Clipe din trairile sufletelor noastre...(9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Fetelor, va pup si eu in trecere pe-aici...

Alyssa, am citit jumatate, frumos si stiu ca mai exista astfel de oameni, eu am gasit unul dintre ei, este aproape un Iubit al vantului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

'naziua

Gata, va scriu din casa MEA. De care sunt mandra maxim si in sfarsit m-am linistit din toate punctele de vedere. Sunt leftera, dar linistita
Vad ca n-ati prea activat in lipsa mea, ma asteptam sa am mai mult de citit.
Alyssa, noroc de tine ca mi-ai uns sufletul. Oare chiar exista asa ceva?

Brenda, bravo pentru stradania de a tine subiectul asta pe linia de plutire. Daca nu erai tu, il inchideau moderatorii.

Alma, ai plecat deja la mare ?

She...cum ziceai cu capitolele alea ? Inchis-deschis urmatorul "si tot asa"...

Sofia, pai din cate inteleg eu ce-a fost mai greu a trecut. De-acum fruntea sus si ai grija de tine si de pui.

Mai vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

quote:
Originally posted by KUKI

'naziua

Gata, va scriu din casa MEA. De care sunt mandra maxim si in sfarsit m-am linistit din toate punctele de vedere. Sunt leftera, dar linistita
Vad ca n-ati prea activat in lipsa mea, ma asteptam sa am mai mult de citit.
Alyssa, noroc de tine ca mi-ai uns sufletul. Oare chiar exista asa ceva?

Brenda, bravo pentru stradania de a tine subiectul asta pe linia de plutire. Daca nu erai tu, il inchideau moderatorii.

Alma, ai plecat deja la mare ?

She...cum ziceai cu capitolele alea ? Inchis-deschis urmatorul "si tot asa"...

Sofia, pai din cate inteleg eu ce-a fost mai greu a trecut. De-acum fruntea sus si ai grija de tine si de pui.

Mai vorbim

Iulia




Bravo, bafta noroc si sanatate in casa noua!!!

in ce priveste..inchis-deschis si...tot asa:)..pina ma impiedic ca si gaina proasta.(eventual o piedica ceva..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Fetelor, eu v-am facut cite o cafea irlandeza, haideti poftiti!

Azi e Ziua Canadei! Long weekend, liber pina marti...

Alma, ma bucur pentru tine ca ti-a iesit in cale un om deosebit!

Kuki... sa stapinesti noua locuinta sanatoasa, sa ai liniste, armonie, belsug si sanatate in ea!!! Vai cit ma bucur pentru tine!

Brenda... asa este, tu esti "glue" ul care tine subiectul asta citeodata!

She... si eu m-asi impiedica asa de proba... da' n-am cu cine... offfff... Am fost la doctor si mi-a spus ca trebuie sa imi gasesc om ca trebuie sa am si viata din "aia" ca de nu mi se urca hormonii la cap... Aha... I-am spus ca nu am timp nici pentru Brad Pitt daca vine...

Am facut curat smotru de dimineata pina acum, am facut pizza ca sa luam cu noi... si acum am facut o geanta mare si directia Ontario Place unde vom sta pina la ora 10 noaptea pina vedem focurile de artificii...

Va pupez ca ale mele fete se tavalesc pe jos ca vor sa iasa din casa...
Aia mea mica, "drama Queen"... plinge la misto si se tinguie... "this is the worst day of my life"- zice la patru ani jumate!....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Aaaaaaaaaa,buna dimineatza!
In sfarsit o dimineatza frumoasa,o noapte placuta in care s-a putut dormi si un chef de plimbare nebun......

Vad ca tot bate vantul pe aici.....Nu-i bai,pot vorbi si singura,insa raman profund dezamagita....
Unii dintre noi observ chiar ca posteaza pe la alte subiecte,chiar de mai multe ori pe zi,si pe acesta il ocolesc cu putere.
In fine,sintem liberi sa facem ce vrem,dar pt.mine dezamagirea e mare mereu,nu ma mai lecuiesc odata.....

Ieri am facut un sufle de parmezan,o reteta pe care o gasise Diana undeva si vreau sa va spun ca a iesit bestial,am gustat si eu.Cu ocazia asta am umblat la un borcan de castraveti pe care-l mai aveam de asta iarna si.....surpriza:erau minunati!

