FIV 78

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Lachi, multumesc din suflet. . Ai grija de tine. Imi pare rau ca trebuie sa treci prin toate astea. Dar nu uita ca ai o singura viata. Traieste-o!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relya spune:

moniland nu sunt cu moralul la pamant ... JUR !

Tin pumnii sa apara a doua liniuta pe test. Iar vineri CONFIRMAREA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

quote:
Originally posted by lachione

cecilia intrebare de specialitate pentru tine: cum poti sa-mi explici o prolactina in cote normale in ziua 3, dar aproape dublu fata de maximum admis in ziua 21?



Scuze ca ma bag!
Eu am patit la fel in cateva luni si m-am dus revoltata la medic care mi-a zis ca se considera cea din ziua 3 nu cea din ziua 21.Din pacate nu imi mai aduc aminte de ce.

Cecilia.


Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

da asi, asa o fi, eu chiar nu stiu. dar, prietena mea a pierdut o sarcina mica de tot cam la o luna, acum 3 luni si dupa ce am trimis-o sa-si faca hormonalele am descoperit prolactina asta mare in ziua 21. Eu nu ma pricep, dar inclin sa cred ca e tocmai invers, daca in ziua 21 e mare, fiind faza luteala, aceasta prolactina impiedica pastrarea sarcinii care tocmai atunci se straduieste sa se prinda. Am pus intrebarea si la topicul de specialitate si sper ca fetele de acolo sa ma lamureasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Ia uite ce am gasit despre asta:

http://www.eva.ro/sanatate/articol400.html



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michita spune:

Relya,Andicu - povestile voatre sunt trase parca la xerox - din pacate una dintre copii e si la mine. Dupa prima tura pe la abator pt. ca numai asa pot spune spitalului unde mi-au rezolvat prima trompa (se rupsese si am ajuns la urgenta, dar pt a realiza asta dr-ele de acolo au trebuit sa-mi faca un chiuretaj pe viu) cum am simtit ceva in neregula a doua oara am fugit cat am putut de repede la Buc.si am rezolvat totul laparoscopic,iar dupa 3 zile eram bine-merci acasa. Singurul regret e ca nu mi s-a mai salvat trompa, dar...poate tot raul e spre bine.
Lachi - ce sa zic, sotul meu nu a vrut sa auda nici macar de FIV. Are idei preconceute despre metoda asta,dar incet si cu rabdare le extrag frumusel din capul lui,una cate una, iar cand o sa-si vada si cel de-al doilea BB stiu ca o sa-mi spuna - ai avut MARE DREPTATE,iar eu o sa adaug "ca intotdeauna". Sunt o zodie dintre cele mai incapatanate si daca vreau ceva neaparat, trebuie sa reusesc, chiar daca trebuie sa fac tumbe. Dar e la fel de adevarat ca aici e vorba de sotul meu - fiecare isi cunoaste marfa. Succes mult in orice te vei hotara sa faci.
Iana - si eu tot in a 3-a zi am facut analizele si au iesit...de domnisoara (glumesc desigur) - adica f.bune. Sunt convinsa ca o sa-ti poarte noroc.

Spuneti-mi si mie daca stiti - dr. Dracea Laura are si cabinet particular - era odata la Endocenter dar am cautat pe net si nu am gasit-o la "personal",si acum i-am cam pierdut urma. Din cate am auzit toti medicii sunt mult mai binevoitori daca le vizitezi si cabinetele lor particulare.
Va multumesc, si multi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Monica, multa bafta miine si vineri mai ales.
Va pup pe toate, toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Lachi eu sincer nu stiu ffff.bine faza asta cu ziua 3 sau 21 pt. ca mie toti dr. inclusiv Protopopescu nu mi-au indicat o zi anume pt. prolactina.Stiu ca se face in orice zi doar ca nu mai tarziu de ora 10 dimineata.Dar ma gandesc si eu ca rationamentul tau ar fi ok.Oricum e ceva fff. ciudat si nu am mai auzit asa ceva:o data sa fie ok si o data asa mare.Ceva nu e in regula.Eu zic ca ar trebui sa mai repete analizele.Sincer nu inteleg.Iti dai seama ca daca e mare e mare nu?Cum acum la ziua 3 ii scade iarasi?
Sa stii ca o sa incerc si eu sa vad care-i faza.Poate ca au totusi legatura chestiile astea.Imi pare rau ca nu pot sa te ajut mai mult!
Eu sunt super nervoasa caci am avut aceleasi simtome ca luna trecuta si acum irasi m-am patat dar ciclu pauza si nu stiu ce sa mai cred.M-as duce maine sa fac un bhcg sa vad daca apare macar o val minima,sa vad daca s-a incercat macar o nidare ceva.Va pupic dulce si mai vorbim.

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Relya, multumesc
Meda, sa fie

Ceciserban, am inteles ca ai prestat, dar ca sa mergi sa faci hcg inseamna ca trebuia sa fi prestat bine . Iti tin pumnii maine sa se intample "minunea"

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Moniland de prestat prestam toate si de bebe nici urma.Eu nu imi fac nu stiu ce sperante,dar vreau sa vad daca e ce cred eu sau am luat-o razna de tot.Poate s-au desteptat si lu barbata-miu in al 12-lea ceas.Oricum nu stiu sigur daca ma duc sa fac,era doar un gand asa.Te !

cecilia

Mergi la inceput