Clipe din trairile sufletelor noastre...(9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

quote:
Originally posted by brendamitran



[nush de ce trebuia sa fii asa acida,se pare ca nu furam pe aceeasi lungime de unda....
quote:


Eu, acida???
Pur si simplu mi-am exprimat opinia proprie si personala care trebuie tratata ca atare (citat dintr-un clasic in viata) vis a vis de intelepciunile astea scrise pe toate gardurile de asa natura incat daca nu le citesti se cheama ca esti ignorant.
Parerea mea e ca cine vrea sa se cultive si sa evolueze spiritual o face la el acasa, in liniste si pe ce cai vrea el, nu trebuie bombardat cu maxime si cugetari ca ajunge sa i se aplece de atatea adevaruri.




[Alma,eu nu cer socoteala nimanui,deci nu vad de ce ar trebui sa te simti cu musca pe caciula fata de mine....ma iertati daca am parut prea apostrofatoare,da' parca prea mie mila de sobectu' asta frumos sa moara,si prea mi-ar pare rau de gashca sa se dizolve....




Daca nu ceri socoteala, atunci de ce nu te poti abtine sa intepi nitel ?? Pana la urma e un forum public, n-am semnat nici un contract de exclusivitate cu nici un subiect si fiecare posteaza unde vrea si de cate ori pe zi simte nevoia.
Zic asta pentru ca in ziua cu pricina postasem, si eu undeva, culmea tot de 2 ori:)) Asa ca ma gandeam ca eu sunt vinovata si bagasem capul in nisip ca strutul.
Pana la urma suntem ca in Aghata Christie, toti suntem suspecti si ne banuim intre noi. Misto !


Na ! Abia acum am fost acida, ca sa vezi diferenta.
In rest te pup ca tare-mi esti draga.

PS. Am dres-o ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ehhhhh,tu stii s-o dregi intotdeauna,da' dupa ce dai cu paru'......
Cred ca tu ai putea comite tipul de crima perfecta....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,neatza!

O zi buna sa aveti,racoroasa si plina de zimbete!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Zi buna e, racoroasa e, cu cafeluta in fata...
Maine la ora asta o sa ma gandesc la voi de pe malul marii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Am doua cafele la bord si mi-ar mai trebui vreo doua sa ma dezmeticesc.
Alma, nici n-am apucat sa te intreb, unde plecati la mare si cat stati?
Oricum, va doresc sa aveti vreme buna si sa va distrati din plin. Si vrem poze !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Alma,pai gata bagajele?
O sa aveti vreme buna,stii cum e,dupa sufletul omului.Vezi sa nu te prajesti,ca dupa toate problemele cu gatul si cu celelalte,asta-ti mai lipseste.Noi ne straduiam sa fim la 8 pe plaja(desi nu reuseam mereu) si la 11:30-12:00 plecam,ca sa revenim pe la 16:30....
Poate dau si eu o fuga in week-end,ma primiti? Ca io nu m-am saturat....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

iaca si io pe aici...beau cafea ca tre sa ma trezesc...mai greu dupa long-weekend, da' asta e... macar sunt numai 4 zile de munca :)

simbata am fost intr-un park aproape de casa, de s-au dat fetele cu poneii si pe topogane. am vrut sa stam pina seara sa vedem si artificiile de ziua Canadei, da'cind am vazut ca au aparut norii am renuntzat. Seara a dat vecinu' cu artificii asa ca ceva ceva tot au vazut fetele. Duminica in park iar,ieri la Wonderland in piscina...macar e piscina cu valuri si am zis si io ca suntem la mare :)

Va las niscai cirese ca sa avetzi ce face pina citesc si eu din urma...

Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ahh, Dani, ai pus sare pe rana. Tu ai doar 4 zile de munca si eu tocmai mi-am amintit ca lucrez si sambata.
Dar e misto sambata ca macar sunt singura si-mi fac treaba in ritmul meu si am timp si de stat pe net in timpul programului (shhhhttt...sa nu ma ziceti)
Si mai e misto ca acum avem un acvariu mare-mare in birou si e asa linistitor sa te uiti la pestisorii aia colorati cum se plimba printre ierburi... Zau ca parca de cand avem acvariul suntem cu totii mai calmi.

Sunt o mama rea, mi-am pedepsit copilul, in seara asta nu are voie la calculator pentru ca m-a suparat. L-am rugat sa ma ajute cu ceva si el...isi vedea in continuare de messengerul lui, a trebui sa ma rog vreo juma' de ora de el sa faca ce l-am rugat. Asa ca am trecut la represalii ca nu se mai poate. El se mareste si se obrazniceste, eu m-am saturat sa le duc pe toate singura fara nici un ajutor...dar desigur stiti si voi cum este...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by KUKI
Sunt o mama rea, mi-am pedepsit copilul, in seara asta nu are voie la calculator pentru ca m-a suparat. L-am rugat sa ma ajute cu ceva si el...isi vedea in continuare de messengerul lui, a trebui sa ma rog vreo juma' de ora de el sa faca ce l-am rugat.




Hai mai Iulia, vroiai tu sa-i iei locul la messenger Spune drept


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Recunosc Ne-ar prinde bine 2 calculatoare

Mergi la inceput