FIV 78

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

andicule mama, m-ai facut sa rad cu lacrimi! cu faza cu "chinuita de doctori sadici si nebuni!" el mi-a zis ca n-avea rost sa ma faca leguma pentru o simpla histeroscopie... dar io i-am explicat ca nu rezist cu pisicul la durere si ma isterizez si s-ar putea sa aiba surprize! Imi venea sa vars de la durere... sa stii ca altele suporta mai usor durerea dar la mine se produce ceva ciudat: intru in panica si imi alimentez groaza... pai eu am inceput sa plang de cum am intrat in sala de operatii... iti dai seama ce nervi uzati am!
Cat despre autoinvinovatire, stiu eu ce stiu... mi-am adus si eu un aport considerabil la dezastrul asta in care sunt acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Andicu stai pe aproape ca venim!Cred ca vine si Crinuta,dar pe ea nu prea as lua-o ca nu are burtica si nu-i corect, nu?

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Andicu da stai ca-mi adusai aminte acu ca si tu esti la cura de slabire si Lachi si cred ca raman eu singura pe toata plaja cu burta mea Maaareee.Dar oricum si de invadez cu ea toata plaja tu pregateste nisipul acolo,bine?

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Relya bun venit si sa nu poposesti mult pe la noi.
Cocutz tinem pumnii pana la test si asteptam vesti bune.
Lachi pana la toamna mai ai timp de concediu , relaxare si apoi mai vezi tu ce faci.
Cecilia gata ati pregatit deja concediul?
Ingeras, Gina asteptam vesti de la echo.
Andicu vad ca merge cura de slabire, spor la dat kg jos , ca sa ai la toamna unde pune altele. Dar totul pt un scop nobil.
Eu ma aliez cu andicu "pana la adanci batraneti" , ca noi alta sansa nu avem decat FIV, la voi tot mai e un 1% sanse pe cale naturala, asa ca bucurativa de viata si prestati la greu.
la toata lumea cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

iana mari analizele hormonale se fac in tre 2 si a 4 zi , deci maine te poti duce.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocutza_mic spune:

Buna seara fetele!
Andicu multzumesc mult pentru incurajare
Ceci si Lachiincercatzi sa nu statzi prea mult in pasa asta.Ganditzi-va ca vine vara, bucuratzi-va de vacantza si ganditzi-va ce o sa mai facetzi pe viitor.Chiar imi pare rau si as vrea sa va incurajez cumva.Eu stiu ca voi suntetzi puternice si o sa trecetzi repede peste Ganditzi-va si voi un timp doar la voi (fara doctori nebuni si sadici) in vara asta si din toamna venitzi cu fortze proaspete.Cu sigurantza meritatzi tot ce e mai bun si dupa toate incercarile astea trebuie sa fie bine!
iana mari eu am facut hormonii in a3a zi de la ciclu.
Ingeras, Ginutza si Veronici sarcini usoare si bebei sanatosi, frumosi si norocosi
Relya bafta si tzie pe viitor!
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Fetelor, Nu am mai intrat de multisor dar asta nu insemna ca nu sunt cu gandul la voi. Sunt cu pumnii strasi pentru fetele care asteapta rezultatul miraculos si urez mult noroc fetelor care abia s-au apucat de treaba. mai este putin si perioada vacantelor si concediilor se apropie pentru toate (oricum se inchide sezonul FIV pentru o luna cel putin). Asa ca incarcati bateriile la maxim si nu uitati sa va bucurati din tot sufletul de tot ce va inconjoara si daruiti iubire si bucurie celor din jur. Faceti bagajele si la distractie cu voi ca viata este asa de frumoasa incat este mare pacat sa nu profitam de ea din plin. va pup si sa auzim numai vesti bune si nu uitati sa va iubiti la maxim caci sigur pentru unele dintre noi norocul o sa apara cu ceva in burtica. Ia sa vedem care o sa fie prima la vesti minunate aduse din concediu.
va pup dulce pe toate si mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Cristinici fata draguta nu plec inca in concediu dar speeerrrr sa pot pleca cat mai curand!Cat despre aliante si alte cele eu iti doresc din suflet sa nu ajungi la ,,adanci batraneti,, si ca urmatorul FIV sa fie cu ochisori!Te pupic dulce!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Cocutza mic nu stiu dar cred ca ai inteles gresit.Eu nu sunt in nici o pasa rea.Dupa multi ani ma simt chiar ff.bine.Doar ca incerc sa nu mai fiu asa disperata dupa .Caci pe mine asta m-a dus la destul de multa suferinta si gata m-am saturat.Punct.Nu mai vreau.Incerc sa traiesc viata pe care o am si sa ma bucur de ea atat cat se poate si de va veni si bebe intr-o zi e mai mult decat as fi sperat.Tu nu stii dar eu ma gandesc serios si la adoptie.De la anul mergem pe drumul ala.Poate multe dintre voi ma considera slaba,fara personalitate sau mai stiu eu cum,dar eu atat pot-un FIV la activ.Daca si al doilea ar fi un esec sincer nu stiu cum as face fata.E cam rusinos ce spun dar e sanatos.Nu sunt asa puternica cum s-ar crede.De aceea am spus de mai multe ori ca le admir fff.tare pe fetele care au curaj sa incerce de N ori.
Va pup si sa stiti ca sunt mereu alaturi de voi!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michita spune:

Sper sa nu sariti prea tare la mine dupa ce o sa cititi asta - mai ales ca toate cele de aici luptati si aveti speranta ca veti reusi sa simtiti intr-o zi miscand ceva in burticile voastre.
Am incercat sa ma pun insa in pielea lui Lachi si mi s-a parut destul de urata perspectiva de a o lua de la capat dupa atata suferinta.
Laura, te-ai gandit vreodata sa adopti un bb? Pentru ca vreau sa spun ca eu,inainte de a ma hotari pt. FIV am rumegat mult ideea asta. Am o multime de colege care au adoptat copii - si vreau sa zic ca toti pe care-i cunosc sunt copii super-reusiti.
Din pacate eu nu am fost sigura ca adoptand un al 2-lea copil nu o sa fac vreodata diferenta intre al meu si celalat - si atunci am cautat o alta solutie si singura pe care o mai aveam a fost FIV. Si oricat de mult mi-as dori cel de-al doilea copil mi-am promis ca voi incerca doar o singura data. Daca nu voi reusi inseamna ca trebuie sa-mi concentrez intreaga energie asupra bb-ului pe care il am.
Iar daca voi reusi inseamna ca cineva acolo sus inca ma mai iubeste...iar voi mi-ati purtat noroc.
Hai ca v-am plictisit destul - acum sper sa nu primesc prea multe - e doar o parere.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput