Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  In unul sau in doi... mergem mai departe!

Farmecele si distrugerea casatorieiI!!!

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 16
forte
forte

338 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
topicul asta este bomboana pe tort pe aceasta sectiune.
Magnific!!
Mergi la inceput

Happiness_4_us

7083 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiHappiness_4_us Adauga semn de carte la raspuns Trimite Happiness_4_us un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by michelle7

nu stiu ce sa zic de faza cu farmecele... de obicei casniciile merg prost cand farmecele constau in 20 de kg in plus , picioare neepilate si chef de -ioc

Michelle

Mai bine de atat nu cred ca s-ar fi putut defini!
Bravos, Michelle!

Nana Motoc
Pana la nunta...

"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."
Mergi la inceput
ymcar
ymcar

801 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiymcar Adauga semn de carte la raspuns
Din pacate exista si functioneaza, asta e sigur.

Marea majoritate a "adevaratei fiice a mamei Omida, regina etc etc etc" sunt evident impostoare (de mare succes) care isi cladesc averea pe credulitatea oamenilor. Dar sunt si cele putine care chiar au cunostiintele/aptitudinile/ce o mai trebui pentru a face si desface. Si o fac!
Mergi la inceput
coraly
coraly

1883 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite coraly un Mesaj Privat
Din pacate in viata sunt nuante multe de gri, nu doar alb si negru. Si e superficial sa spui ca sotul nu te mai iubeste ca ai cateva kile in plus...
Farmecele exista, ca le acceptam sau nu e alta poveste. Se spune ca cine are credinta si se inconjoara de bunatate nu poate fi atins. Adica principiul este urmatorul: magia asta se efectueaza cu energii negative, ceea ce reprezinta raul, adica. Daca o persoana nu este impacata cu sine si cu lumea, nu este buna si nu are credinta, sau face rau la randul ei, atunci ofera o portita de intrare acestor energii - se creeaza o rezonanta.

Coraly si Sergiu

poze
Mergi la inceput

claujro

7827 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiclaujro Adauga semn de carte la raspuns Trimite claujro un Mesaj Privat
Eu nu cred in farmece si in alte bazaconii de acest fel. Nu cred ca cineva sau ceva poate interveni cu magia alba sau neagara in casnicia mea. Ne iubim sau nu. Ne respectam sau nu. Parerea mea e ca sunt folosite drept "scuza" pentru esecurile unui cuplu.

mamica de baietel 2,5 ani si de fetita 9 luni
Poze Mara si Matei
Mergi la inceput

zozela

5682 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite zozela un Mesaj Privat
Hai mai..ce v-a venit?!!Ahhh..mai bine ma abtin...trebuie sa ma abtin!!!

Nunta noastra-26.06.2005
Viata fara dragoste..isi pierde sensul..
Mergi la inceput
iren
iren

4326 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiiren Adauga semn de carte la raspuns Trimite iren un Mesaj Privat
Xenoooo

Io shi plozii turbulentzi

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput
BellaDonna
BellaDonna

698 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite BellaDonna un Mesaj Privat
eu nu cred , aceste asa zise farmece nu se prind si nu au nici o putere ata timp cat te rogi mergi la biserica te spovedesti-impartasesti, si nu crezi in ele.

ca-ci mai mare e rugaciunea si puterea Domnului.

mamica lui Ana Maria

Nihil Sine Deo!
Nimic fara Dumnezeu!
Mergi la inceput
andira
andira

3705 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andira un Mesaj Privat
Nici eu nu cred in asa ceva...
Nu mi se pare nimic mai aiurea decat sa te ascunzi in spatele farmecelor, deochiului etc. Exact cum spunea Adrianai...
Mergi la inceput
corinadana
corinadana

4982 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicorinadana Adauga semn de carte la raspuns Trimite corinadana un Mesaj Privat
Ce stupizenie!

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.
Mergi la inceput
Pag. din 16 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com