am regasit, miresici de Constanta, foste si viitoare.. Se pare ca sunt dependenta de nunti, de nu ma pot desprinde de acest forum, oricat as incerca.
Imi cer scuze ca nu am mai aparut pe aici de mult, probleme personale de rezolvat, sper ca acum sa fie mai bine...... .
Ma bucur sa vad ca totusi nu s-a inchis acest forum, si sper sa mai vad si alte miresici viitoare - si pe fostele, sa mai scrie pe aici.
Ca sa raspund cel putin la cateva dintre intrebarile tale anduril, iata ce-ti pot spune eu:
1.-Eu mi-am facut tortul la Vanimar - tortul a fost super cu sarlota si fructe (era vara), toti invitatii l-au laudat, a fost f. gustos, un punct in minus pt ei a fost ca l-au adus cu mult mai devreme, era programat pt pe la 3 si l-au adus la 10 seara.... am fost f, surprinsa si putin suparata, noroc ca aveau cei de la salon unde sa-l tina.. Vanimar este pe undeva pe langa Liceul Energetic, daca vrei explicatii mai detaliate, astept sa-mi spui.
2.-Cocardele naturale si aranjamentul pentru masa mirilor le-am facut la o florarie care doar ce se deschisese langa mine, dar am observat acum vreo 2 sapt ca nu mai e. Am insa cartea lor de vizita ratacita pe undeva, daca vrei am sa o caut si iti dau detalii, daca doar s-au mutat. De ce ii recomand?... pentru ca au ascultat in detaliu tot ce le-am spus ca doresc, si mi-a placut cum au lucrat, si preturile au fost super ok. Ca observatie, cocardele facute de ei au tinut toata noaptea, pe cand cea facuta pt mire de alta florarie, s-a ofilit deja de pe la 11 noaptea....Nu mai tin minte decat ca aranjamentul pt masa mirilor a costat 1 mil, cu socoteala fiecarei flori si frunze si a cosuletului in care erau, daca il duceam inapoi mi-ar fi scazut 100 mii din pret, dar stiam ca nu mai aveam timp si de asta..., si tanand cont ca nu le-am aratat nici o poza si doar le-am desenat o schema cum as vrea sa arate, mi-a placut la nebunie...la fel ca si nasei mele, care l-a luat acasa, unde a tinut mai mult de o sapt. dupa nunta.
3. M-am coafat la Salonul Venus, langa piata Brotacei, la coafeza Elena, dupa doua coafuri pe care le-am gasit pe net si le-am combinat... toata lumea mi-a admirat coafura - mai ales ca aveam o impletitura speciala pe care au reusit sa o realizeze cu succes. Despre machiaj, eu m-am facut tot acolo, fara proba, am fost putin nervoasa pentru ca nu stiam ce o sa iasa, chiar daca am specificat ca vreau culori deschise si luminoase. Machiajul a fost simplu, delicat si frumos, cu o singura culoare la ochi, cand m-am uitat in oglinda nu mi-a venit sa cred, aratam ca o papusa.
4. Aici chiar nu pot sa te ajut, eu am facut la Sf. Mina, unde drept sa-ti spun nici nu stiu daca aveau cor, atat de emotionata eram ...
Sper ca nu am facut publicitate... daca da, sa ma atentioneze moderatorii.
Orice intrebare mai ai, cand am timp, iti raspund cu cea mai mare placere.
Si spune-ne numele prietenei tale, si a viitoarei tale finutze crixia, sa le trecem pe fete la listutza, doar de acum fac parte din "Comunitatea Miresicilor de Constanta, nu?
fetele si ne mai auzim.

Mami Magda si scumpa Rafaela
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

quote:
Originally posted by CRIXIA

Hei, miresici din Constanta, unde ati fugit? Ati intrat in randul lumii, alt program, alte preocupari..... dar totusi nu ne parasiti, de la voi mai aflam cate ceva!

Am citit impresii in febra pregatirilor, dar, hai, si dupa!!! Cum vedeti dupa organizarea, ce ati fi schimbat, ce nu ati atins, ce nu ati repeta.....!


Drept sa spun, as cere mai mult ajutor, pentru ca oricat am incercat, nu am putut tine minte chiar tot ceea ce trebuia sa fac.

Mami Magda si scumpa Rafaela
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Hop si eu!

Anduril, biserici cu cor sunt mai multe, sunt sigura, eu stiu insa trei: Catedrala, unde e ff frumos, dar scump si trebuie facuta programare din timp, Biserica Sf. Nicolae cel vechi, in Peninsula, foarte aproape de catedrala si Capela Militara unde am facut eu

De coafat m-am coafat la Salonul Roxana, de pe Strada Unirii, la Lidia, care e renumita pentru coafurile de nunti, insa din pacate acum e in cresterea copilului, stiu insa ca in aceasta vara vrea sa revina la munca.

Cu machiajul-m-a machiat o tipa Simona, la fel si pe Cornelia, noi am fost foarte multumite si admirate insa nu mai stiu cine de pe aici spunea ca nu i-a placut deloc cum a machiat-o.

Floriarii: eu am fost foarte multumita de Anthurium, si ca pret si mai ales ca aspect!

Se pare ca miresici de 2007 nu sunt, numai nashici!

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Asa da miresici veterane! Bine ati revenit pe baricade!

Am citit cate ceva din urma si nu am priceput de unde ati luat voi voal de la MAcul Rosu!!!??? Si doar cunosc Cta, mai ales zona Tomis 3, ca doar facusi sc7 si Lic Decebal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

quote:
Originally posted by CRIXIA

Asa da miresici veterane! Bine ati revenit pe baricade!

Am citit cate ceva din urma si nu am priceput de unde ati luat voi voal de la MAcul Rosu!!!??? Si doar cunosc Cta, mai ales zona Tomis 3, ca doar facusi sc7 si Lic Decebal!


Buna seara din nou..
Noi am luat - cel putin eu, de la Piata Macul Rosu, sau "de la rusi" cum i se mai spune. Asta vara am dat 1.50 ron/m si am luat verde si alb, dar aveau si alte culori.
Daca nu stii cum sa ajungi, spune, ca sa iti explic.
De ce alte informatii mai aveti nevoie?
Ma bucur sa vad ca mai este si AngeliquedeS pe aici, ce mai faci fato, nu mai ziceai nimic pe la noi., bine, eu vorbesc, ca nici eu nu m-am mai vazut pe aici.
Va pe toate.


Mami Magda si scumpa Rafaela
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduril spune:

Buna dimineata ! Va multumesc tuturor pentru informatii, o sa le transmit mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

si ai mei fini tot la catedrala fac.si eu cand am fost mireasa acolo am vrut dar am renuntat ca era prea scump.insa la fini nu am scapat.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput