Piticodromul de sept-oct 2005 (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Sofia, felicitari pt tiitulatura.
Petra, pupicei de la noi, si noi facem vaccinul marti, in manuta.Asistenta a zis ca in mod normal asta nu face reactii, se poate papa imediat , asa ca m-a convins, daca nu e asa, ma duc pe capul ei, sau le stresez cu telefoanele.
Iaris nu stiu ce are, seara face febra, plange in somn de nu-l mai pot linisti, ziua e ok, vesel, plimbaret, nu prea papa fructele, dar a mai avut etape de genul asta,insa noaptea e dezastru, nu stiu ce sa mai fac cu el.Imi vine sa plec de acasa cand vine seara.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

buna....trebuia sa plecam la munte, dar nu am mai plecat deaorece se anuntau furtuni si vijelii mari!! sa vedem daca va fi asa! si pentru ca tot trebuie sa plecam in vacanta, azi ma simt ca sambata la panz! scuze celor care sunt inca la scarbici!

si daca tot nu am dus copilul in mijlocul uraganului, l-am pus in scaun fara centuri si a luat o tranta nasoala rau de tot...arata ca venit de la Local Combat! m-am speriat asa rau si m-am simtit asa de nasol ca si acum am o senzatie de greata si un tremurici in membre! el pare bine...e vesel, are aceleasi activitati....a adormit la mine in brate (asta e un pic ciudat, dar nu foarte...) cred ca ametit si de punga cu gheata pe care o avea pe cap.

as veni si eu in parc in w-end, dar mi-e teama ca ma vede careva cu copilul bulit si ma reclama la Protectia copilului...daca arata acceptabil pana duminica ne infiintam!

felicitari Sofia!

haideti ca ma duc la o cafea....ca doar sunt in vacanta!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Bianca bb Milan sa treaca repede buba.
Eu nu stiu cum e scaunul meu. dar tine bine... nu l-am legat niciodata pe bb in el , dar nici nu cazut niciodata (din scaun)

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

ce scaun? ala de la carut sau ala de masa?
Sa ii treaca buba lui Milan repede. Un pupic de la noi sa se vindece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Simo, Dana_Lucia, Veronica, va multumesc.
Mi s-a umflat degetul de-mi vine sa urlu. Betadina n-am, am numai Baneocin (parca asa se cheama?), imi pun ceapa acum, sa vedem.

Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Carmi eu stiu de ceapa coapta... O coceam pe focul de la aragaz pana lasa o zeama maronie (puneam doar o foaie de ceapa). Si baneocinul e bun ca e antibiotic. Betadina asta e iod, poate gasesti ceva similar la voi in farmacie.

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Bine v-am regasit !

Ne-am intors dimineata din concediu si am intrat sa va dau vestea cea mare : la 9 luni si o saptamina i-a iesit lui Tudu primul dintisor .Deocamdata nu se vede decit o crapatura in gingie ,dar in curind il voi simti pe pielea mea

Am prins o vreme super la mare si o apa caaalda !

Recuperez cu cititul sa aflu si eu noutati de la voi !

Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

felicitari pt dintisori, mers de-a bushilea, titulaturi, la multi ani cu fericire etc!
gata, fetelor, scapati de mine pt mai mult de o saptamana. plecam acum.

paaaa!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna fetelor. Bona nu se externeaza din spital acum, asa ca maica-mea mai trebuie sa stea o saptamina; iar diseara imi vin socrii, si, colac peste pupaza, si soacra soacrei. Si am o vaga presimtire ca o sa fie anti-AC, si o sa ne coacem ca vinetele pe tava toti 7.

Kristina, multumesc. Are ascendentul in Balanta, de aia e copilul meu de treaba. L-am admirat pe Radu in picioare. Distractie placuta si drum bun in Arges!
Simo, multi ani fericiti inainte!
Dana Lucia, multumim, si felicitari pentru umblaretz!
Veronica, stiu multe mamici de baieti care gindesc ca tine (n-au curaj sa faca bb2 ca sa nu iasa tot baiat). Exact din motivul asta mi-am dorit prima fata, ca sa nu-mi piara "elanul".
ege, am admirat-o pe frumoasa ta.
Dana din Sibiu, felicitari pentru rezultatele scolare ale domnisoarei, si distractie placuta in tabara.
Dana frantuzoaica, iar dansezi noaptea?
Sofia, felicitari pentru noul job de moderator! Sa nu imi tai postarile, daaaa? Ca ti-o laud pe Nuka-bombonuka.
Diana lui Petrut, sa va fie de bine portretul. Lasa ca va uram noi de sarbatorile crestine.
Tonnia, mi-e atit de cunoscut scenariul cu ridicatul de zeci de ori de plasa patutului. Ma bucur ca e totul bine.
Carmi, degetul.
Gabi, bine ati revenit din concediu, si felicitari pentru !
Irina cuscra, pupici lui ginerica.

Miruna nu are bubite de caldura, dar v-am zis ca la noi merge AC incontinuu. Aseara i-am dat Mirunei cam multa inghetata tiramisu si a durut-o burta pe la 4 jumate. Asa ne trebuie.

Eu am avut iar treaba multa la servici, v-am mai zis, e vina mea, nu mai cer in viata mea taskuri mai multe, mi-a fost invatatura de minte; de acum o sa fac ca romanul de rind, o sa ma pling peste tot ca vai ce mult am de lucru, chiar daca fac parte din www.mintrubbing.org/" target="_blank">grupul celor care freaca menta .

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Godzilla,Anto felicitari pentru botez.
Am vazut poza cu Andrew dormind,e bestiala.
Felicitari lui Alberto care se dezbraca singur,acum e baiat mare.El oricum e mare in toate sensurile.
M-am uitat si la Peter Stefan cum doarme smechereste,si noi avem cateva pozitii de somn de nu stiu cum reuseste sa doarma asa.

cristell
Poze Stefania


Mergi la inceput