Nunta in Constanta (9)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

quote:
Originally posted by fritzu

Hy Everybody! Pentru cei interesati de dj pt orice fel de eveniment festiv,v-as putea fi de folos.


Pai in primul rand trebuie sa ne spui daca esti autorizat.
Apoi, cu siguranta daca babyyy mai are nevoie te va contacta.

Mami Magda si scumpa Rafaela
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

quote:
Originally posted by flisa

Chiar e nevoie de autorizatie pentru dj?

Fetelor, am mare nevoie urgenta de o croitoreasa buna. Ajutati-ma!


Imi pare atat de rau, dar nu te pot ajuta. Eu am renuntat de mult, dupa muuuulte dezamagiri, de a-mi mai face hainele la croitoreasa... Incearca sa intrebi la "Constanta la apel" sau cam asa - la "prieteni dintotdeauna", sigur se va gasi acolo cineva mai informat.
fata.
Iar nu mai avem mirese? Dar nasici? Eh, asta e...
Hai o zi buna la toata lumea.

Mami Magda si scumpa Rafaela
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina-Bogdana spune:




Buna,fetelor!Ce mai faceti?Eu am facut 6 luni de casatorie,perioada in care m-am simtit excelent.Mai greu e acum,ca mi-a plecat sotul,o sa vina peste 6 luni,cand facem 1 an
Vad ca nu e prea mare activitatea pe forum,nu sunt miresici in Constanta anul acesta?Nu prea cred...asa ca..va provocam(vorbesc in numele tuturor celor care au fost miresici si care de abia asteapta sa mai vb despre asta) la discutii!!!
Va pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata, fetelor.eu am vazut ceva rochii frumoase de ocazie si la bilutzi, dar nu am intrat sa vad preturile.stiti ceva?

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

quote:
Originally posted by nastasie

neata, fetelor.eu am vazut ceva rochii frumoase de ocazie si la bilutzi, dar nu am intrat sa vad preturile.stiti ceva?

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004


Buna dimineata, fetelor!
Din pacate nu stiu preturile la rochiile de ocazie de la Bilutzi, tot ce-ti pot spune este ca rochiile de mireasa au pretul in jur de 1000 ron, si putin mai jos si peste. Rochiile de mireasa sunt dragutze, desi putin cam incarcate pentru gustul meu....
Dar cele de ocazie nu ma interesau, asa ca nici nu m-am uitat, imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult....

Felicitari pentru cele 6 luni implinite Alina-Bogdana!!! Sa fi fericita si iubita in continuare... si nu-ti face griji, ai sa vezi ce repede trec celelalte 6 luni, nici n-o sa-ti dai seama... si iar o sa fie sotiorul tau acasa.
Si ai dreptate, in we m-am uitat iar putin la filmul cu nunta... si imi amintesc iar ce frumos a fost, si "mai vreau odata"......sau macar sa mai discut despre asta. Nici acum nu-mi vine sa cred cat de bine m-am distrat.
fetele.


Mami Magda si scumpa Rafaela
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flisa spune:

Buna fetelor, ma pot inscrie la miresici de 2007? Eu fac o nunta mai deosebita . Nu radeti! Noi am facut cununia civila anul trecut si asta pt ca venea bebe si am facut-o in viteza - ceva mic, parinti, frati si cativa prieteni. Anul asta fac si botezul si cununia religioasa, 2 in 1 in luna aprilie si eventual voi aniversa si 10 ani de cand sunt cu "actualul". E mai nelalocul lui dar mie imi place ideea.

Am cautat costumase de mi-au sarit capacele ca nu am vrut sa ma imbrac in mireasa, nu stiu, nu ma atragea ideea si datorita kg ramase in urma sarcinii. Acum mi-am gasit sacoul, am luat materialul de fusta si am gasit si croitoreasa. Sa vad ce va iesi.

Atat deocamdata ca vreau sa ma apuc de curatenia generala. Astept sa vina mama sa stea cu bebe.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

quote:
Originally posted by flisa

Buna fetelor, ma pot inscrie la miresici de 2007? Eu fac o nunta mai deosebita . Nu radeti! Pupici!


Bine ai venit flisa, da-ne detalii, cum, unde si cand, sa te trecem la listutza.. Nici nu ne gandim sa radem, nu esti prima si nici ultima care face nunta si botezul in acelasi timp, eu cred ca este foarte deosebit si emotionant sa aveti parte de asemenea eveniment fericit si voi si bebe-ul vostru. Amintirile vor fi de neuitat oricum .
Daca ai nevoie de ajutor sau informatii pe care noi ti le putem da, te ajutam cu cea mai mare placere, mai ales ca - se pare - am facut o pasiune din asta.
Apropo, vei purta si palarie? Cred ca ti-ar sta super elegant cu palarie si manusi - mai ales daca te imbraci in alb.
tuturor.

Mami Magda si scumpa Rafaela
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flisa spune:

Nu ma voi imbraca in alb ci intr-un costumas albastru-bleumarin, super elegant si fara palarie. Vreau sa pun accentul mai mult pe botezul puiutului meu. Am gasit locatia abia acum 2 saptamani iar pana pe 28 aprilie trebuie sa le rezolv pe toate... Am ceva de alergat dar asta e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

PASTE FERICIT TUTUROR SI HRISTOS A INVIAT!
Sa aveti parte de bucurii si momente fericite in viata.

Mami Magda si scumpa Rafaela
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

quote:
Originally posted by flisa

Nu ma voi imbraca in alb ci intr-un costumas albastru-bleumarin, super elegant si fara palarie. Vreau sa pun accentul mai mult pe botezul puiutului meu. Am gasit locatia abia acum 2 saptamani iar pana pe 28 aprilie trebuie sa le rezolv pe toate... Am ceva de alergat dar asta e.


Cu siguranta vei arata superb..
Dar nu ne spui locatia si biserica sa te trecem la listutza? Am inteles ca evenimentul va avea loc pe 28 aprilie? Chiar daca e 2 in 1 tot te trecem la listutza.
Daca ai nevoie de ceva pentru petrecere, eu pot sa-ti spun ca mi-am luat baloane de la decromgroup de pe mihaileanu... au inclus si aranjamentul si mi-au lasat chiar si baloane in plus pentru cazul in care mi s-ar sparge unele... din fericire nu a fost cazul. Am inteles ca au si huse... dar eu nu am folosit insa mie mi-au placut ca au fost dragutzi si punctuali.


Mami Magda si scumpa Rafaela
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput