Bebelusi de sept-oct 2005 (125)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

hai sa va spun ca maine implinim si noi un an de la casatorie.

trebuie sa fac ceva deosebit dar nu stiu ce

Irina si Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Innaa, razi de mine??? Halal premiu....
Hai, ca ma apuc si eu de saptamana viitoare de regimul tau, ca zici ca-i cu amandine, nu?. Felicitari pentru acte !
Ioana, si eu votez pentru piticodrom...
Diplodocus, ma intrebai de apa, Fabiano bea cam 250-300 ml pe zi, mie mi se pare mult. Am biberoane cu apa peste tot, sa nu-l privez pe prunc de placerea-i suprema. Cand incepe sa dea nervos din manutze, e clar, vrea sa bea. Si asta se intampla cam la fiecare ora, si cu greu ii smulg tetina din gura. Chestia asta o face de vreo 3 luni, inainte nu vroia nici un strop de apa. Bineinteles, si schimbatul pampersilor e pe masura...nici cand avea doua saptamani nu schimbam asa de multi pampersi pe zi.

Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Revin si eu cu in mesaj in drumul spre mesajul "250", desi mai am destul pina acolo visez si eu....

Cristina (cge) multumim de aprecieri, Alberto e cretulin (ca taica-su) si mai nou e si un mare fan muzica romanesca. Ii pune maica-mea muzica romanesca (veche) si sa vezi ce dansuri face....Printre altele face si mai multi pasi singurel acum, se urca si se da jos singurel din swing, isi da drumul singur la muzica de la swing, ce mai, e mare nazdravan.
Salutari pentru Victor si Ancuta de la Alberto!


Inaa m-ai intrebat daca dau la blender pepenele, nu, nici vorba Alberto maninca cu cei 8 dinti din dotare singurel bucatele de fructe si prefer sa ii dau asa fructele ca e foarte bine pentru dezvoltarea muschilor faciali, zice-se. Oricum el maninca de pe la vreo 6 luni si biscuiti pt. bebe singurel si nu am avut niciodata probleme cu aceasta asa ca e obisnuit.

Cind vad subiecte despre cure de slabire ma apuca frigurile desi aici e cald si azi .....efectiv nu mai am vointa de dinainte cind dupa o cura de 6 luni slabeam 8-9 kg...eheee ce vremuri....


Salutari si o zi buna in continuare,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

cristina cge, razi tu razi, da Mariei chiar i s-au incretit cele 2 fire de par de pe ceafa; si nici n-are rezonuri genetice asa ca la voi..deci fii atenta ca o sa te ia prin surprindere Ancutza

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Diplodocus se pare ca Lucii astia ai nostri au ceva cu acul de la cantar si il tot dau spre dreapta Chiar cate kg are Luca al tau? si spune-mi neaparat de unde ai luat costumul ala de tigru ca m-am lesinat.

Kidule si eu sunt de aceeasi parare vis-a-vis de attachement parenting. Copiii trebuie crescuti cu foarte, foarte, foarte multa dragoste, iar instinctul matern "rules". Doar noi stim ce este cel mai bine pentru copilul nostru.

Ioana Piticodrom sa fie!

Carmi si eu am o olita din aia cu voce de broasca gripata si subnutrita si m-am speriat eu de ea, ce sa mai zic de infant

Innaa felicitari pentru anisor. Maine sarbatoriti nunta de hartie...parca asa se zice la un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Irina Noeliei, noroc ca nu am dulap pe colt, ca era mai greu de luat de miner. Multi ani fericiti impreuna!

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

A si sa nu uit, imi place mult si mie "piticodromul" Ioana asa ca go for it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Simo, e de la ´Fisher Price´?


Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Innaa la multi ani fericiti alaturi de sot si Noelia!
Nu se ineaca cu biscuitii, sunt speciali adika nu se sfarama (cel putin asa scrie pe cutie) al meu ii baleste si ii inmoaie si ei se fak firmituri mici .....pe cutie scrie ca sunt pt bb cu dinti, ei al meu nu are dimti da are niste gingii strasnice.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Carmi draga mea, habar n-am de unde e cumparata...ca e primita cadou si chiar si daruitorul s-a oripilat cand a auzit ce sunete scoate si a zis sa nu punem vreodata copilul pe ea ca il stresam pe veci

Mergi la inceput