cum sa il conving sa treaca fata in grija mea ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:

bibi si alma, sunt de acord cu voi, ca un copil trebuie sa pastreze legaturile cu ambii parinti! Imi cer scuze daca nu m-am axprimat corect si nu m-am facut inteleasa bine... Eu, nu ma refeream neaparat la negarea acestui drept, de a vizita tatal copilul, ci ma intrebam de ce el sa-si pastreze numai acest drept... iar pentru celelalte drepturi ale copilului (pensie alimentara de ex....) sa se lupte mama cu el! Adica, copilul respectiv e numai un "obiect" cu care sa se laude, de ex....?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Crina, nu stiu cati tati dau pensia alimentara din proprie initiativa sau cu inima deschisa. Daca au un venit stabil, il putem obtine legal, daca nu, e mai greu, poate imposibil. E o datorie a lui catre copil, iar cand situatia materiala a mamei nu e infloritoare, e dureros sa nu-i poti oferi celui mic ceea ce are nevoie. Insa copilul nu stie ca tatal are datoria de a-i trimite lunar o suma de bani. Insa, cu siguranta, se bucura daca iese cu el in parc, la o plimbare... De-asta nu trebuie sa ne privam copiii. De momentele petrecute cu tatii lor, fie ele cat de putine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Da, Alma, stiu... in primul si in primul rand primeaza binele copilului!!! Chiar daca, poate, numai unul din parinti "se chinuie si se sacrifica" pentru asta...

Mergi la inceput