Testele de sarcina

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryd spune:

FETELOR,
Nu stiu ce se intampla!
Am facut astazi un test de sarcina si in primele minute a aparut decat liniuta de control( adica raspuns negativ),dar, la putin timp a aparut o pata roza in dreptul celei de-a doua liniute...
Precizez ca sant in ziua 8 de la cs si ziua 24 inainte de a venii uratii...

Va rog, dati-mi urgent un sfat pana nu , de tot!

Maryd( cea nerabdatoare...)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

tia deci esti insarcinata?felicitari.
eu sunt un pic trista .azi z 27 si un clear blue negativ de dimineatza.
voi ce credeti?
nu mai sunt sanse.nu?
pupici dulci

vreau si eu un bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryd spune:

Tia,
FELICITARI,



MARYD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

felicitari Tia ne bucuram pt tine desi la noi nu au aprut cele 2 libiute defapt nci cea de control nu se vede f pronuntat..ce sa mai zic...astept sa vad daca vine rushii desi e Z36 de ieri treb sa vina....asta e..urmeaza o noua luna...sper sa ma pot abtine sa nu mai clculez si sa nu ma mai uit la calendar sa lasam totul de la sine...ca poate casa avem mai mult noroc...sau daca n ici asa atunci sigur in concediu in septembrie in Spania sa fim relaxati si dupa cum am calculat deja ..ca nu m-am putut abtine atunci vi fi cam pe la ovulatie...deci cine stie...oricum va doresc la toate multa bafta si multe liniutee pe teste...

-Valicutza nu dispera ca daca nu a fost sa fie acum va fi candva si randul nostru...si eu abia asteptam sa le dau vestea si parintilor si socrilor dar cel mai mult sotului ca ne dorim f..mult dar asta e...va veni cand nici nu ne vom astepta....sa ne ajute D-zeu.Te pup si multa bafta in continuare....
-felicitari tuturor care au avut reusite luna asta si multa bafta celor care continua sa astepte rezultatele....

Va pup pe toate gravidutele sau posibile gravidutze!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

nu mai fetelor, asa fu cand am ramas... puiul are 10 luni de'acum si poate o sa vina si o surioara, cine stie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

...BINE TIA ca ne-ai lamurit si pe noi...sa-ti traiasca puiutzul sa fie sanatos si sa-ti aduca barza si o surioara ...ot la fel de frumoasa si sanatoasa...

Va pup pe toate gravidutele sau posibile gravidutze!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georg spune:

Buna
as vrea sa stiu la cate zile se face testul de sange ca sa fie un rezultat corect, se poate face imediat cand ai vazut ca ti-a ramas temperatura ridicata sau nu?
Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

georg: cel mai devreme la 10 zile de la ovulatie

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Eu nu am luat niciodata Clear Blue. Am facut cu femina si barza. Cand era negativ a iesit clar negativ, iar pozitiv a iesit exact la 12 zile de conceptie. Din pacate tocmai am pierdut sarcina in 6 saptamani. Eu am fost foarte fericita ca am ramas insarcinata si a fost cu atat mai dureros cand luni s-a spulberat tot. Data viitoare cred ca nu mai spun bucuria nimanui pana nu trec primele 3 luni.


If you don't stand for something, you'll fall for anything.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Jocelyn: imi pare rau de necazurile prin care treci, imi imaginez ca tie iti este mult mai greu decat mie, care cica am avut SEU. Cat am stat in spital am vazut multe cazuri de sarcini oprite din evolutie la 6-8 saptamani. E groaznic. Fii tare, te rog. Data viitoare va fi bine, trebuie sa crezi in acest lucru.

Mergi la inceput