Altfel de copilarie_Imagini socante

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

quote:
Originally posted by adrianangi

Daca ai fi in locul lui Dumnezeu si ai vedea aceste imagini, ce-ai face?

"Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau




Adriana, multumesc! Am castigat 4 amandine pariind ca apari in 30 de minute. Ai venit in 15!



*segmentation fault*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

quote:
Originally posted by xenocid

quote:
Originally posted by adrianangi

Daca ai fi in locul lui Dumnezeu si ai vedea aceste imagini, ce-ai face?





Adriana, multumesc! Am castigat 4 amandine pariind ca apari in 30 de minute. Ai venit in 15!



*segmentation fault*



Si le maninci singur?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Acum ca vad ca desi ma citesti nu ma mai ignori eu zic ca le putem face 50 - 50!

*segmentation fault*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

quote:
Originally posted by xenocid

Acum ca vad ca desi ma citesti nu ma mai ignori eu zic ca le putem face 50 - 50!

*segmentation fault*



Donez partea mea de 50(la suta?)unui copil cersetor. Ai pus pariu si pe faza asta, nu?
Iti scriu pe PM, sa-ti povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

quote:
Originally posted by xenocid

[quote]Originally posted by adrianangi

Daca ai fi in locul lui Dumnezeu si ai vedea aceste imagini, ce-ai face?

"Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau




Adrianangi eu ma indoiesc puternic de existenta D-zeu cand vad fotografii reale cu copii dintr-o zona de razboi.
Iar daca razboiul se poarta si cu conotatii religioase... cu atat mai mult.
In topul negru raman soldatii copii din Sierra Leone. aprox 10.000 de soldati care au comis atrocitati, mutilari... acei soldati erau copii... cu sufletul mutilat de adulti.N-au fost condamnati, se incearca si acum la cinci ani dupa terminarea conflictelor reintegrarea lor psihologica. Putine reusite... foarte putine.
Statisticile vorbeau la aceea epoca de aprox 300.000 de copii soldati in diversele conflicte ale lumii.... Cati or fi acum, dupa Golf....



ei bi, the Extra-Bramburici, si ceata de pitigoi (22.07.2003),(19.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

quote:
Originally posted by AB


Adrianangi eu ma indoiesc puternic de existenta D-zeu cand vad fotografii reale cu copii dintr-o zona de razboi.




Eh, Aburel dezeu nu numai ca e indiferent la suferintele astea, dar s'a mai si delectat ucigand 3.000.000 de copii in Egipt conform spuselor sale.


*segmentation fault*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

SOCANT....NU AM CUVINTE.....OARE CAT MAI TREBUIE SA SUFERE CEI NEVINOVATI CA INTERESELE "PUTERII"SA FIE REZOLVATE??????MI-E GROAZA DE RAZBOAIE SI DE ASTFEL DE NENOROCIRII.......DUMNEZEU SA II ALINE PE BIETII COPILASII SI BIETELE SUFLETE ALE OAMENILOR DIN ZONA AIA.

Oana,Nae si Danny(17 10 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

quote:
Originally posted by sirod

Nadina, si eu si tu... stim 'cum' ... dar sintem convinse ca e utopie!Nu putem skimba nimic...m-am uitat cit de relaxati sint unii...pustile alea sint jucariile lor...nu-mi ramane decat speranta ca cei care trebuie sa se trezeasca, la un moment dat o vor face!

DORIS cu doua minuni


Sirod, vroiam sa spun ca nu stiu ce as putea face eu, inafara de a plange si a ma ruga pentru bietii copilasi.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

quote:
Originally posted by AB[/i

Adrianangi eu ma indoiesc puternic de existenta D-zeu cand vad fotografii reale cu copii dintr-o zona de razboi.





Mie mi se intampla exact pe dos, cand vad asemenea grozavii ma intaresc in convingerea ca exista Dumnezeu. Si ca noi suntem tare tare departe de cunoasterea Lui, asa cum este de fapt. Si ca incercam sa-l bagam in tiparele noastre, omenesti.
Mai zicea xeno recent la un topic religios ca locul unor astfel de topicuri ar fi mai curand la psihiatrie, mi s-a parut de mult bun simt ce a zis, e o chestiune pe care am remarcat-o si eu adesea, ca oamenii cu adevarat religiosi pot fi incadrati la sectiunea asta fiindca nu pot concepe ca lumea asta, viata asta, are un sens, in afara lui Dumnezeu.
E atata absurditate in jur, atata haos, incat personal cred ca as lua-o razna daca nu as crede ca toate astea au un scop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

fdoina eu nu cred ca exista vreun scop in care sa tortureze atatia copii nevinovati.
Necrezand asta, voi impiedica pe orice sa-mi suceasca capatana si sa ma convinga sa ucid si eu in numele unui D-zeu sau vreunei cauze. Ca pustanii din Sierra Leone nici macar nu se incurcau cu D-zeu... doar cu diamante.




ei bi, the Extra-Bramburici, si ceata de pitigoi (22.07.2003),(19.06.2005)

Mergi la inceput