Deserturile Nataliei (10)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Oana, in ce sens crema e beton, ca s-a intarit de n-o poti minca sau in sens pozitiv?

Miha, simpatic si tortul tau, am vazut si celelalte creatii, foarte bine arata, mi s-a facut pofta de prajitura cu miere, n-am mai facut-o demult.
Sa stii ca tortul acesta cu brinza place aproape tuturor copiilor.

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Natalia,multumesc esti draguta! Nu e cine stie ce,e asa in stare bruta,nu l-am mai "cosmetizat" ca mi-a fost lene.

Mie imi este dor de Lady Finger's. Sa vad cand ma mobilizez la copt bastonase.


Miha


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc
Mie imi este dor de Lady Finger's. Sa vad cand ma mobilizez la copt bastonase.


Miha



Si mie

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Natalia, imi cer scuze de intarzierea [motive obiective, "strumfoase" dar si tehnice] raspunsului si a multumirilor pt urari, o fac acum, . Va doresc si voua viata lunga, frumoasa si linistita impreuna! dupa cum ziceam, am facut un
tort cu crema de zahar ars, a iesit bun, asta nu da niciodata gres, daca ai oua multe .

edit: As fi vrut sa te mai intreb daca la krem smantana la dorna poate fi inlocuita cu altceva si daca tortul nemtesc poate fi copt si in forma obisnuita (nu am cu margine detasabila).
Toate cele bune,

Gratiela, mamica strumfilor Mariuca si Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gratiela, multumesc pentru urari.
Sa stii ca nu se vad pozele tale imi zice "The page you were trying to visit is no longer accessible".
In reteta prajiturii "krem a la krem" poti sa inlocuiesti smintina Dorna cu frisca vegetala, altceva nu cred ca merge.
Tortul cu brinza se recomanda sa-l faci in forma detasabila, ca sa-l poti apoi scoate cu usurinta, fara sa-i strici aspectul. Daca ai o forma in care poti ulterior sa tai tortul (adica sa nu fie teflonata), fa in ea.

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Natalia,eu am facut tortul intr-o tigaie teflonata,l-am lasat sa se raceasca complet,apoi l-am scos.S-a desprins foarte frumos.

Gratiela,vreau si eu reteta de tort de zahar ars.


Miha


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

natalitzo tare suparata is pe tine.........raaaaaau. ce mi-ai facut??? aus cand mai dai retete de brownies capuccino d-alea scrie cu litere mari ca papadie sa faca cantita duble:-))) ma pusasi si maine la munca:))))))))))) peste fro tri ceasuri pun si pozica cu capucinezele. dar deja lesin invartindu-ma pe linga tava
stii ce facui? am pus intr-o tava mai mare, am impartit blatul in doua si am uns un pic, un pic si la mijlok. ma ia cu rau pina ingheata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

hihi, inca o victima a brownies-urilor capucineze (ce-mi place cum le-ai zis )
...io le gust si mai devreme de 3 ore... de obicei

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Natalia, in sens pozitiv s-a intarit crema, e mai buna! Daca mai fac tortul asta, o sa-i pun bezea si cand se raceste cioco deasupra, vorba lui Mariussimiuc, parca merge cu cioco!

Strumfi, arata bine tortuletul si cred ca e bun!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

strumfi,ce mi-ai facut!!!!!!!!
moama ce beton arata.
sunt inebunita dupa tortul de crema de zh. ars.o nebunie!
si ce frumos e decoratnu dai si la mine o portie pana ajung eu sa-l refac?


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput