Farmecele si distrugerea casatorieiI!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

Pe mine ma distreaza ceva la povestile despre farmece. Auzim informatia de la o persoana in care avem incredere care a auzit de la alta persoana si tot asa. Mai tineti minte telefonul fara fir jucat in copilarie? Eram 5-6 copii si de la Minge se ajungea la Castravete . asa si cu povestile despre vraji- poate de multe ori de la o tragedie - de exemplu face unul infarct la nunta ta- se gaseste o baba binevoitoare sa emita o ipoteza si dupa o saptamana se afla ca nasha mare ( pe care baba o uraste) i-a facut vraji la invitatul Z de ciuda ca nu fata ei s-a maritat cu mirele si asta din cauza ca mortul i-a facut cunostinta cu actuala sotie

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by michelle7

nu stiu ce sa zic de faza cu farmecele... de obicei casniciile merg prost cand farmecele constau in 20 de kg in plus , picioare neepilate si chef de -ioc



Esti mortala!

Parerea mea este ca...este ceva cu vrajile astea. Nu stiu ce, exact, nu tin cont, dar am unele informatii care pot fi adevarate.
Oricum, nu-mi pierd timpul (si capul ) ca sa cercetez.

poze multe cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

zouzounaki, o casnicie nu se distruge din exterior, ci din interior.
Toata vraja asta tine de sugestie, si de la un punct de autosugestie.
Efectul este de feedback, ca in orice alt conflict.
Cineva care n-are contact cu tine n-are ce sa iti faca.

Fazele cu gainile negre arse de o baba peste 7 mari si 7 tzari sint povesti de adormit copiii.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

E bun topicula sta ca mi-am dat seama cat de mult imi place cuvantul "bazaconie". Care daca va intereseaza e de origine slava.

Revenind la topic, eu nu cred in farmece si ate cusute si globuri de cristal. Cred ca e o mare industrie menita sa stoarca bani de la oameni pe baza disperarii lor.

Dar nu pot spune cu siguranta ca nu exista paranormal, ca nu exista lucruri si fenomene care nu-mi sunt cunoscute si care poate nu ar putea fi explicate cu ce stim noi. Mi se pare mult prea usor sa spui ca e o prostie atata timp cat nu ai cum sa demonstrezi.

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

quote:
Originally posted by michelle7

nu stiu ce sa zic de faza cu farmecele... de obicei casniciile merg prost cand farmecele constau in 20 de kg in plus , picioare neepilate si chef de -ioc

Michelle




Michelle, m-am prapadit de ras. Oricum, ai dreptate, "cauzele" ar trebui cautate mai pe aproape de casa.

Acu' vin si eu cu o idee-doua la subiect. Cunosc cateva practicante Wicca si una din legile lor este "The Threefold Return" - adica tipul de energie pe care-l investesti intr-un farmec/in magie se va intoarce asupra ta cu putere intreita. Deci ideea ar fi ca daca rau faci cuiva/la ceva - raul se intoarce la tine de trei ori mai puternic...ele chiar cred asta si mira-m-as ca s-ar apuca sa "desfaca" vreo relatie (mai ales ca-s mai toate casatorite ).

Dark Bendis



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by DarkBendis

quote:
Originally posted by michelle7

nu stiu ce sa zic de faza cu farmecele... de obicei casniciile merg prost cand farmecele constau in 20 de kg in plus , picioare neepilate si chef de -ioc

Michelle




Michelle, m-am prapadit de ras. Oricum, ai dreptate, "cauzele" ar trebui cautate mai pe aproape de casa.

Acu' vin si eu cu o idee-doua la subiect. Cunosc cateva practicante Wicca si una din legile lor este "The Threefold Return" - adica tipul de energie pe care-l investesti intr-un farmec/in magie se va intoarce asupra ta cu putere intreita. Deci ideea ar fi ca daca rau faci cuiva/la ceva - raul se intoarce la tine de trei ori mai puternic...ele chiar cred asta si mira-m-as ca s-ar apuca sa "desfaca" vreo relatie (mai ales ca-s mai toate casatorite ).

Dark Bendis



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

poate pt ca si_au legat ele insele casatoria...magia de ori ce fel nu vine de la Dumnezeu..cei care fac vraji se folosesc de alte puteri nicidecum de puterile Divine...risipirea vrajii vine doar prin intoarcere sincera catre Dumnezeu..

http://www.sfaturiortodoxe.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

raspunsurile sint bine venite fapt avind ca respect parerea oricui...indiferent daca sint de acord sau nu cu ea...o seara placuta va doresc

http://www.sfaturiortodoxe.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

quote:
Originally posted by zouzounaki

raspunsurile sint bine venite fapt avind ca respect parerea oricui...indiferent daca sint de acord sau nu cu ea...o seara placuta va doresc

http://www.sfaturiortodoxe.ro



Frumos zis. E loc in lumea asta pentru toti O seara placuta si tie

Dark Bendis

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Dark Bendis, putin probabil ca femeia aia de care spune zouzounaki sa fi fost wiccana.
Altfel, dat fiind faptul ca vrajitoria provine de la vechii celti, in rindul carora se practicau inclusiv sacrificiile umane, nu sint chiar toate "versiunile" moderne asa nevinovate cum vor sa para. Cu toata intoarcerea lor de 3 ori.

Exista diverse caste, unele mai "albe", altele mai "negre".
Oricum, pt. biserica crestina tot ce nu-i crestin e satanic, deci tot un .
Si daca ma doare o masea si intreb un popa de cauza necazului, tot necredinta mea e de vina.

Insa deviem de la subiect.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

quote:
Originally posted by zouzounaki

buna seara tuturor.....inca o data imi cer scuze daca vi s-a parut cumva tras de par subiectul acesta,dar l-am deschis din cunoatere de cauza...de exemplu imi amintesc despre ceea ce s-a intimplat in familia mea cind inca eram o adolescenta...intotdeauna parintii mei s-au inteles foarte bine..o relatie strinsa bazata pe dragoste respect ..etc...pina in momentul in care la un moment dat asa dintr-o data fara etape precedente,tatal meu s-a schimbat brusc...din persoana calda iubitoare devenise total opusul.la el servici cunoscuse o tipa care inainte nu stiu cum facea dar orice casniciie o atingea ,o distrugea..si iata ca i s-a pus poate pata pe tatal meu...cu cit timpul trecea situatia se ingrosa...se auzeau noaptea in casa scirtiituri,becuri care se spargeau de la sine,dar cel mai ciudat era faptul ca tatal meu desi dormind se trezea brusc dupa ora 24..si ca hipnotizat se ducea se imbraca si pleca de acasa..situatia era groaznica..tatal meu se simtea chinuit ii spunea mamei mele ca ceva se intimpla...iar nopatea incepea si o ruga pe mama mea sa-l tina strins ca simte o forta care il impinge sa mearga la femeia aceea...mama a doua zi s-au dus innebuniti de cele ce se intimpla,la macicas o comuna de linga cluj ,unde pe atunci traia un calugar renumit...de cum au intrat pe usa fara sa pomeneasca nimic,calugarul i-a si spus tatalui ca este facut de o femeie pe care a descris-o exact...si alte amanunte...de atunci a inceput o lupta fantastica posturi rugaciuni...care au durat cam 2 ani de zile....ciudat este ca tatal meu dupa ce s-a curatit nici nu o putea suporta pe femeia aceea..i se facea greata...dar cel mai trist este ca ceva s-a intimplat dupa si mama mea dintr-o femeie voinica s-a imbolnavit brusc...si in 6 luni de la starea de rau...a decedat..iar cu 2 zile inainte de a deceda se scurgea de peste tot un lichid negru si urit mirositor...a fost ceva cumplit...si stind de vorba cu calugarul ne-au spus ca asemenea lucruri din pacate exista,dar se prind de oamenii care nu sint spovediti si care au o relatie superficiala cu Hristos...tind sa mentionez ca atunci relatia noastra cu Domnul era intr-adevar superficiala...de atunci ne-am apropiat mult de Dumnezeu...si stiu ca atunci cind intr-adevar crezi nimic rau nu se poate lua de tine....totul se intoarce asupra celui care face raul....am vazut si cazuri multe in alte casatorii sau la biserica din cornesti judetul cluj am vazut slujbe de demonizare si am auzit povestile acestora...oricum puteti asculta ce spune Parintele Argatu intr-un mic film despre farmece vraji ....http://www.sfaturiortodoxe.ro/filme-video/pr-argatu.php din pacate foarte multa lume apeleaza la aceste servicii ale necuratului si e bine sa ne protejam apropiindu-ne cit mai mult de Dumnezeu. prind dragoste si credinta sintem protejati...va multumesc pt raspunsuri si ma scuzati daca am ocupat prea mult spatiu...numai bine tuturor...

http://www.sfaturiortodoxe.ro




Condoleante pentru decesul mamei tale.

Am cateva intrebari: poti detalia ce e cu lichidul negru? De unde curgea de peste tot? Medici ce au avut de spus la faza asta?



You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

Mergi la inceput