vaccin in tp sarcinii??????

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

BUNE FETELOR EU SUNT NOUA PE ACEST FORUM SUNT INSARCINATA IN 20 DE SAPTAMANI SI LUNI SUNT PROGRAMATA PT VACCIN NU STIU CE FEL DE VACCIN CA NU MI-AU SPUS NU STIU CE SA FAC SA ACCEPT SAU NU VOI CE SPUNETI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

Buna dimineata fetelor !Vad ca nu-mi raspunde nimeni aici am trecut la burticile de martie-aprilie .Va multumesc oricum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by lauramar

BUNE FETELOR EU SUNT NOUA PE ACEST FORUM SUNT INSARCINATA IN 20 DE SAPTAMANI SI LUNI SUNT PROGRAMATA PT VACCIN NU STIU CE FEL DE VACCIN CA NU MI-AU SPUS NU STIU CE SA FAC SA ACCEPT SAU NU VOI CE SPUNETI?



Laura, tu esti in Portugalia din cate observ...cel mai bine ar fi sa-i intrebi ce fel de vaccin vor sa-ti administreze??? Antigripal, antitetanos??? Eu iti pot spune ca nu am facut niciun fel de vaccin...e practica veche cu antitetanosul...sa nu cumva sa te infectezi in timpul nasterii (da imunitate 10 ani)...nu mi l-a prescris nici gine, nici medicul de familie si niciuna dintre prietenele mele nu l-a facut...dar nici rau nu iti face daca-l iei...despre antigripal...nu stiu ce sa-ti spun...eu una NU i-as lasa sa mi-l administreze...Sarcina usoara in continuare!!!

Oana 36+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

In Suedia se prefera sa nu ne faca vaccin pe timpul sarcinii.Cind te duci la vaccinare mereu te intreaba daca esti gravida.
Antigripal se administeaza gratuit numai la grupele de risc,de exemplu gravidelor cu diabet si alte boli cronice.
In orice caz vacinurile la gravide nu se dau decit cu virusi innactivi din cite stiu.

Mariana 26+
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

Mersi fetelor de raspunsdar deja am facut vaccinul astazi.Este vorba despre vaccinul antitetanos care e pt. a proteja copilul pana acesta va avea 2 luni.Am intrebat inainte si medicul de familie si pe cel ginecolog si a spus ca e ok nu-i face rau la bebe ci e pt. a-l proteja aici acest vaccin se face la toate gravidutele si pana acum a fost totul ok deci m-au lamurit ca nu e nimic rau in a face acest vacccin!Eu l-am facut acuma voi stiti fiecare ce o sa faceti.Bafta si sarcina usoara la toate in continuare

Mergi la inceput