Manele !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

quote:
Originally posted by diadaniela

auzi Nanami,baga o manea pentru Dandush
,ca are chef de dans.
o sa fac si eu un club David Bisbal.
poate intra cineva sa-mi strice ploile!





Pai am tot asteptat , dar m-am plictisit. Hai ca il astept pe nenea David Bisbal...sunt sigura ca Nanami e fata de treaba si nu se supara daca schimbam stilul

D.K.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanami spune:

uite ca sa moara dusmanii mei inca una .
dandush las ca te dansez eu.

http://www.youtube.com/watch?v=IHVi3A-nFR8&search=manele

ana maria multumesc mult
daniela si tie un pupic dulce

mamica de terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Pace ... oricum e putin mai liniste ca la subectu' cu homosexualii
Eu nu inteleg de ce anti-manelistii nu infiinteaza un subiect omonim (unde sigur as scrie dar asta e alta poveste) iar acesta sa curga in albia sa frumos si sa lasam oamenii sa faca schimb de impresii, melodii samd. Atata timp cat pe DC nu s-a introdus background-ul audio de ce sa ne deranjeze ca unii il adora pe Adi M, ca asculta ocazional Beethoven sau ca fac sex in grup?
Sanatate tuturor si sa ne bucuram de placerile vietii fara a afecta negativ pe nimeni.
PS: Editez ca vazui linkul, mai imi scapase ca Adi M e acum de Vito, mea culpa

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Nanami super situl!Nu se pot inregistra unele melodii?

Magda si Bianca 7 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanami spune:

bine ai venit magda, nu stiu daca se pot inregistra , am incercat si eu dar nu s-a putut , dar poti sa intri oricand pe pagina aia , eu nu stiu ce am facut ca , cand mi-am dat seama era deja in calc. eu imi downlodez de pa google la chef de chef, dar sunt fara video clipuri, si imi fac cd-uri , si sunt si acolo melodii faine , si se schimba mereu, de la sapt. la sapt.


mamica de terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Eu am o sigura intrebare pentru pasionatii de manele: de ce trebuie ascultate la maxim? Cam ce parere sa am eu despre indivizii care pun muzica la maxim in masina sau acasa-cu geamul deshis, evident..Pasiunea asta nu poate fi decit sfidatoare si zgomotoasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by Natasa

Eu am o sigura intrebare pentru pasionatii de manele: de ce trebuie ascultate la maxim? Cam ce parere sa am eu despre indivizii care pun muzica la maxim in masina sau acasa-cu geamul deshis, evident..Pasiunea asta nu poate fi decit sfidatoare si zgomotoasa?



De acord cu Natasha.
Aceeashi reactzie, de reject, o am la orice alta muzica data tare shi pe care sint obligata s-o ascult.

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deserted spune:

nanami, eu nu am nimic cu manelele atat timp cit sint ascultate in liniste si nu deranjeaza urechile celorlalti, problema cea mare este insa alta, noi ascultind muzica tiganeasca nu facem decit sa-i ridicam in slavi pe tigani si sa-i urmam noi pe ei, nu ei pe noi, dupa cum stim rromii sint o mare problema pentru romania si la nivel occidental, gradul lor de educatie este foarte scazut, refuza sa se duca la scoli, refuza sa muncesca etc.. ca sa mai schimbam putin nu trebuie sa-i mai imitam, nu discriminez rromii, dar cred Romania in curind se va chema RRomania...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

quote:
Originally posted by Natasa

Eu am o sigura intrebare pentru pasionatii de manele: de ce trebuie ascultate la maxim? Cam ce parere sa am eu despre indivizii care pun muzica la maxim in masina sau acasa-cu geamul deshis, evident..Pasiunea asta nu poate fi decit sfidatoare si zgomotoasa?



Ca sa traiesti momentul .Alte genuri nu se asculta la maxim? Ia ma gandeste-te? Si etno imi place sa ascult ei nu chiar la maxim dar sa se auda .

Magda si Bianca 7 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

In ultimii ani,eu nu am auzit sa se asculte la maxim decat manele,sunt peste tot,in autobus,pe plaja,in piete,chiar daca vrei sa cumperi o rosie si un ardei trebuie sa asculti manele,sau vecinii din bloc,la fel.
Ce-ar fi daca eu care nu prea scult acasa muzica,ca nu mai pot,dar cand o fac,acea muzica pe care o ascult este simfonica sau instrumentala(clasica),as asculta la maxim,fata de sub mine este fan hard rock,ar asculta la maxim,vecinul de vis-a -vis care este folclorist impatimit,ar asculata la maxim?
Asta despre volum.

Acum,zicea una din fete,ca asculta cand ii este dor de-acasa,de tara,pai refuz sa cred ca Romania are in traditie manele,ca o definesc ca tara!

Alta problema e ca linia melodica este de provenienta turceasca,dar nu popular turceasca,ci un fel de muzica a tiganilor lor,toata istoria ne-am batut cu turcii ca sa ajungem acum sa dam acum bani pe melodiile lor,iar textele sunt la limita limbii romane,daca nu chiar sub ea.
Despre cine canta acest specimen de muzica nu mai zic.

In rest nu-i judec pe cei care prefera manele,fiecare cu ce poate,ce digera.

Deci sa fiu clara,nu ma deranjeaza topicul,nu ma deranjeaza preferintele,doar am vrut sa punctez problema poluarii fonice a celor care nu-si doresc acest lucru si problema dorului de tara

Mergi la inceput