Totul despre INOT:

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by Karina

Am gasit halat de baie la Metro ~36 RON. Multumesc Roxana inca o data.

Astazi merge Bogdan prima data la inot (cu gradinita). Sint tare curioasa ce va povesti diseara



imi pare bine ca ai gasit. succes diseara!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Buna,

Imi poate recomanda si mie cineva un antrenor sau o antrenoare de inot pentru copii la bazinul Dinamo?
Vreau sa duc piticul (5 ani) la inot la Dinamo si nu stiu nici un instructor pe acolo. Anul trecut am fost la Lia Manoliu, dar totusi e prea departe de noi...

Asa ca, daca stiti sa-mi recomandati pe cineva, eventual testat de voi in anii trecuti sau chiar anul asta (si de care sa fi fost multumiti ) mi-ar fi de mare ajutor.

Multumesc anticipat.


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Unde ii invatati pe micuti sa inoate?
baicualina
Am gasit in Libertatea un articol care ar putea ajuta:

Unde-i invatati pe micuti sa inoate?

Pentru a nu se plictisi in perioada vacantei, trebuie sa-i gasiti copilului activitati care sa-l atraga. Cursurile de inot il vor incanta, cu siguranta. Libertatea s-a interesat care sunt preturile de initiere la bazinele de inot.

- Bazinul National Lia Manoliu (tel. 021/324.77.16). Cursurile de initiere inot pentru copii intre 5 si 18 ani se fac pe baza de abonament. Acesta are 10 sedinte si costa 120 lei.

- Asociatia sportiva Tenis Club 2000 (tel. 0740.863.430). Cursurile incep din doua in doua saptamani. Sunt 10 sedinte si costa 120 lei. Cursantii au varste intre 5 si 17 ani.

-Club Miramar (tel. 021/225.10.25). O sedinta de initiere pentru copiii pana in 14 ani costa 15 lei, iar abonamentul, care cuprinde 10 sedinte, costa 120 lei.

- Clubul Micii Campioni (telefon 0722.310.052, 021/ 668.76.97). Abonamentul costa 496 lei, echivalentul a 160 euro. Cursurile se fac individual. Micutii pot avea varste cuprinse intre cateva luni si 5-6 ani. Abonamentul de grup costa 372 lei. Parintele intra in piscina alaturi de copil si instructor. Aceste cursuri se numesc activitate acvatica (urmareste dezvoltarea musculaturii si a intelectului).

- Club Energy (tel. 0723.316.818). In jur de 10 sedinte costa aproximativ 100-150 lei in functie de grup: initiere, avansati, perfectionare (copii intre 5 si 14 ani).

- Asociatia Clubul sportiv Delfinul (tel. 0722.480.660). Un abonament costa intre 75 si 120 lei, in functie de numarul de sedinte. Cursantii au varste de la 5 ani in sus. Bazinele sunt la Lia Manoliu si la Tineretului.

Bazine din tara

- Hunedoara (tel. 0254.710.170). Cursurile de initiere costa 100 lei/10 sedinte de cate o ora, iar varsta minima de inscriere este de 6 ani.

- Constanta - Delphin Inot Club (tel. 0721.400.790). Micii clienti au varste cuprinse intre 5-12 ani. Abonamentul de 12 sedinte costa 200 lei.

- Sibiu - Olimpia (tel. 0269. 21.44. 88). Un curs de inot are 10 sedinte. Cursul costa 80 lei, iar copiii care vin aici au minimum 5 ani.

- Cluj - Complex Natatie Politehnica (tel. 0264.408.561). Un abonament de 10 sedinte costa 100 lei pentru copiii cu varste intre 6 si 16 ani.

- Brasov (tel. 0268.412.685). In Brasov puteti invata sa inotati la bazinul de pe bd. Garii nr. 21. Acesta este acoperit si are dimensiuni olimpice, de 50 m. Cursurile de inot costa 120 de lei/12 sedinte. Micutii au acces incepand de la 4 ani.


sper sa va fie de folos!

conchita

nu inteleg, exista cursuri de inot pentru copii numai de la 4 ani in sus?


denizel
Alina, noi am ales Lia Manoliu si cursurile de initiere sunt si la copilasi de 3 ani.

