Wrap in Romania

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Drept sa-ti spun mie mi se pare un pic complicat cum se vede acolo, eu nu il leg in nici unul dintre felurile alea. Iar modelul semiorizontal/oblic mi se pare greu pt umarul respectiv, adica nu se distribuie greutatea perfect pe corp. Asa pare cel putin.
Si nu e vorba de panza normala, e una cu un raport special elasticitate/rezistentza. Cel putin asa e la asta al meu si la cele pe care le-am facut.


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Trebuie neaparat sa scriu pentru ca sunt una din prietenele pentru care inaioana a confectionat wrapul.
Este o idee super, eu il port si afara la plimbare...mi se pare f util sa stiu ca bb e in sigurantza si sa am si mainile libere...

Ce am observat eu ca avantaje:
- copilul adoarme negresit in wrap, chiar daca e urlacios de felul lui (cum e fiul meu)
- desi am ramas cu o sensibilitate a coloanei dupa sarcina (am luat extrem de mult in greutate, si tinutul in brate al copilului ma omoara) de la wrap nu ma doare spatele decat daca exagerez cu purtatul lui
- copilul meu este linistit in wrap, iar mainile mele sunt libere
- este mai usor de luat wrapul (fara copil) dupa tine decat marsupiu (ocupa mult mai putin loc)

Eu folosesc wrapul de cand avea Nichita o luna. Acum are 2 luni si, si nu plec nicaieri fara el (fara gluma). Sper sa reusesc sa il port cat mai mult timp asa pe pusti, mi se pare un mod practic si ingenios.
Eu zic ca trebuie neaparat sa incercati!
Mie mi-a aratat inaioana de 2 ori cum se realizeaza innodarea si am reusit dupa aceea singura. Sunt o persoana comoda, asa ca nu mi-am batut capul cu pozitii de tinut copilul in spate etc. Mie asta de baza mi se pare super simplu de realizat si pe aia o folosesc!

Magda, mama de Nichita (9 mai 2006)

poze cu noi:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/magghyc/my_photos
povestea nasterii unui pitic luptator:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77586

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Asta vroiam sa zic si io, ca nu folosesc modelele din site-ul francez, ci un mod mai simplu (cred ca e cel de 'baza' daca se poate spune asa..
Am facut la poze un folder special cu Nichita in wrap, pentru a vedea pozitia.

Magda, mama de Nichita (9 mai 2006)

poze cu noi:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/magghyc/my_photos
povestea nasterii unui pitic luptator:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77586

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Off-topic:Ioana,ati fost la Campulung?!:-o Mi-e dor de locusoru' ala!...Serghei e copiuta ta!manca-l-ar mama pi el de frumusel!
Uite niste de la veverite pentru voi toti!



www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina , www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060522" target="_blank">vevika & www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060521" target="_blank">"scaly monstel"
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Am fost, da, chiar weekendul asta! Si mie imi era dor si mai ales nu mai suportam canicula. Mi-a mers la suflet acolo! Multumim de aprecieri si muuuuulti pupici la familia veveritzoasa!
Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

Mie mi se pare foarte buna ideea si cred ca ai dreptate cu pozitia sanatoasa pt bb .Cam in cat timp obosesti cu ala?Singurul impediment mi se pare caldura ,nu se infierbanta bb Serghei??

ALIA si bb Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:

Si aici e f. mult folosit , e f. practic ! Intr-adevar , nu se poate face dintr-o panza obisnuita , e un material special .
Daca vrea cineva sa-i trimit , sa-mi trimita PM , cu culoarea pe care o prefera , si ma duc sa vad cat mai costa acum .
Costurile de expeditie nu se pun la socoteala , sunt nesemnificative .






" Curajul nu inseamna absenta fricii , ci victoria impotriva ei "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:

Revin cu completari : la unele magazine sunt insotite de o caseta video . Poate va e de folos . Cine vrea cu caseta , sa-mi spuna .







" Curajul nu inseamna absenta fricii , ci victoria impotriva ei "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Da, si eu sunt curioasa cat costa.
Mie mi-ar iesi cam la 240.000 lei (vechi) toata treaba.
Si daca vreti fac un filmuletz cu pozitiile si cum se pune si il pun pe net gratis!


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

quote:
Originally posted by cypocs

Mie mi se pare foarte buna ideea si cred ca ai dreptate cu pozitia sanatoasa pt bb .Cam in cat timp obosesti cu ala?Singurul impediment mi se pare caldura ,nu se infierbanta bb Serghei??

ALIA si bb Maya





Nu , draga mea, nu se incinge...sau oricum nu-l deranjeaza deloc, dimpotriva!
Eu m-am incins cu el cat a fost foarte cald (nu avem AC in casa inca) dar am preferat asa pt ca oricum ma incingeam cu el in brate si era mai incomod .
Pai eu n-am apucat sa obosesc cu el, sincer. E adevarat ca nu-l tin 24/24 in wrap, dar ziua il tin mult, cu orele cand am treaba si el nu sta linistit in bouncerel.
Pupici printesei Maya!


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput