Sarbatoritii de iulie-august 2004 (191)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

helau!
Kim, da, ziceam de poze, dar ... ma repet am fost atat de ocupata incat nu am aviut timp sa le incarc. mai mult, am avut o tentativa intr-o seara si nu functiona webshots...iar pozele mele sunt mari, are vreo 3 mb fiecare si nu se incarcau, am incercat de 3 ori si am cazut lata de oboseala....mai incerc...am poze reusite cu copilasii...

Serbanica are un pic de febra iar, nu mare si are herpes de la febra. ce ma deranjeaza e ca are diaree...totusi aspectul e mai favorabil...nu ma apuc sa mai descriu in detaliu kk, insa pare mai bine....iar copilul nu e apatic, asta e cel mai bun lucru, chiar daca nu se omoara cu mancatul, asta e. Speram sa scapam repede. Afara nu iesim ca ploua si ... vom sta veseli in casa...

va si mai vin...





vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

RADU
Roxa-boxa - muuulta sanatate lui Serban, ma inscriu pe lista si astept pozele (pe mine seful ma striga "wokoholic")
Kim - spor la gatat bagajeee
Polux - da stiu, io`s rea, asa ma cheama si barbatii casei ... dar o fac in numele educatie ... cred.
Dorsilia - eu nu stiu ce inseamna un sut, asta dupa 9 luni de sarcina ... o singura data am simtit-o tare de tot pe mandra, sunt sigura ca s-a intins si era in pozitie transversala, cand am balit stand la coada la niste fructe

Noi suntem bine, Giulia a papat o canita de lapte, cateva cereale, juma` felie paine prajita cu sunca si cascaval si o rosie Ca sa vedeti cat poate papa la o singura masa, la 3 ore dupa ce bause 200 ml lapte

So, pupam gasca si va dorim un we super fain !


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

LA MULTI ANI tuturor copilasilor care au trecut pragul de 2 anisori! sa cresteti mari si sanatosi!
DANA, LA MULTI ANI, sa fii si tu sanatoasa si fericita!

Eu nu am putut intra cateva zile, am fost in interviuri pentru un job bun, zic eu, trei zile la rand am trecut prin niste zile de foc, acum astept raspunsul de la interviul final cu presedintele grupului respectiv, dupa care, daca am OK, dau si examen scris. Parca as aplica la un post la NASA!Faza e ca eu ma pregatesc de plecat la munci, fara sa am habar ce voi face cu Matei, dar la noi se rezolva intotdeauna problemele in ultima secunda. Mai rau e ca e posibil sa sar peste vacanta...

CARMEN, bafta si distractie placuta, asteptam poze!
ROXANA, sanatate lui Serbanel!
OLIVIA, drum bun!
Si week-end placut tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:


Serbanica e mai bine, tot cacacit, dar asta e, important e ca bubele i se retrag si nu mai ar efebra! Suntem pe drumul cel bun! Poate maine iesim un pic afara, dar izolati, sa nu dam si la altii...

Roberta, bafta cu job-ul si cu interviurile!

Daria, pai a papat Giulia, nu gluma, Serban e in greva foamei dar stim de ce si nu ma stresez, bine ca vrea macar biscuiti...eu habar nu am avut ca nu are voie llapte si aseara a baut 3 cani !!! azi nu-i dau deloc, sarmanul....

Acum incarc poze, ceva am reusit, ar mai fi cateva...va dau eu de stire!

Bafta tuturor si sanatate!

R



vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Roxana, multa sanatate lui Serban si bravo tie ca ai trecut usor peste zilele acestea cu febra!
Daria, dar mananca nu gluma Giulia. Eu ma oftic de nu mai pot, toata lumea care o vede pe Stefi spune "mananca bine, nu?" si ea mananca numai cateva chestii, aia nu, aia nu, aia nu.
Roberta, bafta multa! Ei, toate se vor aseza la locul lor asa cum trebuie, dupa ce treci de toate examenele poate imi povestestesti si mie cum a fost, despre ce job este vorba, salar, sunt curioasa cum mai este piata muncii in Iasi.
Carmen, cum este sa fi nasa? Hai ca pana la urma a tinut vremea cu voi.
Olivia, gata bagajele?
Liliana, felicitari pentru job! Vacanta vei avea?
Lia, ai grija de fundite si de tine. Aveti si voi Iulius Mall, nu? Kidsland aveti? L-ai dus vreodata pe Danut? Eu am lasat-o ieri pe Stefi singura (este a doua oara cand o las singura, prima data a stat 15 min, acum a stat o ora intreaga!) si am facut o tura de shoping. Am avut un succes nebun, mi-am luat o pereche de sandale, o fusta si o pijama! Un adevarat record pentru mine, mie imi trebuie o saptamana sa ma hotarasc sa-mi iau ceva.

Ma duc sa ma uit in continuare la SuperNanny. Nici nu ma mir ca fetita de azi este asa obraznica din moment ce tatal o lasa sa faca ce vrea si cand spune mama nu si fetita incepe sa urle vine tatal si o lasa sa faca ce nu avea voie

Week-end placut!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

ha ha Andreea, felicitari pentru cumnparaturi, ha ha stiti ce ma gandesc? Ar trebui sa facem asa toate cele care ne hotaram greu, sa luam plozii la shopping si cu morcovu' undeva ne decidem rapid, nu gluma hi hi!

In sfarsit am facut un albumel cu pozele de le party, uitati aici:

cateva poze de la party!!!

Va pup! si revin mai incolo...
Roxa-boxa

Edit: Serbanica e ala cretz cu pantalonii rosii (asta fiindca am lipsit mult si poate s-a schimbat )



vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Amironeanu - cand cineva o vede pe Giulia intreaba daca face nazuri, iar daca o vede mancand intreaba de cand nu a mai mancat, la ce infuleca

Roxa-boxa - moama ce party misto ati avut, ce fumos e Serban si ce mare e, sa-ti traiasca !

Stiti ce a afcut fi-mea ? A adormit fara lapte fara nimic, pe coltarul din camera ei, pe la 13,30; eu eram in bucatarie si pregateam pastele. Am mers la ea vociferand ca e gata papa, ea dormea pe rupte, am acoperit-o si am pus pe jos toate perinile pe care le-am gasit, in caz ca se rostogolea. S-a trezit la 16,20 si a urlat dupa mancare

Gata, pupici la gasca ! O seara faina tuturor si schimbului 3 la fel, we minunat !


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Roxana,fata verde,multa sanatate lui Serban.Mai ce copil frumos ai, sincer.Parca este o papusica, asa cretulin.
Roberta multa bafta cu jobul.Se pare ca este unul serios,ca si aici tot 3-4 interviuri ai, pana ei postul.Si banuiesc ca o sa-l ai, ca aici nu mergi la cel de-al doilea daca nu treci de primul
Carmen nasica, cum fu mama pe toace,te impiedicasi ori ba.
Andrea, multumesc de felicitari. Da o sa am vacanta de pe 27 iulie pana pe 15 august.Normal scoala incepe pe 28 august, dar o saptamana o sa o am de mitinguri, si una de inregistrari, ca aici tot noi inregistram si studentii.
Andrea felicitari ptr sopping. Se plateste sa lasi copilul la playground in mall?Cat, ca banuiesc ca raspunsul este da.
daria, ce i-ai facut fetei de a cazut asa rupta de oboseala si a mai si dormit trei ore?
Olivia,mai ai timp de dat un ochi pe aici?
Un weekend placut.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

gagici, va multumesc...io salut schimbul 3 vorba Dariei si merg la


R-b



vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna! De cand ma tot chinui sa intru si pe la voi. Mereu cad franta seara, iar ziua nu am timp.
RADU, la multi ani!
Dana, si tie la multi ani!
Kim, zbor placut!
Roxi(Patrick), faine pozele!
Roxana (Serban), frumoasa petrecere!

Stef s-a facut mai obraznicel, mai ales cand suntem si toti cei din familie prezenti, ce urla si da din maini si picioare cand nu-l las sa faca ce vrea sau il duc intr-o alta camera. Cand e vorba sa facem baie nu vrea sa intre in cada si apoi nu mai vrea sa iasa. Asa fac si ai vostri? Cum ii mai tineti in frau? Incerc sa nu ma pierd cu firea, sa nu tip la el si sa-i vb calm dar ferm, dar uneori chiar nu-mi iese.

Fetele din Iasi, unde sunt Iulius Mall, Kidsland? In Roman nu avem spatii de joaca pt copii in magazine, azi ploua si-mi era o ciuda ca nu am unde sa il duc. S-ar pute sa ajung in Iasi si vreau sa-l duc undeva sa se joace.

Ce iaurturi cu fructe le dati la copii?

Scuzati intrebarea, dar de cate ori pe zi fac kk copiii vostri? Stef face de 2-3 ori pe zi, moale, dar nu e diaree.

Va multumesc foarte mult! O duminca placuta!

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
noi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei Alte

Mergi la inceput