All about Constanta (77)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Hi-hi, Sanzi, si noi am fost in iarna pana la Budapesta cu un "microbus" zburator de asta cum zici tu, un Boeing de 52 de locuri!Si eu cand l-am vazut mi s-au inmuiat genunchii...aveam nevoie de David atunci
Ema, nu stiu ce sa zic, nu ma pricep, asa e in reteta, luata cu bani, btw, ca plafonul s-a dus...

_
IUBESC VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare si de la noi!
pentru copii frumosi, fotogenici si pentru cei care au avut problemutze cu sanatatea .
Cornelia rabdare si tutun cum spunea si Gabi.

Noi avem ceva vesti "nasoale": Alex a facut reactie alergica la Zinat (i s-au umflat pleoapele ochilor si se invenetea in locurile unde se lovea)si urocultura a iesit pozitiva, in concluzie suntem pe alt antibiotic . Maine mergem sa i se faca si un echo abdominal la un cabinet de pe str. Bogdan voda. Starea ei generala este buna, nu mai face febra, este vioaie, se joaca de nici nu ai spune ca are ceva.

O seara super si multa sanatate!

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna seara !

Am cam lipsit, e drept .

Mada ,sanatate Sofiei .

Sanatate tuturor piticilor si mamicilor !

La multi ani tuturor sarbatoritilor ( chiar daca cu intarziere) .

Eu am avut 5 zile de concediu ,am profitat si am fugit pana in Transfagarasan ,Vidraru ,Sibiu ,Curtea de Arges .
Am vizitat Manastirea Brancoveanu - Sambata de Sus ,de care am ramas profund impresionata .Este de vis!
Pana in Septembrie cand iar voi fii in concediu ...munca si iar munca!

In rest nici o noutate ,ma bucur ca am terminat ,in sfarsit ,sesiunea ,alergatura si munca toata ziua .

Va pup si va doresc o seara buna!

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Multumim de urarile de sanatate. Si Sofia este vioaie, Camelia, nu ai zice ca are ceva, mananca, totul este ok cu exceptia tusei. Nici febra nu a facut, asa ca stau eu si ma gandesc, oare chiar o fi bronsita, ca mie denumirea asta imi suna cam grav, dar la ea nu pare nimic sa fie asa...ma bucur ca a luat siropelele(4 la numar) fara sa comenteze. Copil cuminte ce are mama!

Alina, noi mergem in concediu langa Sambata, la Breaza de Fagaras. Stiu manastirea, dar nu am vizitat-o. In schimb mama a fost acolo acum vreo 3-4 ani si, tot asa ca si tine, spunea ca a fost profund impresionata...asa ca anul acesta cred ca merg si eu sa o vad. ce mai faceti voi in rest? Cand ne vedem?

Poze noi cu Sofi (fara mine tunsurici, nu am aparatul acasa): http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551904028&security=LCRpeR

_
IUBESC VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Multa sanatate Alexandra si Sofia!

Cu frica lui Stefan, lucrurile stau rau si in cazul asta nu ignoratul cred ca e solutia, ca nu e vorba de o teama pur si simplu, putin plans si atat. Am avut o noapte f. rea, in care Stefan a urlat, s-a agatat de mine, tremura, nu vroia sa se uite la nimic in jurul sau si cauta ajutor la mine. Poate nu interpretez eu bine lucrurile si a fost vorba de durere de dinti, dar plansetul era sfasietor si avea privirea asa de bine cunoscuta de la Maria. Nu vreau sa insist, sper sa ii treaca repede, dar acum sunt putin depasita.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza!
Cornelia, Stefan are alta camera sau e in aceeasi ca Maria? de trezeste din somn sau nu poate adormi? ma gandesc ca tot dintii is de vina...si tu fiind speriata de patania cu Maria ai inca reminiscente ale acelei perioade. mai lasa sa treaca cateva zile....si incearca sa nu iei lucrurile in tragic. pupici!
Camelia sanatate multa Alexandrei. ce urata patanie cu zinnat-ul. bine ca nu a fost mai rau.
Mada uff si voi? dincolo mi-ai scris bronsiolita...e asta sau bronsita? nu e ff grav..daca isi ia tratamentul eu zic ca se va face bine repede gimnasta! vazut pozele....te trag de ureki ca tu nu esti! io tot astept pozele cu freza.
Gabi vazut pozele cu printesa.....simpatica faza cu condurul cenusaresei!
pupici tuturor si o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna dimineatza!

Intr-adevar Mada ,este de vis Manastirea si merita vizitata.
Eu am cumparat si foarte multe icoane sfintite de acolo .

Si eu vreau sa ne vedem ,dar saptamana asta alerg pe la doctori .
De vreo 3 saptamani am tot avut niste dureri in dreptul inimii .
Am fost la doctor ,am facut o electrocardiograma ,este ok inima ,insa medicului nu-i placeau bataile inimii si m-a trimis la un echo .
Mi-a spus ca banuie niste vegetatii pe valve ...ceva de genul acesta , dar nu se poate pronunta pana nu vede rezultatul de la echo.
Si daca intr-adevar am acele vegetaii am incurcat-o , ma asteapta o perioada foarte mare de timp cate un moldamin / saptamana.
Aceste vegetati ,cica ,se fac in urma unor tratamente cu antibiotice ,stres ,oboseala.

Dar saptamana viitoare sunt libera si programam o intalnire

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Neata si de la noi!!!

Cornelia, copiii cred ca mai trec prin perioade in care nu poti sa ii intelegi (fie ca plang, fie ca se incapataneaza, fie ca refuza sa doarma) eu cred ca este cat se poate de normal si face parte din dezvoltarea lor emotionala...Daca nu ii schimbi ceva din rutina zilnica (ca sa creada ca e mai importanta spaima lor decat ar trebui) il confortezi si il calmezi si esti mereu langa el cand trece prin asemenea "crize" vor trece de la sine, fara sa ii dai vreo explicatie...
Daca te ajuta cu ceva, si David avea ca bebelus cateva nopti cu tzipete ne-explicabile...le-am pus pe seama dintzilor
Nu le da mai multa importanta decat merita, si nu te alarma pentru ca ei simt si nu faci decat sa le maresti anxietatea...Fi calma pentru ei, pentru ca ei se bazeaza pe tine ca stii ce se intampla si ai si solutia...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Roxana, Stefan doarme in aceeasi camera cu Maria, dar il adoarme mama la noi in camera si apoi il transport eu la el in patut. De doua seri e f. speriat, mai ales in dormitorul nostru si dupa ce il aseaza mama in pat, nu se mai clinteste, nu isi intoarce privirea macar (el care alerga jumatate de ora prin tot patul, pana sa adoarma). Si se trezeste plangand noaptea. intai am impresia ca de durere, dar apoi are manifestari de frica (azi noapte a durat vreo doua ore). Poate sunt caninii si din cauza durerii f. mari e si infricosat?

Sanzi, tot ce spui are sens si stiu ca ai dreptate, dar eu sunt deja impresionata de patania cu Maria. Cu el, iti dai seama, ca incerc sa fiu cat mai calma, sa ii vorbesc, sa il linistesc.

Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cornelia, frica face parte din "bagajul nostru emotional"...si e un lucru normal!!! Eu nu cred ca plange de frica...care ar fi manifestarile de frica la un copil de 1 an? Ai incercat sa ii dai seara cu putin calgel (sau solutie pt dinti) pe gingii? Sau putin Calpol? Sa vezi daca durerea e problema?
Daca plange si dupa ce se trezeste, si se potoleste greu, eu cred ca durerea e de vina...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



David



Mergi la inceput