ajutor, recidiva candida

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionasiu spune:

Onetzica iti recomand sa mergi le un medic nu e normal sa iti apara acele zone albe dureroase.Ti-ai facut testul pap sau cel pt virusul papilloma,acele zone albe pot fi rezultatul acestuia adica niste condiloame.ai grija de tine te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onetzica spune:

Of dar au aparut de pe o zi pe alta. si sunt dureroase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionasiu spune:

Asa mi-au aparut si mie ,ma durea si aveam o senzatie nashpa,dar am fost la medic si am scapat de ele,dar pot recidiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoled spune:

Inteleg prin ce treci pentru ca si eu am trecut prin asa ceva.Se pare ca la mine aparea din cauza sapunului sau a gelurilor intime pe care acum nu le mai folosesc.Ma spal cu sapunuri naturale de la Refan cu care ma impac foarte bine,iar de micoza am scapat cu crema de calcaie de la Hemel,care e din plante ,cu un rol puternic antimicotic,antibactericid,rezolva de asemenea micozele picioarelor(mirosul de transpiratie),micozele tenului.Super buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onetzica spune:

Mi s/a recomandat Poligynax si un unguent. Se pare ca e o candidoza dar nu e sigur pt ca nu m-a putu consulta ca lumea, din cauza durerilor pe care le am de la acea basicuta. care de fapt nu e basicuta, e doar o mica pata alba. Fac tratament de vreo 3 zile, nu mai e asa rau dar inca ma mai jeneaza. Fiind si mediul umed e mai greu sa se inchida ciupitura aia. E groaznic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Fetelor care ati avut candida sau alte micoze, ati avut probleme si pe partea sexuala, adica lipsa lubrifierii?????
Stiam ca se poate intimpla dupa nastere dar n-am avut niciodata probleme, acum s-a intimplat prima data si ma gindesc ca o fi din cauza candidei care tot apare si dispare...

-------
Life's a journey, enjoy the trip !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

a mai avut cineva probleme cu lubrefierea????
va rog dati-mi un sfat

-------
Life's a journey, enjoy the trip !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

Incearca gelurile lubrifiante de la farmacie,sint pe baza de apa,deci foarte safe si merg de minune...



Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel
New Zealand
Osama

Cine da din coate...departe ajunge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

mersi,
am gasit un fel de gel/crema care ajuta
vreau insa si sa stiu daca e de la candida sau poate sa fie si de la altceva ....

-------
Life's a journey, enjoy the trip !

Mergi la inceput