Conchita, exista cluburi unde poti duce si bebelusi pentru lectii de inot (numai ca, lectiile sunt mai scumpe decat la copilasii mai mari :-).
O buna prietena a inceput inotul cu baietelul ei de pe la 4 luni. Si, daca tin minte bine, nici nu avea nevoie de lectii, ca ala micu' era ca un pestisor in apa :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Buna ziua doamnelor si domnilor! Fetita mea are 5 luni si 10 zile, si in urma cu trei zile am parcurs prima sedinta de activitate acvatica la clubul dnei Geta Sultana, Micii Campioni. Ne-a placut foarte mult, ne-am balacit cam 35 de minute, cam dupa acest interval fetita noastra a obosit. Clubul arata foarte bine, instructorii sunt foarte atenti si dedicati (sincera sa fiu, mi-ar placea la nebunie meseria asta). Va voi tine la curent cu evolutia noastra

Cit despre preturi, intr-adevar sunt maricele, insa merita, mai ales ca piscina trebuie intretinuta si nu vreau sa imi asum riscul contractarii unei conjunctivite, enterocolite sau alte nenorociri de genul asta. In fond, sanatatea copilului este cea mai importanta. In plus, la momentul in care vom mai creste, sedintele cu 4-5 copii vor fi mai ieftine, asa cum se observa si postul de mai sus al Roxaneiz.

Inca ceva: consider ca inotul este indicat la orice virsta, atita timp cit instructorii isi dau silinta si se concentreaza exclusiv asupra copilului. Si nici eu nu sunt de acord cu metoda "aruncat in apa si lasat sa se descurce".

O zi buna! Si distractie placuta la inot!

Ella de www.youtube.com/watch?v=deHt6udGM6k" target="_blank">Iulia Maya 16 februarie 2007
Un altfel de ticker cu Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

ia uitati ce am descoperit
www.babyspa.ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna fetelor,

De Babyspa vroiam sa va intreb si eu. Isi duce cineva bebeul acolo? Al meu are 1 an si 5 luni si ma gandeam sa-l duc si eu, mai ales ca e foarte aproape de mine. Eu stau in Vitan, la intersectia cu Mihai Bravu. Din poze mi s-a parut ca arata foarte bine, desi e un pic cam scump, dar nu mai conteaza. Voi ce parere aveti?

http://www.babyspa.ro/

Mama lui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_mitza spune:

buna dragutzelor,

eu l-am dus pe al meu de la 3 luni si tare bine i-a fost caci inca din cadita lui nici nu misca asa-i placea apa de tare!!!
initial mi-a fost frica sa nu se innece cu mine acolo dar tipa la care m-am dus zucea ca ei stiu sa-si tina rspiratia singuri si ca deschid ochii in apa ..
zis si facut!! sint destul de multumita ca-mi pare mai alert la ce-i in jurul lui (acuma e si cel mai destept dintre toti)
www.activecenter.ro intrati pe pagina si vedeti daca va ajuta cu ceva

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eri_ka
Trimis la - 01/02/2008 : 13:18:31
--------------------------------------------------------------------------------

Buna fetelor!
Am si eu o fetita de 1 an si 2 luni si tare mult imi doresc sa gasesc un bazin in Bucuresti unde sa o pot duce sa inoate (balaceasca mai bine zis). Ea e f energica, aprope nici o activitate nu o oboseste, zic asta ptr ca doarme f putin sau deloc ( in timpul zilei). Am gasit vreo 2 locuri in Buc dar mi s-au parut f scumpe ( 30-40 euro/ 50 min). Asta e oferta sau mai exista si altceva?
Multumesc anticipat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Negrutz spune:

cine este interesat de inot pentru copii si adulti va rog sa ma contactati pe privat sa discutam mai amanuntit, asta ca sa nu plictisesc prea multa lume aici, si nici ca sa ma repet.
Exista un topic nou in sectiunea "copii cu dizabilitati" unde gasiti mai multe detalii.
Multumesc

Oamenii se roaga zeilor sa le dea sanatate, fara sa stie ca sta in puterea lor s-o mentina si ca luptand impotriva ei prin lipsa de masura, o tradeaza prin goana lor dupa placeri (DEMOCRIT)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Negrutz, eu nu cred ca plictisesti.
Vad ca nu ai activat PM, ce facem, iti trimitem mail?



Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput