Farmecele si distrugerea casatorieiI!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns forte spune:

topicul asta este bomboana pe tort pe aceasta sectiune.
Magnific!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by michelle7

nu stiu ce sa zic de faza cu farmecele... de obicei casniciile merg prost cand farmecele constau in 20 de kg in plus , picioare neepilate si chef de -ioc

Michelle




Mai bine de atat nu cred ca s-ar fi putut defini!
Bravos, Michelle!



Nana Motoc
Pana la nunta...

"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Din pacate exista si functioneaza, asta e sigur.

Marea majoritate a "adevaratei fiice a mamei Omida, regina etc etc etc" sunt evident impostoare (de mare succes) care isi cladesc averea pe credulitatea oamenilor. Dar sunt si cele putine care chiar au cunostiintele/aptitudinile/ce o mai trebui pentru a face si desface. Si o fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Din pacate in viata sunt nuante multe de gri, nu doar alb si negru. Si e superficial sa spui ca sotul nu te mai iubeste ca ai cateva kile in plus...
Farmecele exista, ca le acceptam sau nu e alta poveste. Se spune ca cine are credinta si se inconjoara de bunatate nu poate fi atins. Adica principiul este urmatorul: magia asta se efectueaza cu energii negative, ceea ce reprezinta raul, adica. Daca o persoana nu este impacata cu sine si cu lumea, nu este buna si nu are credinta, sau face rau la randul ei, atunci ofera o portita de intrare acestor energii - se creeaza o rezonanta.

Coraly si Sergiu

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Eu nu cred in farmece si in alte bazaconii de acest fel. Nu cred ca cineva sau ceva poate interveni cu magia alba sau neagara in casnicia mea. Ne iubim sau nu. Ne respectam sau nu. Parerea mea e ca sunt folosite drept "scuza" pentru esecurile unui cuplu.

mamica de baietel 2,5 ani si de fetita 9 luni
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Hai mai..ce v-a venit?!!Ahhh..mai bine ma abtin...trebuie sa ma abtin!!!

Nunta noastra-26.06.2005
Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Xenoooo

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

eu nu cred , aceste asa zise farmece nu se prind si nu au nici o putere ata timp cat te rogi mergi la biserica te spovedesti-impartasesti, si nu crezi in ele.

ca-ci mai mare e rugaciunea si puterea Domnului.


Nimic fara Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Nici eu nu cred in asa ceva...
Nu mi se pare nimic mai aiurea decat sa te ascunzi in spatele farmecelor, deochiului etc. Exact cum spunea Adrianai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Ce stupizenie!

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput