Clipe din trairile sufletelor noastre...(9)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Ma primiti si pe mine in grupul vostru? Desi am un partener langa mine, tot singura ma simt. Nu mai exista comunicare si de fapt nu stiu ce mai exista.
Povestea mea pe scurt:casatorita la 27 ani, vaduva la 30 ramasa cu un copil de 2 luni jumate ,atunci. La 32 ani intalnesc un om, cu 17 ani mai in varsta,pe care la vremea aceea l-am iubit extraordinar de mult. Un adevarat sot pentru mine si un tata foarte bun pentru fetita mea. In decursul celor 6 ani care au trecut de atunci, lucrurile se schimba: el ramane fara nici un venit, dar continua sa faca in casa orice ii solicit eu, si ramane un tata la fel de bun. Doar ca, ma minte, eu imi pierd increderea in el, si din acel moment totul se schimba pentru mine.
Intr-un cuvant resimt acut singuratatea in doi, dar am o fetita minunata de 8 ani si raman unicul intretinator al familiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Isabela, bine ai venit! Nu stiu ce sa-ti spun, e nasol cand cel de alaturi te minte... dar totusi, de ce nu lucreaza???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

isabela,bine ai venit......cred ca te poti caracteriza printr-un singur cuvint:tolerantza!

gabi,pai n-ai plecat? o mai tii mult pe aia mica pe linga casa? du copilul la aer,nu mai sta

danim,iar ne-ai trimis calduri?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Buna seara oameni buni...eu ce sa zic n-am mai scris de mult, am o entorsa la umar basca probleme cu tensiune 11 cu 7 da eu de regula 8 9 cu 5.
Bebe e un smecher si juate, face dracarele garla.
In rest cica ar cam fi totul in regula. Cetii si din urma.. Ne inmultiram...nu ca nu as fi bucuroasa de prieteni noi, dar ma doare sufletul cand vaz atatia oamnei singuri...Nu e bine neam. Tre sa facem ceva sa se inputineze oamenii singuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Brenda, zau ca n-am vrut :) aci e racoare, asa ca daca simti vreo adiere e de la mine :)

ce-ti mai face printesa? mai are febra?

D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Danim, maine cand te trezesti vei gasi cafeaua langa pat. Pui tu zahar si frishca. Capsunile le lasam pe alta data

Welcome Isabela. Cand am vazut numele asta, mi-a tresarit pipota. Dar... nu e vb de persoana pe care o cunosc

http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza la toata lumea...
Pina sa apuc sa mai intru si eu pe aici, m-a dat Brenda de gol ...hehehe...pt k simbata am fost la eco morfologica de 12 sapt la celebrul dr. Iosup si mi-a zis k ...am O FETITZAAAAAA. Sint convinsa k nu se inseala si ma bucur enorm. Din punctul meu de vedere egoist, m-am gindit intotdeauna k e mai bine sa fie fetitza. Cred k m-as descurca singura mai usor cu o fetitza decit cu un baietzel. Ma gindesc k baietii au perioade de nebuneli mai multe decit fetele...
In alta ordine de idei, intre un dat cu trafaletele si un vopsit de usi, trebuie sa merg simbata asta la o nunta, la o buna prietena, asa k nu am cum sa sar peste. In spiritul asta, am fost luni la cumparaturi si cu chiu cu vai am gasit un costum pt musiu si un compleu pt mine, care e de fapt, negru tot cu niste mici paiete. Credeti k o sa fie prea negru pt o nunta? Parca nici o alta culoare nu ma avantajeaza acum, k ma simt.
Sper k sapt asta termin cu zugraveala si curatenia acolo si de sapt viitoare incep sa mut lucrurile. Deci, mai am un pic si scap. De abia astept! Vreau sa mai lenevesc si eu si sa forumez mai mult!!!

Brenda, ma bucur sa aud k Diana nu mai face febra. Cred k intr-adevar, a crescut fata mare. Sint convinsa k ti se stringe inima la gindul asta. Lasa ...nu fii trista...k iti dau din bebelica mea daca vrei, cind vii pe la mine in vizita si ...cred k o sa iti aduci aminte de vremea aia si ...o sa te saturi.

Isabela, bine ai venit printre noi. La inceput intri trista aici dar o vorba buna pe care o mai auzi din cind in cind, te va face sa zimbesti si sa te simti un pic mai bine.
Intr-adevar, sint multe persoane singure si triste pe lume, poate din ce in ce mai multe, dar dupe ce intri aici si schimbi citeva vorbe, zic eu k e muuuult mai bine si ...nu mai esti asa singur ca la inceput.

Ehhhh...si acum ...ia sa imi exersez noua semnatura...
Marce 13+ eeeeeeeeeeee????

GATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

marce,frumoasa semnatura......io abia astept sa te vad cu burtica mare,o sa fii o frumoasa....de fapt,se spune ca toate gravidele sint frumoase.....
cit despre treaba cu culoarea neagra,e asa cum ti-am zis,stai linistita.....

danim,pe niste site-uri vazui 39-40 de grade pt week-end,imi vine sa-mi iau zborul pina la tine......sau ceva mai incolo un pic

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Multumesc pentru cuvintele voastre.
Nu lucreaza pentru ca are 55 ani, si pe unde a incercat i s-a spus ca desi ar corespunde dpv al pregatirii, varsta nu-i tocami in regula. De ce oare la noi oamenii de varsta lui, sanatosi, puternici, greu isi gasesc ceva de lucru?
Probabil ca nici lui nu ii este bine sa fie intretinut de o femeie. Spun probabil pentru ca nici eu nu mai sunt sigura de nimic.
In fine, acum sunt in faza in care nu mai vad "luminita de la capatul tunelului", nu vad cum si cand voi iesi din aceasta situatie. Nu stiu daca am dreptul sa-i rapesc fetei mele bucuria de a avea un tata. Ea il iubeste foarte mult si de cate ori incerc sa-i spun ca poate ar fi mai bine sa ramanem doar noi doua, incepe sa planga, si ma roaga sa-l las sa stea cu noi, pentru ca ea il iubeste foarte mult si i-ar fi tare dor de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Marce, ma bucur pt. tine! Sa ai o sarcina usoara! Si nu te imbraca in negru!!!! Ia-ti ceva viu colorat, ca doar esti o viitoare mamica si nu o vaduva!!!!!
Brenda, diseara avem tren...
Fetelor, fiti cuminti, sper sa ne vedem cu bine peste 2,5 saptamani!!!

Mergi la inceput