Mamici de sept-oct 2006 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Inni mi-a zis medicul de reactiile care o sa le aiba organismul la aceste pastile...eu iau cate o jumate de pastila la 6 ore....
Prima oara a vrut sa ma interneze dar la noi in spitalele iesene e jale...stau gravidele cate 2 in pat deci imagineaza'ti ca am preferat sa iau pastilutele acasa cu conditia ca in caz de mie rau sau am in continuare contractii sa merg la spital sa ma bage pe perfuzii...si alte minuni d'ale lor..
Acum eu ma rog sa treaca cu astea si sa fie bine....oricum a zis ca am venit din timp (mie cele 2 zile care le-am suportat cu dureri mi s-au parut o vesnicie) si ca avem toate sansele sa amanam nasterea.
Ma intrebat medicu daca l-am facut in viteza pe bebe...ca e prea grabit sa iasa afara....
In rest a'si manca o tarta cu visine si sper sa il "prostesc" pe domnu sotz diseara sa faca...
Sincer ma simt mai linistita ca am mers la spital..macar acum stiu ce am si nu ma mai intreb continuu oare de la ce ma doare...
aa...Inni esti o scumpa in poze dar cu tortul mi-ai facut pofta de la ora 5...

Pupici

24+ Sebastian


poze
Vine barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Lexi am vazut pozele cu lucrurile lui bb...si cel mai mult mi-a placut paturica aia cu Winnie the Pooh!Superba!Sa le folositi sanatosi!

Mexxa bine ca nu e mai rau(vorba lui Inni vesti rele erau dc era colul deschis....sau alte cele)!Ai maaaaaaare grija de tine !

Ramomar, Itzy-bitzy si eu plang dupa mare anul asta....dar sincer nu m-as incumeta la un drum asa lung in august cand mai am o luna pana nasc....asa ca il amanam pe anul viitor...

Itzy-bitzy unde ai vazut-o pe noua burtica?Ca eu o tot caut si nu o vad...!

Pupici!






Ioana(27+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Mirabelac bun venit in trupa noastra de burtici!Imi pare rau ca ai atatea probleme cu sarcina.,...dar sper sa fie bine in final si sa aveti un baietel sanatos!DPN-ul e 26 sept cum am calculat eu??

Beatricemc test de glicemie provocata nu ti-ai facut?Tu cum te mai simti in rest?

Ma duc si eu sa vad dc a adormit goanga si cobor pana jos sa-mi cumpar ce am nevoie ca e musai sa fac ceva dulce azi!

Pupici!


Ioana(27+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

mexxa ai multa grija de tine, stai cuminte, ia tratamentul si sa dea D-zeu sa fie totul bine.

Ignatica

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Mexxa, bine ca ai rezolvat problema, o sa fie bine cu gynipralul, eu il iau de la inceputul sarcinii si e adevarat ca poate da palpitatii pana se adapteaza organismul; la mine e deja apa de ploaie nu mai am nimic de la el

Martha 29 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Inni pentru reteta, abia astept sa am timp sa o fac si eu. Cum stai cu defrisarea? ...doamne ce simpatica esti
Lexi foarte frumoase hainutele pentru bebe, sa le poarte sanatos bebe mic! Mie cel mai mult imi plac ghetutele rosii
Pana la urma ai aflat daca e baietel sau fetita?
cri, itzy-bitzy si pufymic si pe voi pentru sustinere. Las ca poate mergem la anu toate... Deja ma simt mai bine, iar sotul a si "platit" un pic pentru ca nu poate veni la mare. A mers sa-mi cumpere aspiratorul mult visat (unul mic, performant, cyclone, fara sac, etc), caci deh, mofturi de gravida, cel de acasa nu mai e bun..

26

POZE
mai avem un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danip spune:

Mexxa, multa sanatate, cu tratament si cu ajutorul lui Dumnezeu o sa ajungi la termen sau cat mai aproape de el.
Raluca, felicitari pentru fetita si sa fiti sanatoase.

Dani22+Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danip spune:

Mexxa, multa sanatate, cu tratament si cu ajutorul lui Dumnezeu o sa ajungi la termen sau cat mai aproape de el.
Raluca, felicitari pentru fetita si sa fiti sanatoase.

Dani23+Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

anangel_lexiUnde este pus likul cu hainute ? ca nu-l gasesc este pe mail cumva ?


Si eu pling anul asta ca nu pot sa ma balacesc nici macar la un strand sau vreo piscina ca mi-e frica sa nu ma trezesc cu ceva luat de pe acolo

Mexxa curaj , daca ti-a dat tratament e de bine. Sanatate multa si spune-i lu bb sa fie cumintesi sa o asculte pe mami.


Monica 29 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

burtici,

Ralucutza, felicitari pentru vestile bune cu care ai venit de la dr. Va doresc sa aveti o bebelina sanatoasa!!!

Mexxa, imi pare rau ca ai probleme. Bine ca ai fost la medic. Acum trebuie sa urmezi tratamentul si se va amana si data nasterii. Verisoara mea a avut contractii pe tot parcursul sarcinii si a fost internata de f multe ori dar a nascut o fetita minunata, aproape la terman pe care noi am botezat-o. In iulie face 4 ani. Deci...bafta!!!

Hazul, mi-a placut f mult povestea ta. Sa ai o sarcina usoara si o bebelina sanatoasa, iar Lucar e un dragut. Ma bucur mult ca a avut norocul sa-l adopte o persoana cu asa un suflet bun ca tine.

Mirabelac, bine ai venit in gashca de burtici si iti doresc sa ajungi cat mai aproape de termen. Bafta!!!

Inni, frumoase poze, dar mai frumosi sunteti voi. Sa fiti fericiti si sa va iubiti pana la adanci batranetzi. Mai esti printre noi sau te-a dat gata durerea???

Noi am fost azi la control. Tensiunea e buna 12/7, colul inchis. Mi-a luat secretie pt ca de cateva zile mi-a reaparut candidoza. Rezultatul iese sapt viitoare. Atunci voi face si eco si imi va recolta si sange si voi repeta sumarul de urina si urocultura.
Bebe se intoarce de pe o parte pe alta, in asa fel incat de fiecare data cand misca il simt in alta parte.

putzuruca 25+ cu ?
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20061002/dt/7/k/e5fe/preg.png
http://photos.yahoo.com/roxpanait

Mergi la inceput