Clipe din trairile sufletelor noastre...(9)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ai si venin in acul ala, sau intepi doar de placere ?

Editez ca nu inteleg cum faci concret ? Dai o cautare pe postarile mele sa vezi unde fac cafeaua prima data, sau cum? Ca sa nu-mi zici ca ti-a sarit in ochi, asa... fara sa vrei, ca nu te cred.
Si macar daca ai fi tras concluzia corecta din treaba asta. Dar daca nu o poti trage singura ti-o spun eu pe sleau ca sa nu existe dubii: "fac cafeaua" acolo unde ma simt bine, libera, neintepata, neurmarita si ne-trasa de urechi.

Si cu asta, neelegant, recunosc, am spus TOT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Explicatia e simpla draga mea: dimineatza,cind imi beau cafeaua,bantui pe DC,si iau la rind toaaaaate forumurile.Intru pe la diverse subiecte.Ca-mi place sa citesc,sper sa nu fie ceva nefiresc in asta.....Evident ca,intrind pe un subiect la care domnia a ta a postat,iti vad si postarea,ca pna una,alta,nu s-a inventat ceva cu care sa-ti faci invizibile postarile pt.anumite persoane(ohhh.....ce pacat!).


"Ca sa nu-mi zici ca ti-a sarit in ochi, asa... fara sa vrei, ca nu te cred." E in firea ta sa nu crezi nimic,de ce ai crede tocmai ce-ti spun eu?

"Si macar daca ai fi tras concluzia corecta din treaba asta. Dar daca nu o poti trage singura ti-o spun eu pe sleau ca sa nu existe dubii".....pai postarea ta de mai devreme suna altfel:"spre rusinea mea....bla...bla".....Nu te cam contrazici singura?

"...acolo unde ma simt bine, libera, neintepata, neurmarita si ne-trasa de urechi."....Sincer? Mi-e greu sa cred ca te vei simti in vreun loc asa.....Poate dupa ce scapi de anumite chestii care nu-ti dau pace si nu-ti dau voie sa fii asa cum vrea sa arate masca pe care o porti.

Si cu asta,ELEGANT,ca altfel cine stie ce ar fi iesit,am spus APROAPE TOT.

"


BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Alma,nu te vaz pe mess.....am vb cu She,ramane pt.maine seara.
Daca ai tu messul lui Miha,anunt-o si pe ea.
Ne auzim la telefon maine.

Diana e cu febra in continuare,sper sa scape pina maine seara,ca trebuie sa se duca la ziua unei prietene si a zis ca ea se duce moarta-coapta,chiar si cu febra.Deocamdata fac eu nopti albe si sper s-o pun pe picioare.Am trecut,evident,la antibiotic.

Ahhhhhhhh....She era la mare,se auzeau valurile.Cati e la mare.....abia astept sa vina sfarsitul lui august,s-o mai vad si eu citeva zile pe anul asta.....cred ca as fi in stare sa ma mut acolo....poate ma reorientez catre un constantean

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Time-out, berbecutelor!

Am numarul Mihaelei, o vom anunta cand si unde, eu voi fi in jurul pranzului in Bucuresti, poate ne mai auzim in seara asta.
Sincera sa fiu, eu m-am cam plictisit la mare, nu stiu daca as mai merge, poate doar in grup.
Sanatate multa Dianei! Pacatos mare antibioticul asta, dar daca-i musai... n-ai incotro!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

berbecutze:)))) Mi-a placut:)
Sanatate Dianei! E mai bine?
Si noi suntem pe Augmentin, Lili a incasat o infectie urinara:(((


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Apropo de cearta, azi ne-am certat cu omu' din nou, i-am spus ca vreau sa divortez, si in afara de faptul ca nu ma crede si nu ma ia in serios, mi-a reprosat ca el are acum probleme si vreau sa-i creez si eu in plus. Numai la el se gandeste... n-am ce face:(((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gabi,pai lasa-l sa se convinga cind i-o veni citatia.....
Sa-l vezi atunci ce furii o sa-l apuce.......

Alma,maine pe la 2-3 sint acasa,vorbim atunci.Oricum,ne vedem mai pe seara.

Noapte buna,plec la nani,ca maine suna ceasul!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Buna. Am intrat sa va salut. Nu prea mai am timp de nimic, alerg in toate partile... Sper ca sunteti bine toate. Sau toti.:))
Daca va mai intalniti prin Bucuresti, lasati-mi si mie mesaj pe ym sau dati-mi un beep.:D:D Nu am mai intrat pe forum demult. Acum o sa citesc ultimul capitol.
Si concediu placut. Sau vara frumoasa.:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ioana,pai uite chiar aseara s-a produs o intilnire de gradul 3....dar daca tu n-ai mai dat nici un semn,sincer,nu m-am gindit si la varianta asta.Dar,pe viitor,fii sigura ca te cautam.

Nu stiu cu cine sa incep,ca.....mi-ati placut toate in egala masura....

She,esti nemaipomenita! Mi-ar place sa am dezinvoltura si spontaneitatea ta.Imi place ca esti genul care nu se impiedica de nimicuri,si,mai ales,imi place ca razi tot timpul.(Ai grija de Costel,mi-a placut tipul!)

Miha,esti o dulce! Da-mi si mie un pic din optimismul tau,ca tare mi-ar prinde bine.Felicitarile mele pt.felul cum stii sa tratezi incercarile vietii.O sa vin sa-mi dai lectii.Mi-ai placut mult de tot.

De Alma m-am "indragostit" a doua oara.Vesnic calma,senina si gata tot timpul sa spuna o vorba buna.Bravo Alma!

Uite ca mai exista si oameni cu care sa te poti simti bine de la prima intilnire,e mare lucru!Eu,una,m-am simtit minunat si mai vreau.

Va pup pe toate si data viitoare,sper sa fie gasca mai mare.Danim,ce zici? She a reusit,tu? Te bagi?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Iata-ma si-acasa! Am ajuns cu intarziere, a fost o ambuscada pe sosea din cauza unui accident. Am ajuns insa... si e bine.

M-am simtit foarte bine aseara, mi-a placut compania. Ioana, imi pare rau ca n-ai citit mai devreme ce se petrece, ai fi fost si tu cu noi.

Brenda, parca te cunosc de cand lumea, avem o afinitate una pentru alta, ca altfel nu se explica. Esti asa cum te stiam de la munte, stapana pe tine si prietenoasa, nu faci nici un efort pentru a te face placuta, asta vine de la sine.

Miha, m-a frapat amestecul de femeie-copil, mi-ai placut la prima vedere . Esti o persoana deschisa, finuta, cu o mare capacitate de a trece peste probleme, de orice natura ar fi ele. Nu ne dai o veste buna? Cum a mers astazi?

Despre She, ce sa spun? Esti vesela, tonica, il ai pe "vino-ncoa". Nu mi-a venit sa cred cand am aflat ce copii mari ai, arati foarte bine, emani optimism si buna-dispozitie.

Va pup pe toate, forumul nostru face minuni. Cel putin eu am avut ocazia sa cunosc oameni deosebiti, in prezenta carora m-am simtit bine si pe care sper sa-i reintalnesc, nu se poate altfel!

Mergi la inceput