Na! Ca sa salivati! Ca asa meritati!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Va rog,aveti rabdare si cititi acest mare adevar:






Încerc să-mi dau seama ce simt. Încerc să dibuiesc crăpăturile din lutul fiintei mele prin care apele bogate si fertile ale tristetii de odinioară s-au pierdut într-un subteran abscons, lăsându-mi un sentiment de uscăciune dureroasă.Mă asez la masa tăcerii si împrăstii cu palma toti oamenii pe care i-am intâlnit, ca pe un pachet de cărti de joc. Nu stiu să ghicesc în cărti. Simt doar pe gura unora respirând moartea, si boala, si nefericirea. Simt în ochii altora căldura vietii, si bucuria, si dragostea. Unii sunt vrăjitori ai cuvintelor desarte, jongleri cu bile din sticlă colorată, altii sunt vrăjitori ai inimii. Apropierea unora, ca o adiere de primăvară, mă face să mă deschid spre lumină; în preajma altora mă închid instinctiv, asemeni unei flori la căderea serii, fără să doresc să mai am reflexul înfloririi odată cu prima rază de lumină. Unii irump strălucitor în viata mea si se sting fulgerător, ca un foc de artificii într-o singură noapte; altii, aidoma licuricilor, îmi rămân luminite de veghe pe tot parcursul vietii . Nu pot alege întotdeauna si la timp oamenii care sunt în viata mea, nu stiu ce mecanisme interne ne intersectează drumurile, nu pot schimba mersul lucrurilor dintr-o dată. Pot doar să fiu atentă cine sunt eu. Ce devin eu în relatie cu ei. Ce vreau să las în urma mea. Pe cine pun mai presus decât mine. Inevitabil, într-o bună zi toti vom pleca din viata tuturor. Pe unii ni-i vom aduce aminte cu drag, pe altii îi vom uita imediat. Mai important mi se pare însă să ne amintim fără regrete despre felul în care ne-am purtat cu fiecare.

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

quote:
Originally posted by brendamitran

Mai important mi se pare însă să ne amintim fără regrete despre felul în care ne-am purtat cu fiecare



mai important mi se pare ca daca regretam felul in care ne-am purtat cu cineva, sa incercam sa reparam ce se poate repara, in sensul ca ne putem cere iertare, limpezi lucrurile, ca mai apoi sa mergem mai departe fara regrete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Apar si eu mai tarzior, asa, numai bine cat sa pregatesc cafeaua de dupa-amiaza.
Tot stau in cumpana, sa mai beau, sa nu mai beau...as bea daca as avea cu cine sa o descant.

Maine incep serviciul, obosita gata, bineinteles ca nici n-am simtit ca am avut concediu.
M-au sunat colegii saptamana trecuta sa ma intrebe cum sa faca graficul pe luna iulie si nervoasa cum eram ca nu mai termin cu mutatul le-am zis ca nu vreau concediu, nu vreau libere, nu vreau nimic. Bineinteles ca acum imi pare rau si nu stiu daca mai pot s-o dreg.
Oricum n-am bani de concediu, dar macar 2-3 zile sa stau putin linistita tot mi-ar fi trebuit.

Azi am vazut o ciocanitoare in teiul din fata bucatariei. Am alergat sa iau camera sa ii fac o poza si in agitatia mea am speriat-o si a zburat. De atunci o tot pandesc, poate mai vine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Tot gandindu-ma eu de unde fac rost de un "iubit al vantului" mi-am amintit de o chestie pe care am primit-o candva pe mail, de la un nemernic, of course. Totusi un sambure de adevar are chestia asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

quote:
Originally posted by KUKI

Tot gandindu-ma eu de unde fac rost de un "iubit al vantului" mi-am amintit de o chestie pe care am primit-o candva pe mail, de la un nemernic, of course. Totusi un sambure de adevar are chestia asta

Iulia





Ha! ha! haaa!... chiar la asta ma gindeam si eu... poza asta am primit-o si eu acum citeva zile
Ei lasa, sa fiu eu schelete in asteptare decit cea care eram inainte cu nervii in pionieze mereu si sleita de puteri si de viata.

Si am mai primit un banc-gluma in engleza pe care vi-l spun si eu din amintire:

O tipa, mergea pe plaja admirind apusul de soare, cind se impiedica de o o lampa veche. O ia, se uita nedumerita la ea si incearca sa o curete de nisip... Pufff... iese un genie din ea, obosit si morocanos.
-Ce poruncesti stapina?
-Oh... tu esti genie care indeplineste trei dornte?
-Nu, eu sint ala care indeplineste numai o dorinta si fii intelegatoare cu mine ca am stat inchis in lampa mii de ani si sint cam intepenit.
-Aha... o dorinta numai... si se gindeste sa o foloseasca pentru binele omenirii... Stii ce vreau?... vreau pae in Middle East! Vreau ca arabii sa se iubeasca cu evreii si crestinii si sa traiasca fericiti in armonie, sa nu mai fie razboaie!... Uite, vezi harta asta?... sa fie pace aici mereu de acum incolo!
-Pai stapina, am spus sa fii ingaduitoare ca sint cam intepenit... Este prea grea porunca asta pentru mine!
-Of, ai dreptate, este greu sa aduci pace intr-o regiune care nu a stiut decit razboaie...Ia sa vad... Pai asi vrea si eu sa imi gasesc un barbat ca sint singura de mult timp... Un barbat care sa fie intelegator si tandru, care sa ma ajute cu treburile casei, care sa fie romantic si sensibil sufleteste , sa aiba o munca decenta, caruia sa ii placa sa faca mincare si care sa imi faca un masaj la picioare cind vin obosita de la munca...
-Stapina!!!... Ia mai da harta aia un pic sa ma uit la ea!...

Mergi la inceput