pregnyl

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

tzontzonel,
eu am facut stimulare cu clostilbegyt (clomifen) si nu am avut absolut nici o reactie adversa. Atat in timpul tratamentului cat si dupa m-am simtit foarte bine. Dar depinde de fiecare organism... Dar ai facut analizele hormonale? Poate iti ajunge sa faci deocamdata numai monitorizare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

ups ....am uitat sa mentionez totusi ca un efect negativ a stimularii cu clostilbegyt este endometru subtire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

da petit_ange, asa e, endo nu mai creste atat cat trebuie, e una din reactiile stiute la stimularea cu clomifen.

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

si la ovamit la fel; trebuie musai asociat cu estrofem ca sa creasca cat de cat endometrul
eu aveam fara stimulare endom. de 8 mm in zi 10 iar cu stimulare de 6.5mm in zi 13 !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

Buna sunt noua pe forum.Ma bucur ca pot discuta cu voi.Am si eu de luat Pregnyl si Clostylbegit pt.stimulare.Ma cam tem de o posibila extrauterina,de fapt o a doua.Am avut 3 avorturi spontane si cea de-a 4a a fost o ectopica tubara in urma careia am pierdut o trompa.Ooperatie de fibrom.Am trecut greu prin toate m-am hotarat dupa 2 ani sa mai incerc desi ma incearca multe griji si temeri.Daca vreuna dintre voi are o singura trompa si a reusit o anumita performanta va rog spuneti-mi si mie cum.Am luat si Puregon,Pregnyl si Duphaston dar din pacate am ovulat pe ov.unde nu am trompa.Sunt foarte stresata,dar incerc sa fiu si optimista,pt.ca imi doresc enorm de mult un .Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

Buna fetelor ati uitat sa mai intrati astept o parere sau mai multe daca se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Scumpa de tine......
Eu ti-am citit postarea dar nu prea pot sa te ajut caci nu am probleme pe parte asta... Insa din cate am mai citit si eu este posibil....dar mai greu... Din cate imi amintesc Tabitha reusise cu IAD insa din nefericire a fost extrauterina( trompa este salvata insa). Din pacate ea nu a mai intrat pe forum( sau poate doar ne citeste din umbra).
Ideea e ca se poate! Poate vor intra fete care sa ne impartaseasca experiente similare cu ale tale!
Te rog eu...ramai optimista si sa vezi ca bebele va veni!
Nu-ti pierde speranta!
Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

draga mea Dany iti multumesc pt.sustinere,exact de asta ma tem cel mai mult(extrauterina).Ma tem ca am mai trecut prin asa ceva.Eu sunt putin pesimista din firea mea,dar sper sa reusesc intr-un final.Multi pupici sper sa mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzirica30 spune:

Ce bine ca a aparut pe pag.1 subiectul cu Pregnylul!!
Cred ca luna asta am facut o prostioara!
Am avut stimulare cu clomiphene citrat in z 5-9 cite o pastiluta.In z 10 monitorizare,valori asa si-asa.Monitorizare in z12,z14,z15.In z14,dupa marimea foliculilor,medicul imi recomanda CSD.In z 15,dupa echo constata ca a avut loc ovulatia,timing bun de CSD....Dar,la echo,eu am vazut pe ovarul stg.un folicul babanoi,de care dr.nu mi-a zis nimic.Am insistat,daca am ovulat sau nu,m-a incredintat ca DA.
Eu,Toma necredinciosu'm-am dus acasa si mi-am facut un PREGNYL de 5000 in ideea de ase sparge si ce vazusem eu la echo?
Stau si ma intreb:daca l-am facut la 24 h dupa ov,o avea vreun efect advers?S-or fi spart si restul foliculasilor?
Cert e ca la 2 zile dupa inj.ma doare burtika si ma dor ovarele continuu.Azi sunt z 21 si nu stiu ce sa cred.
Voi ce parere aveti?
Va pup si noapte buna!


http://new.photos.yahoo.com/teodoraiuliana/albums/]POZELEMELE[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

avem doua subiecte cu teme asemanatoare, il voi inchide pe acesta, va rog sa continuati discutia la subiectul de mai jos. multumesc

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77040

Mergi la inceput