Clipe din trairile sufletelor noastre...(9)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am venit, insa sunt in stare doar sa citesc, nu si sa scriu, dupa 7 ore de drum. Vorbim maine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Wooooow.....7 ore de drum?
Asteptam sa ne povestesti cum a fost!
Astazi ma vad cu Marce si abia astept.Marce,ti-ai pregatit arsenalul de povesti?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

In primul rand, bine ai venit Marcela! Traiesti o poveste destul de complicata si doar tu poti fi in masura sa alegi drumul pe care vei merge. Daca el nu e in stare sa-si asume responsabilitatea acestui copil, iar tu ti-l doresti, intareste-te si gaseste resurse pentru a merge singura mai departe...

Excursia mea a fost una reusita, lasand la o parte oboseala drumului (n-am crezut ca va dura atat de mult, ca alegeam o locatie mai apropiata ). Am scapat pentru 3 zile de canicula, a fost racoare si bine. Ne-am cazat la Durau, dupa ce am poposit un pic la Bicaz. O viluta frumoasa, cu multe flori, conditii bune si preturi de asemenea. Am urcat la cabana Fantanele, la vreo 5 km de Durau, insa a fost destul de obositor, am mers pe un traseu destul de abrupt, iar conditia noastra fizica n-a fost la cotele cele mai inalte. La coborare am facut mult mai putin, copiii s-au simtit excelent (a mea si ai surorii mele). Am facut si poze, le voi pune pe webshots saptamana viitoare (imi lipseste cablul de date momentan). Una peste alta, merita, e primul an in care am fost si la mare si la munte. Mi-am facut plinul pana vara viitoare.

Va pup si va urez o zi frumoasa!

PS: Distractie placuta la intalnire, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Natiune,declar:am cunoscut cea mai dulcica fata! Pot sa spun cu certitudine,ca Marce este intruchiparea reala a femeii-copil.
M-a cucerit definitiv,zau ca trebuie s-o cunoasteti,nu-s vorbe mari!
Marce,iti promit ca o sa ne intalnim cat mai des posibil.

Alma,da'te-ai plimbat,nu gluma! Cred ca o sa fac si eu o plimbare din asta pina la sfarsitul vacantei....

Cati vine maine la Bucuresti.Tinem pumnii lui Pitzi la operatie.Sa fiti cu gindul alaturi de ea,sa fie bine!

Pup toate fetele,prezente sau mai putin prezente!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Mercic Alma pt urari. Ai dreptate, povestea e ciudata si cum zice si Brenda, cam cusuta cu ata alba. Copilul mi-l doresc dar ...mi-e teama k o sa fiu un "copil cu copil" (asa cum si Branda m-a caracterizat si pe undeva are dreptate) si nu stiu dak kiar voi face fatza acestei mari responsabilitati. Sincer, ma ingrozeste uneori cind ma gindesc.

Despre Brenda ce pot spune? As vrea si eu k tot timpul sa fiu asa deschisa si prietenoasa si sa dau oamenilor sanse sa isi arate adevarata valoare, kiar dak sintem dezamagiti in mod constant de aceasta lume in care traim.
Sper sa mai iesim, cum bine zici, si sper sa va cunosc si pe voi, cele din umbra, deocamdata.

Va puuuup,
Marce

PS: ce e cu operatia lui Pitzi? Imi pare rau, dar nu stiu... Sper sa fie totul bine si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza gashca!
A fost iar o noapte calduroasa care m-a foit de colo-colo si nu m-a lasat dorm cum trebuie,da' cind a sunat ceasul,parca m-as mai fi balacit in asternutul ala fierbinte.....si cind ma gindesc cit mai e pina joi....
Va doresc o zi racoroasa!

Marce,tin pumnii!


BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Si noi ne-am foit toata noaptea din cauza caldurii... ce bine era la Durau, cand dormeam cu pilota pe mine! Azi e ultima mea zi de concediu pe vara asta, mai am cateva prin noiembrie. Sa vad cum ma readaptez, dupa aproape o luna de lenevit . In weekend am o invitatie la mare, nu stiu daca s-o accept sau nu, parca prea multe plimbari pe capul meu.

Sa aveti o zi mai racoroasa!

PS: Brenda, ce e joi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:


Joi cica e ultima zi de calduri,da' am tras io cu ochiu' pe "euronius" si nu scapam asa usor,ne duc astia cu fofarlicaaaaa.....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Uite ca,desi sint libera n-am somn....m-am trezit cu noaptea in cap.Ma duc la Bagheera(hai,mey,n-o mai stiti pe bagheera?).Abia astept sa vad comoara de bebe care a implinit 5 luni.Va vine sa credeti?

Alma,cum e prima zi la serviciu? Yeachhhh.....tare naspa,stiu din proprie experienta.Oricum,ai avut un concediu reusit si cred ca ti-ai mai incarcat bateriile.....

Cati a sosit ieri la Bucuresti,insa doctorul a spus ca trebuie sa mai astepte cu operatia,asa ca s-a imbarcat pt.intoarcere.Mi-a parut tare rau ca am lucrat ieri,m-am ofticat rau,ca era o ocazie buna sa-i mai vad si chiar mi-e dor de amandoi.Uuuuuf......fir-ar sa fie!.Asta da,ghinion.....

Gabi cred ca se rasfata in vacanta asta bine meritata,tare as vrea sa stiu cum ii este.....speram sa nu se intimple nimic celei mici in absenta ei.

Danim,ce fac printesele? Sint bine? V-au mai trecut caldurile?

Miha,te sun sa ne vedem musai,poate se va intimpla asta intr-un parc,ca s-o aduci si pe printesa(chiar pe amandoua,daca suporta cea mare niste taclale de "babe")

Marce,astept cu nerabdare vesti......

Va pup pe toate si sa aveti o zi buna!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Neatza :)

La 7 dimineatza erau deja 40 de grade si se mai incalzeshte...cica joi ar ploua, da' pina joi...mincam inghetzata :)
In rest...fetele sunt bine. Andrea a inceput ieri iar o serie de inot si are acelashi instructor, asa ca nu a mai facut fitze. M-a intrebat ieri de ce nu am mai dus-o, daca a speriat-o el si nu a mai vrut, da' i-am spus ca a avut minutza in gips si s-a linistit (ca el a crezut ca e vina lui).

In rest...caldura mare :)

D

Mergi la inceput